Milosevic i Djindjic

Kada vam je bilo vise zao

  • Kada je ubijen Djindjic

  • Kada je ubijen Milosevic


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ово је више нека - емоционална тема него политичка?

Било ми је жао кад је убијен Ђинђић. Штавише, у први мах сам била запрепашћена. Не толико што ми је лично било жао, колико да се уопште такве ствари даље могу догађати, после свега што смо претурили преко главе.

А Милошевића ми није било жао. Што би ми било жао, кад се зна шта мислим о њему? Али, нисам се ни радовала.Како рекох и раније, и зато што би то радовање било:
- закаснело
-нељудско
- нехришћанско.
Дакле, све у свему - бесмислено.

Сам тога, ја и не знам да ли је он - убијен, ако већ и о томе. Барем, свакако да је убијен директно. А о третману у затвору, ако је имао здравствених проблема, итекако би се дало дискутиовати. тако да, на тај начин гледајући, можда би се могло рећи да, ако и није убијен, допринело се његовој смрти. Сем свега осталог негативног, тај "суд" одликује и немарност, хаотичност...

И још само напомена, уопште што се тиче тог појма жаљења ...
У ствари ми је доиста жао само истински ближњих, драгих особа које лично познајем, и понеке од јавних личности, изван политике, као што ми је, рецимо, било за Стива Ирвина). И - животиња. Најнедужнијих бића.
 
jomini:
Kao da si pitao da li više volite da vas neko udari čekićem u glavu ili da vam kupi sladoled.
Licno ni zbog jednog od njih , ni blizu, cak ni u tragovima, se nisam osecao kao da me je "neko udario cekicem po glavi" (ne daj boze), niti sam uzivao "kao da jedem sladoled" (a i ne volim mnogo sladoled). I ne mislim da se vecina normalnih ljudi previse potresla , a jos manje radovala necijoj smrti.

Dakle i nije ti neko poredjenje.
 
Kad je ubijen Djindjic mnogi su slavili - licno sam slusao jednog vlasnika jedne kafane u nekom selu u Sremu (ne mogu da se setim kako se zove selo) - 12. marta su se povodom atentata na Djindjica ture **** okretale samo tako, samo neko posto cuje vest odmah kaze "castim celu kfanu" i tako to - tako covek mi lepo prica
 
Norma Kampl:
Било ми је жао кад је убијен Ђинђић. Штавише, у први мах сам била запрепашћена. Не толико што ми је лично било жао, колико да се уопште такве ствари даље могу догађати, после свега што смо претурили преко главе.

А Милошевића ми није било жао. Што би ми било жао, кад се зна шта мислим о њему? Али, нисам се ни радовала.Како рекох и раније, и зато што би то радовање било:
- закаснело
-нељудско
- нехришћанско.
Дакле, све у свему - бесмислено.
Eto, bas ovako i ja mislim.
 
Да је којим случајем неко пустио шарениу балон када је звекнут Ђинђић, у најмању руку би одблејао у затвору 3 месеца. Ја сам током акције сабља провео цео дан и целу ноћ у истражном без икаквог разлога. Шта би се десило да сам пуштао балончиће
 
no_problem:
Да је којим случајем неко пустио шарениу балон када је звекнут Ђинђић, у најмању руку би одблејао у затвору 3 месеца. Ја сам током акције сабља провео цео дан и целу ноћ у истражном без икаквог разлога. Шта би се десило да сам пуштао балончиће
Tadasnji ministar (ne)kulture nam je svima kulturno objasnio da ne treba hapsiti samo one koji su ubice tapsali po ramenu, vec i sve one koji su to samo pomislili.
 
Па ја мислим да смо ми српски радикали и тада показали да смо на висини. Иако нико од нас није волео Ђинђића нико од нас није славио његову смрт. Шта више, многи су били и на сахрани. Лично нисам био, али знам неке који јесу, али не зато што је он био председник ДС, него из разлога што је био наш државник. Е то је српски демократе, а не ово што ви радите. Славите туђу несрећу, дувате у балоне или у шта већ друго, славите што је неко на самрти и слично. Стидите се.
 
Bilo mi je više žao Miloševića,zato što je čovek prvo mrcvaren pa onda brutalno ubijen u Hagu i bilo mi je krivo što se budale raduju toj smrti.Bilo mi je žao i Đinđića,iako o njemu nemam dobro mišljenje,zato što je izdajnik,ali niko nije imao pravo da ga ubije.
Nisam od onih koji se raduju nečijoj nesreći,zato i ne mogu da razumem ove budale što se raduju Šešeljevom trenutnom stanju.Kakvi su to ljudi?!Neshvatljivo.
 

Back
Top