" centar univerzuma "

jastuk

Aktivan član
Poruka
1.425
Da li vas se "centar univerzuma " pomera iz vashe dushe ka dushi osobe koja vam je draga,i da iz straha da ga ne izgubite ( taj "centar":) ) , ponekad odgurujete dragu osobu ? .... i da iz toja proizilazi ona "ko se bije , taj se voli " ... dakle da "bezuckanje" od onog ko vam se svidja nije nesigurnost u "podobnost" te osobe za vas , nego u vashoj blagoj nesposobnosti da "sacuvate sebe" (ne nuzno losha osobina , nego vishe kao privikavanje) .... jer ako se izgubi to "ja " ode sve u kuuu....da li ja to opet pricam o patoloshkoj zaljubljenosti :? :) , poshto se iskreno nadam da pricam o onoj potrebi za slobodom o kojoj pricaju npr.bracni parovi ....
 
Nikada nisam razmišljala o tome. To jest, jesam, ali
Ustvari baš jesam. Samo što me je to odvelo mnogo daleko, i sve mislim da je početak toga u detinjstvu, lošim primerima, blabla...
Nepoverenje. Centar Univerzuma mora da ostane idealan, ponekad je u pitanju strah od razočarenja, možda i ne ponekad...?
Ne znam, disqtabilno je...
 
Lexa:
Nikada nisam razmišljala o tome. To jest, jesam, ali
Ustvari baš jesam. Samo što me je to odvelo mnogo daleko, i sve mislim da je početak toga u detinjstvu, lošim primerima, blabla...
Nepoverenje. Centar Univerzuma mora da ostane idealan, ponekad je u pitanju strah od razočarenja, možda i ne ponekad...?
Ne znam, disqtabilno je...
Odluči se već jednom : JESI ili NISI ?!? :shock:
 
Postoji neka umerena strast kojom se “posvecujesh” svemu (onome shto je bitno u zivotu) , jer ako se “pogubish” u mnogo u necem odredjenom, ”zaboravish” na druge bitne stvari (kao narkos:)).... e, sad je tu stvar – koliko ko sebi moze da dopusti …. da li su zbog toga npr. inzinjeri manje strastveni u ljubavi od npr. umetnika …
 
:D ... otprilike...
centar univirezuma se nikada ne pomera.... mada imamo osecjaj da je tako... a istina je da su emocije koje osecjamo, ono shto smo mi... iako su mozda inicirane drugim..
bezhuckanje mozhe da ima mnoge razloge... ne mora da znachi da je razlog samo nesigurnost u podobnost...
a gubljenje svojeg "ja"... nije dobro ako je zamenjeno tudjim... ili idejom zajednishtva, u kojom ne postoji individualno... jer bez individualnosti, ne postoji ni neko prema kome bi emocija mogla da bude usmerena... mozda prema uljuljkanosti, navici...
 
jastuk:
Da li vas se "centar univerzuma " pomera iz vashe dushe ka dushi osobe koja vam je draga,i da iz straha da ga ne izgubite ( taj "centar":) ) , ponekad odgurujete dragu osobu ? .... i da iz toja proizilazi ona "ko se bije , taj se voli " ... dakle da "bezuckanje" od onog ko vam se svidja nije nesigurnost u "podobnost" te osobe za vas , nego u vashoj blagoj nesposobnosti da "sacuvate sebe" (ne nuzno losha osobina , nego vishe kao privikavanje) .... jer ako se izgubi to "ja " ode sve u kuuu....da li ja to opet pricam o patoloshkoj zaljubljenosti :? :) , poshto se iskreno nadam da pricam o onoj potrebi za slobodom o kojoj pricaju npr.bracni parovi ....
e bas ti hvala............................. :sad:
 
Ako je ljubav u pitanju onda se ne radi o gubitku sebe, vec o tektonskom pomeranju, menjanju strukture licnosti, ali koja se u tom procesu izgradjuje i izlazi na jos bolje "ja", dobijas boljeg sebe i ojacanog sebe. A sloboda na koju se pozivaju neki "individualci" je obicno kamuflaza za ono sto se naziva strah i sebicluk. :-)
 
jastuk:
Da li vas se "centar univerzuma " pomera iz vashe dushe ka dushi osobe koja vam je draga,i da iz straha da ga ne izgubite ( taj "centar":) ) , ponekad odgurujete dragu osobu ? .... i da iz toja proizilazi ona "ko se bije , taj se voli " ... dakle da "bezuckanje" od onog ko vam se svidja nije nesigurnost u "podobnost" te osobe za vas , nego u vashoj blagoj nesposobnosti da "sacuvate sebe" (ne nuzno losha osobina , nego vishe kao privikavanje) .... jer ako se izgubi to "ja " ode sve u kuuu....da li ja to opet pricam o patoloshkoj zaljubljenosti :? :) , poshto se iskreno nadam da pricam o onoj potrebi za slobodom o kojoj pricaju npr.bracni parovi ....

Puno sreće....
Nemoj da tražiš recept za ljubav. Tudji recept je za drugoga. Ti moraš naći svoj. Možda je to baš neko ko ti neda da mu se približiš već stalno traži da mu se približavaš. Možda neko ko traži da se sebično trudiš oko sebe i svojih interesa i na taj način usrećuješ se , ali i ne daviš njega....Ima tu nijansi koliko hoćeš....

Ako ti smeta to što se nekome podaješ, vreme je da vidiš da li je to zbog straha od prethodnog , prošlosti ili zbog mazanja očiju samoj sebi i sadašnjosti....eto toliko....
 
@tuzni patak Ako ti smeta to što se nekome podaješ, vreme je da vidiš da li je to zbog straha od prethodnog , prošlosti ili zbog mazanja očiju samoj sebi i sadašnjosti....eto toliko..

Da, da, jastučnice!!! Preispitaj sebe.
 
Tuzni_patak:
Puno sreće....
Nemoj da tražiš recept za ljubav. Tudji recept je za drugoga. Ti moraš naći svoj. Možda je to baš neko ko ti neda da mu se približiš već stalno traži da mu se približavaš. Možda neko ko traži da se sebično trudiš oko sebe i svojih interesa i na taj način usrećuješ se , ali i ne daviš njega....Ima tu nijansi koliko hoćeš....

Ako ti smeta to što se nekome podaješ, vreme je da vidiš da li je to zbog straha od prethodnog , prošlosti ili zbog mazanja očiju samoj sebi i sadašnjosti....eto toliko....

Патак, удај се за мене!
c015.gif
 

Back
Top