Intervju za green card.

bojdej

Početnik
Poruka
7
Moja subruga je dobitrnik na DV lutriji za 2007 i ima zakazan intervju za 4 januar e sada da li ima neko neki savet u vezi samog inervjua (sta pitaju i sta ih najvise interesuje).
Imamo i mali problem koliko ja znam jedan od uslova za dobijanje vize je ili cetvorogodisnja srednja skola ili dve godine radnog iskustva u zanimanjima koji se po njima imaju rang ili vise, e sad moja supruga ima trogodisnju srednju i tri godine radnog iskustva koji je upisan u radnoj knjizici ali kao prodavac (zanimanje koje se ne kvalifikuje) neko mi je rekao da bi ona na intervju mogla i proci i sa potvrdom iz firme da je recimo radila kao glavni kuvar ili menadzer (zanimanja koja se imaju dovoljan broj bodova) posto kod nas u zemlji je stanje tako da su i sefovi bili prijavljivani na minimalac.
Da li je ovo tacno i da li neko moze da mi ponudi konretan odgovor iz licnog iskustva.
Unapred hvala na odgovorima. :)
 
pa, ako je aplikovala sa radnim iskustvom, onda treba ici na tu varijantu, pokusati, jer sumnjivo je sada odjednom dodavati godinu dana skole;
inace, ja ocekujem drugo pismo ovih dana, takodje za januar, pa ako mozes da mi kazes kada je vama stiglo, koliko ranije, i da li ste prikupili potvrde, prevode, lekarski, dokaz o finans. podrsci, i-134?
 
CAo izvini sto ti nisam ranije odgovorio bio u guzvi
Evo ovako ja sam bio do ambasade da podignem papire koji su nam potrebni prvo sam nazvao telefonom da vidim da li je nas broj u procesu i oni su nam rekli da je jeste i da je intervju 4. januara i da ce nam papire poslati postom e ja sam onda pitao da li mogu doci direktno u ambasdu da podignem licno i onda mi je on zakazao kada da dodjem i gotovo.
Sada trenutno radimo na prikupljanju potrebne dokumentacije i lekarskih pregleda itd.
Inace broj za informacije je 011/3064660
Srecno u daljem postupku.
 
Zanima me sta si/ste od papira,formulara,dokumentacije prikupili.Ja sam u procesu cekanja drugog pisma,pa bih se posavetovao sa nekim!Mene su izvukli za vreme turistickog boravka u US-u,gde sam proveo sest spektakularnih meseci!
pozdrav
 
Cao moja supruga je izvucena kao 98xx da li si nazvao ambasdu da proveris kada ti je zakazan intervju mogao bi to sto pre da uradis posto imas dosta nizi broj od naseg a treba dosta papira prikupiti.
Cudi me da nisi jos dobio drugo pismo.
Puno srece pa javi kada nazoves pa cu ti objasniti dalje.
A u kom mestu se nalazis?
 
boj dej,
u medjuvremenu je i meni stiglo drugo pismo sa kompletnim uputstvom sta i gde, te kada da se javim/o (druga polovina januara, a broj manji od tvog 94xx), ali smo dan pre pozvali KCC, koji su nam isto rekli kada nam je zakazan intervju.
 
Lence, ne da mi se iz par puta da ti posaljem na PM veci odgovr, pa evo ovde.
Obrazac I-134 ti je zvanicno garantno pismo popunjeno od strane americkog drzavljana ili samo imaoca zelene karte, a overeno od strane javnog pisara.

sa zvanicnog sajta:

http://www.uscis.gov/graphics/howdoi/affsupp.htm
Other types of aliens, including parolees, students, and diversity immigrants are not sponsored using Form I-864. A different affidavit of support (USCIS Form I-134) is used for these aliens if an immigration or consular officer requires it.

http://www.uscis.gov/graphics/formsfee/forms/i-134.htm



===============
sa nekog foruma, a u vezi dokaza o finansijkoj podrsci koji ce nam traziti na intervjuu:

http://boards.immigrationportal.com/showthread.php?t=215048
Evidence of Support : It can be any combination of the following three :
_ Affidavit of Support : form I134 filled by a US Citizen ( USC ) or a Legal Permanent Resident ( LPR = GC holder ) http://www.uscis.gov/graphics/howdoi/affsupp.htm

_ Job offer in the US : it is better to obtain a job offer on the company's letterhead and have it notarized.

_ Own funds ( bank accounts, assets....): see poverty guidelines for an idea of the amount. ( bank statement)

For the Evidence of Support, you can provide any combiantion of the 3, which means you can provide one ( any one ) of the mentioned documents, two ( any two ), or the three of them.
Remember that you better be safe than sorry. Bring as much as you can.
So, the I134 alone is good. Still, it would be better if you could show your own funds.
================


_ Evidence of support :
* affidavit of support ( I134 ) ( by a USC or LPR )
* job offer in the US
* money or assets on your name
 
Hvala,ja sam ih isto zvao,i ista prica kao ti.A ovaj I-134 ja imam u drugom obliku,zapravo 'obicno' garantno pismo na memorandumu kompanije prijatelja koji mi garantuje sve potrbestine & neobhodnosti.Na osnovu toga sam i dobijao vise puta US vizu.
Konsultovao sam konzulat,rekli su mi da je to kul.
Eto tako,u cetvrtak idem na lekarski....

pozdrav
 

Back
Top