" centar univerzuma "
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: " centar univerzuma "

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2006.
    Reputaciona moć
    58

Lightbulb " centar univerzuma "

Da li vas se "centar univerzuma " pomera iz vashe dushe ka dushi osobe koja vam je draga,i da iz straha da ga ne izgubite ( taj "centar" ) , ponekad odgurujete dragu osobu ? .... i da iz toja proizilazi ona "ko se bije , taj se voli " ... dakle da "bezuckanje" od onog ko vam se svidja nije nesigurnost u "podobnost" te osobe za vas , nego u vashoj blagoj nesposobnosti da "sacuvate sebe" (ne nuzno losha osobina , nego vishe kao privikavanje) .... jer ako se izgubi to "ja " ode sve u kuuu....da li ja to opet pricam o patoloshkoj zaljubljenosti :? , poshto se iskreno nadam da pricam o onoj potrebi za slobodom o kojoj pricaju npr.bracni parovi ....

Iskusan Enfroz2891. (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: " centar univerzuma "

Da,patoloshka.
    Kamo lepe sretje....
    Btw. ima film slichnog ili istog naziva mada je tu "Centar sveta"bila metafora za....
    .....

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Nikada nisam razmišljala o tome. To jest, jesam, ali
    Ustvari baš jesam. Samo što me je to odvelo mnogo daleko, i sve mislim da je početak toga u detinjstvu, lošim primerima, blabla...
    Nepoverenje. Centar Univerzuma mora da ostane idealan, ponekad je u pitanju strah od razočarenja, možda i ne ponekad...?
    Ne znam, disqtabilno je...
    Janidebi

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    131

Citat Original postavio Lexa
    Nikada nisam razmišljala o tome. To jest, jesam, ali
    Ustvari baš jesam. Samo što me je to odvelo mnogo daleko, i sve mislim da je početak toga u detinjstvu, lošim primerima, blabla...
    Nepoverenje. Centar Univerzuma mora da ostane idealan, ponekad je u pitanju strah od razočarenja, možda i ne ponekad...?
    Odluči se već jednom : JESI ili NISI ?!? :shock:
    član javne grupe

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2006.
    Reputaciona moć
    58

Postoji neka umerena strast kojom se “posvecujesh” svemu (onome shto je bitno u zivotu) , jer ako se “pogubish” u mnogo u necem odredjenom, ”zaboravish” na druge bitne stvari (kao narkos).... e, sad je tu stvar – koliko ko sebi moze da dopusti …. da li su zbog toga npr. inzinjeri manje strastveni u ljubavi od npr. umetnika …

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2006.
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio Lexa
    mislim da uvek vishe igra strah od razocarenja u sebe , a to nas opet vraca u onaj centar ...

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2006.
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio Enfroz2891.
    Da,patoloshka.
    Kamo lepe sretje....
    .....
    mislish da je to normalna zaljubljenost .....pa mora neshto nekad da ti bude slatko , kao kad se zaigrash u igrici, il vec cime god da se bavish ....

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2006.
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio krvolok
    Odluči se već jednom : JESI ili NISI ?!? :shock:
    putsi zenu , ni ja se ne secam tacno shta sam mislila pod "tim" :-D

Veoma poznat Artinve (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2005.
    Pol
    muški
    Daleko sam ja...U kuci od mesa - zatvorenih vrata, spustenih roletni, zavesa - zivim.
    Reputaciona moć
    0

... otprilike...
    centar univirezuma se nikada ne pomera.... mada imamo osecjaj da je tako... a istina je da su emocije koje osecjamo, ono shto smo mi... iako su mozda inicirane drugim..
    bezhuckanje mozhe da ima mnoge razloge... ne mora da znachi da je razlog samo nesigurnost u podobnost...
    a gubljenje svojeg "ja"... nije dobro ako je zamenjeno tudjim... ili idejom zajednishtva, u kojom ne postoji individualno... jer bez individualnosti, ne postoji ni neko prema kome bi emocija mogla da bude usmerena... mozda prema uljuljkanosti, navici...

