Nenad Čanak na konvenciji u Pančevu
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Nenad Čanak na konvenciji u Pančevu

Primećen član Kira Neris (avatar)
    Učlanjen
    22.09.2006.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Nenad Čanak na konvenciji u Pančevu

Dragi moji Pančevci, drage moje Pančevke, dobro veče!

Kolko puta smo se, evo, već okupljali na ovom istom mestu da jednu te istu stvar ponovo i iznova govorimo, i ponovo i iznova se trudimo da bilo ko čuje glas nas Pančevaca? Koliko puta smo na ovom mestu govorili o zagađenju? Nek’ digne ruku ko je bio prošli put! Pogledajte koliko nas je! Je l’ nekoga to, kao, potreslo bilo? Jel neko nešto preduzeo na tu temu?

Koliko sam ja puta govorio da je Pančevo vojvođanski Kuvajt? Da je Pančevo 30 godina davalo 30 % bruto nacionalnog dohotka Vojvodine. I, šta je ostajalo od svega toga u Pančevu? Zagađen vazduh i prljave biografije političara koji su bežali odavde čim su stigli da kupe stan u Beogradu! Jel tako!? Sad ja vas da pitam... Gde sad i odavde dalje da idemo? Hoćemo opet da pustimo da nas vuku za nos? Hoćemo li opet da pustimo da kada smo pokušali, setite se, 2000. godine pre svega na izborima u septembru, pa onda 5. oktobra, da završimo više sa ološima? Da završimo više sa svim onim... Pa vi se sećate, hajde da vidimo ko se ovde seća ko je bio Siniša Batalo? Sećate li se da je čovek bio godinama na bolovanju sa dijagnozom tuberkuloza jajnika? Nije smešno, to je sve suva istina... Na ovom mestu o tome govorim već godinama i godinama stalno izgleda kao da govorimo u zid ili da u Tamiš bacamo ili šta ja znam da radimo.

Mislim da je kucnuo čas da uzmemo sudbinu u svoje ruke i kažemo: dosta! Dosta, ali nema više „dosta“ kao što je bilo pre 5 godina, pa da imamo i ovakvih i onakvih, uzetih iz sažaljenja i uzetih da ne smetaju, ne!, ovo je prva koalicija u kojoj se nalazim u kojoj baš nikoga ne moram da se stidim i mogu vam reci da sam baš ponosan zbog toga. Jel smo svi mi glasali za Borisa Tadića za predsednika Srbije, jesmo li? Ima li neko da nije? Nema, dva, tri, cetiri, .. ti si maloletna. Znači, mi smo glasali za Borisa Tadića zato da ne pobedi Tomislav Nikolić, jel tako? I šta nam se desilo, onda se Boris Tadić dogovorio sa Tomislavom Nikolićem, i onda nam je Toma Nikolić napisao ustav i ustavni položaj Vojvodine! Pa je smo l’ za to glasali? Naravno da nismo.

I upravo je to ono što hoću da kazem, to sada više ne sme da nam se ponovi. Te priče, bolje ovaj nego onaj, a onda se i ovaj i onaj dogovore, pa onda nama nema više života. To ne sme da se desi. Ja ću podsetiti: 30 godina je Opština Pančevo imala 3 puta veći bruto nacionalni dohodak od kompletne Crne Gore. Onda bi, ako je Crna Gora nezavisna država, Pančevo trebalo da bude kontinent. Sad ja vas da pitam? A zašto nije tako? Zašto nema para u Pančevu da se živi kao u Kuvajtu? Zašto nema para ovde da se proglasi Pančevo slobodna evropska kraljevska varoš u kojoj je, stariji se sećaju, noćivala Marija Terezija, a mlađi ne znaju da je ovde Bufalo Bil dolazio da drži cirkus? E to ovi ne znaju, ne znaju šta je Pančevo i ne znaju da su ovde rođeni mnogi velikani, recimo ja. Međutim, sada obiljno govoreći, nemojte zaboraviti, živimo u zlom vremenu, moja porodica živi u ovom gradu, moja rođena tetka je uhvaćena u svom stanu, vezana za stolicu i opljačkana do gole kože, nije uhvaćen niko. Policija nema podataka, nisu informisani.

