Razlika izmedju Dual Core i Core2Duo

Mislim da je to isto ,a stace ti kad su izasli:QUAD CORE
Intel® Core(TM) 2 Extreme QX6700 2.66GHz, 1066MHz, 8MB LGA775 (QUAD CORE)
Intel® Core(TM) 2 Extreme QX6700
- Arhitektura 65nm, LGA775
- Cache L2 8 MB
- Quad Core
- Takt procesora 2.66 GHz
- FSB 1066 MHz
- Intel® VT±
- Enhanced Intel SpeedStep® Technology
- Intel® EM64T
- Execute Disable Bit°


tome kraja nema...
 
PA, dual core znači da postoje dva jezgra, a Core (Solo/Duo) itd. označava novu arhitekturu, koja je naslednik NetBurst-a... Core Duo znači da je jezgro izgrađeno po novoj Core arhitekturi + da ima dva jezgra.. (Solo naravno znači isto to, ali sa jednim jezgrom)
 
CyberPatuljak:
Dual Core - starija tehnologija procesora sa dva jezgra i 2MB kesha (oznake pocinju brojem 5)

Core 2 Duo - nova tehnologija procesora sa dva jezgra i 4 MB kesha (oznake pocinju brojem 7)
1.oznake pocinju sa 8 ili 9(9 je u 65nm),zovu se pentiumi d
2.oznake pocinju brojem 6,e6300 i e6400 imaju 2mb kesa,allendale(ustvari conroe jezgro samo sa duplo manje kesa) jezgro
 
Ma uzecu najverovatnije Chipset 945 ili 965 a procesor Duo2Core e6300, da posle 5 godina promenim procesor i plocu, jer najverovatnije opet nista necu menjati najmanje 3 godine, da instaliram Vistu, da isprobam programe koje sam napravio, da li ce raditi na novom os, da obradim neke video fajlove i tako to.
Pozdrav i zahvaljujem se svima,
Login Killer
 
The Legolas:
Pa koja je razlika remo izmedju Dual Core i Core2Duo.
Ja nemam pojma.
dual core-tako se zovu dvojezgrani procesori,bilo da su intel ili amd
core2duo-to su novi intelovi dvojezdrani(dual core)procesori,a to su:e6300,e6400,e6600,e6700,x6800
core2duo je naziv novih intelovih procesora,to je isto kao sto se procesori pentium 4 bas zovu pentium 4,u pocetku se govorilo da ce se novi intel procesori zvati pentium 5,ali zovu se core2duo
nadam se da sam bio jasan
 
Okrame nije suština da su oni još preskupi već je suština da su se pojavili na tržištu , sama njihova pojava automatski baca core2duo i AMD 64x2 u kategoriju zastarelih procesora mada oni još nisu ni iskorištavali do maximuma svoje performanse sa sadašnjim programima. Inače za tvoju informaciju već su se pojavile nove matične ploče sa AMD FX 72 4x4 i za core 2 quadro u prodaji u americi i u evropi , sada to sve ide brzo , najverovatnije je da će se već tokom januara ili februara pojaviti i kod nas (ako već nisu). Posle nove godine možete očekivati značajan pad cena onih procesora na tržištu koji su sada još preskupi .
 
snejks:
Okrame nije suština da su oni još preskupi već je suština da su se pojavili na tržištu , sama njihova pojava automatski baca core2duo i AMD 64x2 u kategoriju zastarelih procesora mada oni još nisu ni iskorištavali do maximuma svoje performanse sa sadašnjim programima. Inače za tvoju informaciju već su se pojavile nove matične ploče sa AMD FX 72 4x4 i za core 2 quadro u prodaji u americi i u evropi , sada to sve ide brzo , najverovatnije je da će se već tokom januara ili februara pojaviti i kod nas (ako već nisu). Posle nove godine možete očekivati značajan pad cena onih procesora na tržištu koji su sada još preskupi .
ploce za core2quad postoje vec par meseci(965 i 975 cip-set,ali ne podrzavaju bas sve ploce),kao sto sam rekao amd4x4 nece ni zaziveti zato sto je puno skuplji i sporiji od core2quad,ploca sa dva 680a cipa ce kostati 400-600e,jos 2 procesora fx7x ce kostati jos duplo toliko,procitaj malo forume koji se bave iskljucivo racunarima pa se uveri
moje misljenje je da cemo mi obicni "smrtnici" moci da imamo cetvorojezgrani procesor u 2008.godini
 
okram:
ploce za core2quad postoje vec par meseci(965 i 975 cip-set,ali ne podrzavaju bas sve ploce),kao sto sam rekao amd4x4 nece ni zaziveti zato sto je puno skuplji i sporiji od core2quad,ploca sa dva 680a cipa ce kostati 400-600e,jos 2 procesora fx7x ce kostati jos duplo toliko,procitaj malo forume koji se bave iskljucivo racunarima pa se uveri
Neznam odakle ti ideja da AMD 4x4 neće ni zaživeti? , Svi mi veoma dobro znamo da su najnoviji procesori UVEK i najskuplji i da skoro uvek koštaju oko 1000 i više evra u startu. Praktično prave ploče za AMD 4x4 će raspolagati sa "Direct Threading " tehnologijom umesto Hyper Threading tehnologije ,koja je navodno 60% brža nego HTT , a ne one koje su trenutno u prodaji i kompatibilne sa tim vrstama procesora. Tek tada će se moći uporediti pravi podatci u trci između intela i AMD-a
 
snejks:
Neznam odakle ti ideja da AMD 4x4 neće ni zaživeti? , Svi mi veoma dobro znamo da su najnoviji procesori UVEK i najskuplji i da skoro uvek koštaju oko 1000 i više evra u startu. Praktično prave ploče za AMD 4x4 će raspolagati sa "Direct Threading " tehnologijom umesto Hyper Threading tehnologije ,koja je navodno 60% brža nego HTT , a ne one koje su trenutno u prodaji i kompatibilne sa tim vrstama procesora. Tek tada će se moći uporediti pravi podatci u trci između intela i AMD-a
nece zaziveti,zazivece k8L(k8L je naslednik k8)kad dodje,ovaj amd4x4 je jednostavno dosta sporiji od core2quad,a otprilike je duplo skuplji
 
Amd je prvi napravio procesor cija dva jezgra komuniciraju izmedju sebe u samom procesoru. Intelovi dvojezgarci su inace izlazili na magistralu da bi jezgra komunicirala. To je uzrokovalo vece zagrevanje i sporiji rad. Sa core 2 duo generaciom Intel je to sve popravio i cak prestigao amd po performansama
 

Back
Top