Sadam je bio bolji!

Torrente-BG

Iskusan
Banovan
Poruka
5.431
Generalni sekretar UN Kofi Anan tvrdi da je američka invazija na Irak živote običnih ljudi pretvorila u pakao!
Generalni sekretar Ujedinjenih nacija Kofi Anan izjavio je bez okolišanja da je u Iraku u toku građanski rat, čime je izneo daleko oštriju ocenu nego pre svega nekoliko meseci, kada je rekao da Irak klizi u takvu vrstu sukoba. Anan je, u ekskluzivnom intervjuu za BBC, priznao da je američka invazija Iraka bila jedan od najtežih trenutaka njegovog desetogodišnjeg mandata na čelu svetske organizacije. Anan, koji već mesecima upozorava da Irak klizi u građanski rat, kaže da je situacija u toj zemlji još gora od toga.

On je dodao da je rat 2003. godine, za koji kaže da mu je žao što nije uspeo da ga spreči, živote običnih Iračana učinio gorim nego za vreme Sadama Huseina.
 
Сад се сетио - шта је радио ? Пауза за банану ? А 1999 мора да је спавао.
Него, чини ми се да тај лицемер опет ради по налогу, како би Буш добио јачи притисак у самој САД да извуку дупета из Ирака јер, кренуло је наопако !
Извињавам се што сам скептичан, али Кофи никад није ништа друго радио осим онога што му налогодавци кажу. :evil:
 
Lacibg:
Сад се сетио - шта је радио ? Пауза за банану ? А 1999 мора да је спавао.
Него, чини ми се да тај лицемер опет ради по налогу, како би Буш добио јачи притисак у самој САД да извуку дупета из Ирака јер, кренуло је наопако !
Извињавам се што сам скептичан, али Кофи никад није ништа друго радио осим онога што му налогодавци кажу. :evil:

А кад је заправо уопште, од свог оснивања, та организација и радила него по нечијем налогу? Како је мој деда још давно, давно говорио: "УН су лав без зуба".
 
Norma Kampl:
"УН су лав без зуба".
Јел то нешто на рачун мог аватара ? :D :D :D

Јеси у праву, али од пада берлинског зида, "Лав је мртав потпуно!"
У смислу неке правде. Али је и те како добио зубе ако је у питању агресија.
 
Lacibg:
Јел то нешто на рачун мог аватара ? :D :D :D
Наравно, не, аватар ти је супер. Али се ето тако поклопило, пука коинциденција. Мој драги деда, велики Србин и православац, прави припадник свог народа, али од оних старих, изворних, не новокомпонованих, данас покојни, Бог да му душу прости, одиста је некада тако говорио. И ја се радо сећам и многих других његових речи, везаних и за ово наше мучено српско питање...

Јеси у праву, али од пада берлинског зида, "Лав је мртав потпуно!"
Да, у ствари је ово за данашње стање још тачније


Али је и те како добио зубе ако је у питању агресија.
Али, заправо и не добија своје, него вештачке зубе, од сила које владају светом.
 
Што би рекли - "кастањете"
c007.gif
 
Cekaj koji sadam? jel to onaj demokrata koji je pobedio na izborima u iraku sa 97% glasova?dok je u izbornoj tisini mesto poznatog zvuka pri dizanju slusalice a pre poziva broja se ponavljalo njegov pozdrav?
jel to onaj brka koji je cinio sve one silne gadosti do u detalj opisane u knjizi coveka koji je bio dubler u zivotu njegovom sinu?na hiljade politickih ubistava?genocid kurda?

koacno,jel onaj sto ga je vojvoda seselj posetio 2001 i kune se u njega?
 
filatelista:
Sigurno da je od ovog i ovakvog stanja sve bilo bolje. Ovo je čisst kolaps savezničkih snaga u Iraku. Možda SAD za nauk da se ne trpaju gde im nije mesto i da ne izigravaju policajca sa severnog kontinenta.

SAD su , nadam se , izvukle pouku da primitivna , nedemokratska drustva , treba ostaviti da se dave u sopstvenim gomnima......Sadam je pobio stotine hiljada Iracana, za vreme svoje strahovlade, njegov bolesni sin Udaj, je iz zabave mucio i ubijao ljude..........

Slazem se da takva drustva, koja , i ne znaju da zive drugacije , nego pod tiranskom cizmom nekog ludaka, treba ostaviti da uzivaju ........

Irak je dobio sansu , da svrgavanjem tiranina, postane demokratska drzava, ali su oni to jedva docekali , da se pohvataju za vratove, i nastave vekovna klanja..........SAD ne treba da se mesa u unutrasnje stvari drzava koje nisu na stepenu razvoja i kulture, da mogu da prihvate demokratiju.......tiranija je za neke , jedini moguc izbor......
 
