Windows ogranicenja.
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Windows ogranicenja.

Početnik
    Učlanjen
    13.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Angry Windows ogranicenja.

Imam sledeci problem: zajedno sa cimerom placam ADSL a koristimo samo moj racunar, e sad on se odomacio pa cesto koristi moj racunar i u druge svrhe. zeleo bih da mu to onemogucim i da napravim novog usera u kome bi on imao samo internet explorer, konekciju na internet i bukvalno nista vise ni winamp, ni druge programe... Cak bi bilo pozeljno da mu ogranicim i prostor na disku na kome bi skidao stvari. Molim vas za pomoc kako to da uradim, da li pomocu nekog programa ili pomocu podesavanju u windowsu. Neko krace uputsvo bi mnogo pomoglo. Hvala unapred.

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Podrazumevano Re: Windows ogranicenja.

HMMMM ajde de drugi user , ograničen ajde de ali mislim da ti niko ovde neće dati neki odgovor koji bi te zadovoljio možda bi bilo bolje da se dogovoriš sa cimerom .

Primećen član maksvel (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Za prostor na disku koristi Disk Quotas (ako je NTFS)...
    Let the boy try

Aktivan član
    Učlanjen
    28.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

@Maks, NTFS dozvole su najbolje.

Naravno da mozes da uradish to sto zelish, dovoljno je da pre-resetujesh same police grupne koje se nalaze na tome sistemu i stvar bi radila kako treba. Da bi to uradio prvo bi morao da napravish account za drugog korisnika, odnosno tvoga cimera, s'tim sto neidesh preko control panel-a, user accounts, vec preko control panel-a, administrative tools, computer managment local users and groups, users, desni klik i create new user. Samime time posle kreiranja tog korisnichkog naloga, na isti klikni desni klik pa properties, u member of, izaberi opciju users ili quest izbegavaj power user ili administrator i tako dalje, samime time police za tog korisnika odnosno template polica za quest usera odnosno user-a ce se na njemu izvrsiti prvi put kada se loguje na rachunar sto znachi da nece imati prava da brishe ili upisuje i pokrece odredjene aplikacije koje si ti setovao na tome rachunaru za tachne informacije o tome koji account ima koje privilegije prelistaj malo microsoft sajt.

Isto tako mozes da mu zabranish da vrshi upis odnosno zapis na hard disk nekim opcijama u goups and user names, desni klik na properties od tvoga hard diska i svim korisnicima kojima zelis da zabranish neka prava odchekirash recimo read write or execute i ostale special permisions. Da bi video opcije u properties na hard disku i na folderima morash da odesh na Folder Options i iskjluchis simple file sharing. Takodje tu je i gpedit.msc odnosno prechica za grupne police, sa kojom detaljno mozes da se pozabavish i zabranish korisniku neke odredjene stvari da koristi na tvome rachunaru. Isto tako u C, windows, system32 sakriveni folder pod nazivom Group Policy je u stvari ono sto vam je potrebno za setovanja svih korisnika sta ko moze. Jednostavno desni klik a zatim na tabu security definishite sta koji account odnosno korisnik moze da radi.

Početnik
    Učlanjen
    20.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

mislim da bi najbolje bilo da se sa njim dogovoris. kazi mu sta ti smeta i, posto je racunar tvoj, ako on to ne bude postovao, kazi mu da ces staviti pasword, tako da nece moci da koristi tvoj racunar ni za sta.
    mislim, kako ce coveku biti kad ustanovi da si uradio to sto ti ovi strucniji predlazu da uradis? on verovatno nema pojma da tebi nesto smeta. prvo trebas da mu otvoreno kazes. i, mislim da nece biti problema. ako si mogao da se sa njim dogovoris oko ostalog kucnog reda, ne bi trebalo da je ovo problem. pa, valjda je covek!

Primećen član maksvel (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Da, "bez nadimka" zbori pravo - pokušaj na finjaka, pa onda preduzmi mere, ako baš ne ide...
    Let the boy try

Aktivan član
    Učlanjen
    28.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Kad malo bolje razmislim, oboje ste u pravu, i ja sam za to, da prvo pokusaju da se dogovore oko toga, ukoliko ne uspe, postoje i drugi nachini, svakako.

Slične teme

1. vremenska ogranicenja...
    Autor rile_laki_oblak u forumu Arhiva
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 06.01.2008., 01:36
  2. forum bez ogranicenja
    Autor ignis u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 26.07.2007., 13:53
  3. Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 03.12.2005., 14:43

Pravila za slanje poruka