"Kontrolisani izlov"

Kilavi Radonja

Aktivan član
Poruka
1.931
Ma, jeste culi da na Grliskom jezeru opet rade izlov tostolobika? Pa, do kad, bre? Ispada da je taj tostolobik toliki problem, da ce 10 dana da ga izlovljavaju?! A ostala riba? Nesto mi tu mnogo smrdi... Sto ne izlovljavaju cverglana?
 
Pazi ako se radi po propisu onda je OK , ali kontrola mora postojati, gledao sam svojevremeno na kanalu kako to rade sa mrezama velikog precnika okaca!

Ali to cesto ume da bude izgovor za "nekontrolisano kasapljenje svega i svacega" , pa sad vidi !
 
E kako se stize na Grlisko jez. Ja cesto leti pecam na Beli Timok u Debelicu (tako kazu Torlaci) to je nekih 30ak km od ZA. Cega sve ima interesantnog od ribe sem gore pomenutih Somova (sarani, bela, tolstolobici i tome sl. me ne intersuju)? Jer ima Klenova, Shtuka, Smudja, bucova... Kakve su prosecne lovne velicine? Da li vazi dozvola za "Sve reke juzno od Save i Dunava" koja vazi i za timok?
 
Brate, vazi, bila je neka frka oko dozvola, al se sve smirilo. A sto se ribe tice, od grabljivica najvise ima smudja i soma, nesto bandara, klena je ranije bilo, al nestao je, al vise ne znam ni da li da ti preporucim da dolazis, posto ove godine maltene nista vredno nije ni upecano. Valjda takva godina, sta li je?! Smudj je hvatan (ranijih godina) do 5-6 kila, ne znam da je neko uhvatio veceg. Lepo su ga hvatali kad se uvece digne, najvise na plitkoronce (kalipso i sl), na gumu slabo. Prosle godine je jedan lik izvuko dva soma od 24 i 26 kila, ja sam ove godine ulovio samo 2 ispod mere i imao 2 spadanja (naravno, krupnijih), na parce deverike, mada bi trebalo nesto vece da se koristi za mamac, jer od cvergle ne moz da se zivi! Za varalicu ne znam, niko se nije pohvalio nesto. Stuku planiramo odavno da ubacimo ja i ekipa, al nikako da stignemo, tako da, ako dolazis na jezero, a prolazis pored neke bare, uhvati i ponesi neku sitnu, 5-6 komada bi trebalo da bude dosta. Dok se ona jednom izmresti, posle nema zime. E, da, kako se stize: Nastavis putem ka zajecaru, na nekih 30 km od Knjazevca imas tablu na kojoj pise Grliste-4 km i Grlisko jezero-5 km, kad stignes u selo pitaj gde da skrenes, moj ti je savet da biras desnu obalu, sto blize brani (ne preblizu, kod brane ti je ribolov zabranjen). To je deo gde najvise ima smudja. Imas i drugi put, preko Zajecara, Sljivarskim putem, tako stizes na drugi, plici, kraj jezera. Tu imas vise soma. Inace, prosecno somce ti je oko 3-4-5 kila, a smudj kilo, kilo i po. Deverike ima ko pleve (al sitna, ******), tako da nemas brigu za kedere.
 

Back
Top