Danas je sahranjen u Novom sadu mr Nemanja Pavlović, koji je pre tri nedelje, brutalno pretučen na ulici, izvučen iz kola i pretučen na smrt, zato što je navodno, ogrebao juga pored koga je prolazio. Čovek koji je formirao prvu nezavisnu slobodnu televiziju u Novom Sadu, je ubijen batinama na ulici. I niko ništa nije preduzeo. Je l’ to ono za šta smo se borili, je l’ to ono zbog čega smo se sve ove godine smrzavali po ulicama, i u ovoj istoj sali se pre 15 godina skupljali da se borimo protiv rata? Je l’ su dolazili onda oni krvoločni balavci u maskirnim uniformama da prete? Je l’ smo ih izbacili napolje?

I sada ćemo da pustimo da nam se kojekakvi... Pazite: mr Velimir Ilić...Da li se slažete, da prvi korak nove Vlade, u kojoj ćemo igrati presudnu ulogu, treba da bude zakon po kome će se mr Velimiru Iliću priznati doktorat, ako žmurećki može da ponovi naslov svog magistarskog rada.

Ako je tako onda nam ostaje samo jedno, da ovaj put uz punu koncetraciju uradimo ono što će najviše pogoditi svih 242 poslanika koji su digli ruke u Skupštini Srbije da se usvoji ovakav Ustav. Ustav po kome Vojvodina više ne postoji.. Ustav po kome je ona zakonska kategorija koju jednim zasedanjem Skupština Srbije može da se ukine. Ustav koji nije ni prošao u Vojvodini a odnosi se na nas, mora biti promenjen. I to možemo uraditi samo iznutra, iz Skupštine Srbije u koju ćemo ući svi zajedno. I pobediti. Jer ovaj ustav je donet kao po onom vicu o Muji i prasetu.. Jel znate vic o Muji i prasetu? Kad Muja bolestan, glad, problemi, šuma... i naiđe na prase, i Muja skoči na prase onako gladan, prase počne da skiči a on kaze: „,Skič’o, ne skič’o - za mene si ja’nje“. Isto tako i ovo: proš’o, ne proš’o - za mene si ustav.

Takav su nam ustav doneli. E takav će ustav da pojedu i odnesu sa sobom tamo gde će ih istorija odneti a to je na smetlište na koje ćemo ih istovariti predvođeni Čedomirom Jovanovićem!...

Zainteresovan član shenzinzhe (avatar)
    Učlanjen
    19.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Nenad Čanak na konvenciji u Pančevu

Fat pig tvrdi da ima vrline koje ne poštuje, te onda obezbeđuje sebi prednost da izgleda da je ono šta u stvari prezire.

Iskusan Salvantis (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Sad ce ljudi da naprave vic:

Zasto se opet povecalo zagadjenje vazduha u Pancevu?
    Canak otvorio usta da odrzi govor

Zainteresovan član ГЕНЕРАЛ НЕДИЋ (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2006.
    Reputaciona moć
    44

Мислим шта рећи...
    ,,Што се криво роди, време не исправи"

Отац му беше велики комуниста.

Zainteresovan član Yan (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2006.
    Reputaciona moć
    46

canak - najveci razjedinitelj Srba nakon tita :mad:

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio Kira Neris
    Dragi moji Pančevci, drage moje Pančevke, dobro veče!

I sada ćemo da pustimo da nam se kojekakvi... Pazite: mr Velimir Ilić...Da li se slažete, da prvi korak nove Vlade, u kojoj ćemo igrati presudnu ulogu, treba da bude zakon po kome će se mr Velimiru Iliću priznati doktorat, ako žmurećki može da ponovi naslov svog magistarskog rada.

.
    Hi hi hi a najveci je crnjak sto stvarno ne bi znao da ponovi ,kad se setim onog polaganja i komisije sa sve flasom viskija

Buduća legenda Lacibg (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

"Гди су наши новци ?"
    Изгледа да је ова реченица доспела и до других у Србији. Поготову народњака, чија главна предизборна "констатација" служи као понуда за њихов сервис у новој власти.
    Разлика је у томе што народњаци знају да су у Србији. Зна и Чанак али би да то стање промени. (Овај део подсећа на део дефиниције о инерцији)
    Ја му опет могу рећи да имам територијалне претензије на Војводину ...

Slične teme

1. Nenad Čanak, malo da se podsetimo
    Autor ********** u forumu Politika
    Odgovora: 113
    Poslednja poruka: 04.03.2009., 21:57
  2. Nenad Čanak
    Autor strani placenik u forumu Politika
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 05.09.2008., 12:02
  3. Nenad Canak
    Autor Banovani u forumu Politika
    Odgovora: 3