Poznat gucci_novosadjanka (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    119

Citat Original postavio jastuk
    Da li vas se "centar univerzuma " pomera iz vashe dushe ka dushi osobe koja vam je draga,i da iz straha da ga ne izgubite ( taj "centar" ) , ponekad odgurujete dragu osobu ? .... i da iz toja proizilazi ona "ko se bije , taj se voli " ... dakle da "bezuckanje" od onog ko vam se svidja nije nesigurnost u "podobnost" te osobe za vas , nego u vashoj blagoj nesposobnosti da "sacuvate sebe" (ne nuzno losha osobina , nego vishe kao privikavanje) .... jer ako se izgubi to "ja " ode sve u kuuu....da li ja to opet pricam o patoloshkoj zaljubljenosti :? , poshto se iskreno nadam da pricam o onoj potrebi za slobodom o kojoj pricaju npr.bracni parovi ....
    e bas ti hvala............................. :sad:

divlja
    Guest

Ako je ljubav u pitanju onda se ne radi o gubitku sebe, vec o tektonskom pomeranju, menjanju strukture licnosti, ali koja se u tom procesu izgradjuje i izlazi na jos bolje "ja", dobijas boljeg sebe i ojacanog sebe. A sloboda na koju se pozivaju neki "individualci" je obicno kamuflaza za ono sto se naziva strah i sebicluk. :-)

Iskusan neozbiljko (avatar)
    Učlanjen
    08.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Nisam dobro razumeo temu, ali baš je space.

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Puno sreće....
    Nemoj da tražiš recept za ljubav. Tudji recept je za drugoga. Ti moraš naći svoj. Možda je to baš neko ko ti neda da mu se približiš već stalno traži da mu se približavaš. Možda neko ko traži da se sebično trudiš oko sebe i svojih interesa i na taj način usrećuješ se , ali i ne daviš njega....Ima tu nijansi koliko hoćeš....

Ako ti smeta to što se nekome podaješ, vreme je da vidiš da li je to zbog straha od prethodnog , prošlosti ili zbog mazanja očiju samoj sebi i sadašnjosti....eto toliko....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Veoma poznat marina.c (avatar)
    Učlanjen
    27.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    349

@tuzni patak Ako ti smeta to što se nekome podaješ, vreme je da vidiš da li je to zbog straha od prethodnog , prošlosti ili zbog mazanja očiju samoj sebi i sadašnjosti....eto toliko..

Da, da, jastučnice!!! Preispitaj sebe.

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Citat Original postavio Tuzni_patak
    Puno sreće....
    Nemoj da tražiš recept za ljubav. Tudji recept je za drugoga. Ti moraš naći svoj. Možda je to baš neko ko ti neda da mu se približiš već stalno traži da mu se približavaš. Možda neko ko traži da se sebično trudiš oko sebe i svojih interesa i na taj način usrećuješ se , ali i ne daviš njega....Ima tu nijansi koliko hoćeš....

Ako ti smeta to što se nekome podaješ, vreme je da vidiš da li je to zbog straha od prethodnog , prošlosti ili zbog mazanja očiju samoj sebi i sadašnjosti....eto toliko....
    Патак, удај се за мене!

Buduća legenda
    Učlanjen
    15.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    369

.....
    E, jastučiću... deder se ofotki profilno, oli?

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Citat Original postavio Hellen
    Патак, удај се за мене!
    Zar bi me primila bez ljubavi.....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Slične teme

1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12.05.2011., 13:48
  2. "Centar za spas zivotinja" iz Mladenovca --- KO SU ONI USTVARI ???
    Autor tom-i-dzery u forumu Svet životinja
    Odgovora: 559
    Poslednja poruka: 24.11.2008., 09:59

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •