krediti

tikatina

Obećava
Poruka
54
Pre par nedelja sam procitao u blicu da drzava daje kredite na 3-5 godina, od 1000-- do 50000 evra, grejs period godinu dana, kamatna stopa ( nisam siguran) cini mi se 1 posto na godisnjem nivou.E sad, glavna fora im je bila da ti ne trebaju ziranti niti bilo koja garancija od bilo koga, vec samo ideja i da si mlad (nisam siguran dali su pomenuli nesto oko biroa za zaposljavanje). Ako neko zna nesto oko ovoga ili bar da me uputi na pravu adresu bio bih mu veoma zahvalan.
P.S Da se razumemo, znam za kredite koje daje biro za zaposljavanje ali nije to vec, kako sam ja skontao to daje vlada da bi smanjila nezaposlenost. Pozdrav
 
Ja moram da vam tražim :lol:
12.10.2006. | Fond za razvoj o programima kreditiranja

Fond za razvoj Srbije objavio je program za dodelu kredita iz Nacionalnog investicionog plana za podsticanje investicija i zaposlenosti u 2006. i 2007. godini, u ukupnom iznosu od 2,27 milijardi dinara.

Fond će preduzetnicima i preduzećima odobravati kredite za pokretanje posla od 2.500 do 30.000 evra, sa kamatom od jedan odsto godišnje, počekom od 12 meseci i rokom otplate do tri godine.

Predviđeno je da kroz program kreditne podrške za početnike ove godine bude podeljeno 170 miliona dinara, a u 2007. godini još 425 miliona dinara. Nacionalnim investicionim planom je predviđeno odobravanje mikro kredita u iznosu od 212,5 miliona dinara u ovoj godini i još 637,5 miliona dinara u 2007. godini.

Fond za razvoj odobravaće i kredite za podsticanje ulaganja i zaposlenosti u nerazvijenim područjima, a oni će se moći koristiti za izgradnju infrastrukture, novih objekata i proširenje poslovanja. Preduzetnici i privatna preduzeća u nerazvijenim opštinama Srbije dobiće kroz taj program kredite u ukupnom iznosu od 1,27 milijardi dinara u ovoj i narednoj godini.

Program mikro kredita za samozapošljavanje omogućiće nezaposlenima, radnicima koji su proglašeni za tehnološki višak i inovatorima da dobiju zajmove od 8.000 do 30.000 evra sa kamatom od jedan odsto godišnje i rokom otplate do tri do pet godina, a za odobravanje kredita neophodno je polaganje hipoteke na nepokretnosti ili zemljište u iznosu jednakom vrednosti pozajmice.
 
Hvala intra. To sam trazio. Ako ikada budes dolazio u Vrnjacku Banju javi se na pp dugujem pice. Pozdrav.
Nadam se da sam ovim temom pomogao jos nekom osim sebi.
Kad sam vec ovde a i da ne otvaram drugu temu znate li gde mi je najpovoljnije da uzmem fiskalnu, gprs, laserski bar kod citac, digitalnu vagu. ako neko zna... bio bih vam zahvalan. Pozdrav
 

Back
Top