naočari

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kolika ti je dioptrija?
Ako ih nikad dosad nisi nosila, mozda je u pitanju neadekvatno odabran ram- moju mamu je strasno bolel glava od nekih fensi naocara samo zato sto oblik nije bio dobar/ nije zahvatao celo vidno polje. Takodje, mozda bi trebalo da proveris dioptriju/ razmak zenica/ da li postoji cilindar na II mestu, za svaki slucaj.
 
Blu: uz sve vec navedeno u prethodnom ostu d adodam samo da je uobicajueno i normalno da navikavanje na naocari (zavisno od dioptrije) nekada traje i do 3-4 nedelje. Misici oka naviknuti su na 'patoloski' rad da bi kompenzovali vid , kada se stave naocari one teraju misice oka da potpuno promene ponasanje da bi oko moglo cisto da vidi kroz novu dioptriju i da se vrati u normalu. Ovo obicno izaziva osecaj zamorenosti ociju, nekada peckanje u ocima i svakako glavobolju. POkusaj da nosis naocari za pocetak po par sati dnevno, pa da taj broj sati lagano povecavas dok se potpuno ne naviknes i dok ne pr4estanu bolovi. Ako je dioptrija dobro odredjena a ram nije pretezak, ovo je sasvim normalna pojava
 
Kao sto je vec @WithdrawnWater rekao u pocetku ocni misici treba da se naviknu, pa stoga treba povremeno da odmaras oci, skidajuci naocari. Posto ja vec par godina nosim naocari, smatram da fensy okvir nije problem, to je problem kod ljudi koji godinama nose "velike" okvire i onda ih takodje boli glava, jer im je sada suzeno vidno polje, nije kao sto su do tada navikli, pa je ponovo potrebno privikavanje. Jedina stvar oko okvira je to da moras paziti da ne budu "teski", jer onda stvarno zna da smeta i da proveris kod opticra, gde si ih uzele da li su ti parucice dobro namestene (ako ih imas), jer i to zna da zamara. Krajnji slucaj je da ti nije adekvatno odredjena dioptioja, ja nikada nisam imala taj problem, ali znam da moze da se dogodi.
 
Bez brige, normalno je. Potrebno je samo neko vreme da se priviknes. Cini ti se verovatno, kao da ti tlo izmice i osecas blagu vrtoglavicu? I kao da ti se malkice ukrstaju oci? Ja to uvek osetim kad promenim dioptriju, ali se posle dugogodisnjeg staza nosenja naocara vise ne brinem zbog toga. Prodje za par dana.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top