Ne da se SAD i sateliti ne trebaju mešati u nerazvijene i (sa našeg aspekta) društveno zaostale zemlje, već da prestanu biti policajac No1 u svetu i da ojačaju UN, koje tome valjda i služe. Ne da danas (paradoks) SAD duguje najveću sumu novca baš toj organizaciji. Irak im je greška, nadam se da će ih držati kao ona posle Vijetnama, ali sumnjam, nije bilo baš toliko crnih džakova.
 
Inace da ne otvaram novu temu (bas cudno! ),
najnovije je da je spec. komisija za Irak zavrsila izvesataj u kome se americki polozaj u Iraku dosta objektivno (i lose po njih) procenjuje (izmedju ostalog predvidja i ubrzano povlacenje najveceg dela njihovih trupa). Bush je saopstio da je izvesaj "vrlo ozbiljan " i da ce ga najpazljivije razmotriti.

Izgleda da ce ameri zaista jako brzo da krenu kuci, posto je ovo najbolji znak da vec pakuju kofere :D
 
Salvantis:
Inace da ne otvaram novu temu (bas cudno! ),
najnovije je da je spec. komisija za Irak zavrsila izvesataj u kome se americki polozaj u Iraku dosta objektivno (i lose po njih) procenjuje (izmedju ostalog predvidja i ubrzano povlacenje najveceg dela njihovih trupa). Bush je saopstio da je izvesaj "vrlo ozbiljan " i da ce ga najpazljivije razmotriti.

Izgleda da ce ameri zaista jako brzo da krenu kuci, posto je ovo najbolji znak da vec pakuju kofere :D

Da, pretpostavlja se da ce amerikanci za dve godine , potpuno povuci trupe iz Iraka.
Jednostavno, americka javnost nije spremna da podrzava Bushove izlete po svetskim vukoyebinama, i on je zato ozbiljno hendikepiran pred buduce izbore..........

To je odlicna vest , za vecinu amerikanaca, a kako ce biti Iracanima, kada ne bude nikoga da ih bar koliko toliko primiri u omiljenom nacionalnom sportu, klanja pripadnika druge etnicke skupine...........budemo videli...

U svakom slucaju, pobornik sam vecinskog misljenja u SAD , da amerika nije duzna da obara tiranine u drzavama , koje ne znaju da zive drugacije nego pod nozem i cizmom nekog tiranina..........
 
misoni:
Не бих рекао.Само је научен да води рачуна искључиво о себи.То је његов поглед на Свет.:);)

Drago mi je , da ima ko brine i ne moze da spava, zbog ubogih muslimana, u Iraku :D :D
Srbija je puna , samaricanina, koji se brinu za sve osim za svoje, :D :D

Vodim racuna iskljucivo o sebi i svojoj porodici.......naucicete se , kada porastete, i zasnujete svoju........ :wink:

Narocito me zabole za Irak, Tanzaniju, Mongoliju i Virgin islads :D :D
 
Salvantis:
Jel ti neko nekada vec rekao da si izmedju ostalog i rasista :D

Ma nisam, imam ja puno prikana u Bejrutu, a i rodjen sam u Egiptu, nego znam kako stvari stoje........muslimani, na bliskom istoku , a i sire, su se uvek klanjali tiraniima ,i nikada nisu bili sposobni da prihvate demokratiju, jer se jednostavno razlikuje u korenu od islama........

Takodje , stepen neobrazovanja, ima zapazenu ulogu u tome, Tako naprimer, upravo Libanci, kao najskolovaniji muslimani na blistoku , jedini prihvataju u vecini vrednosti demokratije , ali su zato skoro unisteni od radikalnih muslimana u komsiluku , Irana, Sirije, palestinaca.....
 
misoni:
Занима ме зашто мислиш да су сви који пискарају по форуму ''мали'' и треба да одрасту?:)

Pa, od vecine sam stariji,sto vuce i deblje zivotno iskustvo, sto opet ne pledira da sam uvek u pravu......a nisam rekao da su svi mali, narocito se ne odnosi na tebe, i jos nekoliko ljudi.............ali , da mnogi pisu kao debilni desetogodisnjaci, i to stoji.........

Sta tebi govori , kada neko napise iz cista mira :" ZIVELA RUSIJA, ZIVELA SEVERNA KOREJA"?????.........kllinac, debil??? :D
 
inagadadavida:
Drago mi je , da ima ko brine i ne moze da spava, zbog ubogih muslimana, u Iraku :D :D
Srbija je puna , samaricanina, koji se brinu za sve osim za svoje, :D :D

Vodim racuna iskljucivo o sebi i svojoj porodici.......naucicete se , kada porastete, i zasnujete svoju........ :wink:

Narocito me zabole za Irak, Tanzaniju, Mongoliju i Virgin islads :D :D
Pa jest' zabole te za 600.000 mrtvih Iracana, ali se ziv istraumiras kad Putin navodno rokne jednog svog spijuna u Londonu :roll:
 
Стоји да си у праву.Али,као што сам већ негде написао,кад би сви мислили исто,боље би било да се разиђемо.Истомишљеници и пензоси могу причају о шаху и лепом времену.С истомишљеницима не можеш ни да се посвађаш...:)
 

Back
Top