''THRESHOLD'' - nova SF serija na RTS-u

ender71

Ističe se
Poruka
2.469
OPERACIJA PRAG (THRESHOLD)

Iz Politikine TV revije...

"Od ponedeljka 4. decembra na RTS 2 gledaoci ce moci da prate americku seriju o timu eksperata koji je okupljen nakon sto je mornarica otkrila da je vanzemaljska letelica sletela usred Atlantskog okeana.

Doktorka Moli En Kafri (Karla Gudjino) je analiticar koji radi za vladu, a zadatak je da napravi taktiku za reagovanje u kriznim situacijama. Zivot ce joj se promeniti u sekundi kada Dzej Ti Bejlok (Carls S. Daton) savetnik za nacionalnu bezbednost, zbog vanredne situacije u Atlantiku aktivira "Prag" jedan od njenih planova.
Naoruzana samo hipotetickom strategijom za kontakt sa vanzemaljcima na Zemlji naci ce se usred globalne krize.
Zato Moli En Kafri sastavlja tim eksperata za prvi kontakt sa gostima iz vasione:
Dr Najdzel Fenvej (Brent Spiner), je surovo realni mikrobiolog, Lukas Peg (Rob Benedikt), briljantni, ali neuroticni fizicar, Artur Remzi (Piter Dinklejdz), eksper za jezike i matematiku, ali i ljubitelj zena i kapljice i Kavana (Brajan Van Holt) izuzetno obucen operativac sa misterioznom prosloscu.
Zajedno oni ce uspeti da razrese misteriju vanzemaljske letelice i sudbinu posade, morace da pocnu sa pripremama za mogucu kriznu situaciju - invaziju vanzemaljaca. "

Deluje kao nesto obrnuta verzija "Dosijea X", no serija pocinje sutra u ponoc i zvuci dovoljno interesantno da se vidi o cemu se radi.
 

Prilozi

  • 443px-ThresholdLogo.jpg
    443px-ThresholdLogo.jpg
    34,6 KB · Pregleda: 14
Slažem se sa Salom. I po terminu i po pitanju glavnog lika. Još dok sam čitao enderovu najavu palo mi je to na pamet. A neki zajednički elementi se povlače kroz ovakve priče. I u "Andromedinom soju" i u "Sferi" pa i ovdje imamo lik naučnika koji je smislio strategiju za "situaciju" ali, dok je razrađivao strategiju, nije mu padalo na pamet da bi to moglo stvarno da se realizuje.
 
Ajmo sad of topic road po Mr Sal-ovom receptu....:):)

Kako bi razradio strategiju predstavnik "bosnian serb force", kako bosnjacki islam, a kako krvat?

E, ovako....prvo bosnian serb predstavnik

"U slucaju agresije od strane vanzemaljskih elemenata, trebace referendum o izjasnjavanju politickim snagama delovati u pravcu integracije sa spoljnim faktorima. Naravno, pregovora sa vanzemaljskim silama se uslovljavaju isporucenjem neistomisljenika haskom tribunalu, pa tamo caci svom nek popuju...."


Sad ide predstavnik bosnjaka-islama...

"Treba hajvane dockat nako ljudski, napravit im razni mezetluka, pita i peksimluka...onda nako hadzijski bombardovati sami sebe i vid kako hevropejci to ba kontaju.
Kad se skontaju, picimu u hevropsko galaktcki savjet i otjeramo cetnike i agresore, uz pomoc pegambera alaha i vanzemaljski sejtana preko drine. Uz hafifluk nasih mudzahedinskih sehita, koji su otisli u dzenet za nasu bosansku dzamahiriju."

I naravno, na kraju krvatski predstavnik sa svojom strategijom

Cujte decki, vak cemo...Kada dodju izvanzemaljci, otpjevamo danke dojcland.Onda ih odvedemo na brione, gde cemo ljijepo da im serviramo sniclu bana jelacica. Srbende imaju karadjordjevu, becka braca wiener, a mi nasu lipu ban jelacic sniclu.Zapaprimo sa cesnjakom, uz zlicu vegete, dapace.
Iskazemo svoje podrijetlo, obuceni u frak i leptir masnu.Severinu da ponudimo kao dezert.
Ostale pregovore svrsimo na nacin purgerskih djecaka. Zenge i hosovci da nak otadzbinski ponove oluju i bljesak, da predodzbom tom akcijom stavimo zelenim do znanja da nema fukanja sa mladom krvatskom demokracijom, ne?"

Eto, toliko...sorry na of topicu, ali taj road je tako ...kako da kazem, privlacan...:):):)
 
Nothing at all Mr. Sal :-)

No odgledao sam prvu epizodu i nisam nesto osobito odusevljen...sve je manje vise OK nije losa ideja o osvajacima koji nameravaju da promene geneticki kod covecanstva, ali nije mi se bas svidelo da se ljudi izlozeni tom uticaju pretvaraju u manijakalne ubice...

Jel gledao jos neko ?
 
Svi se fol
Loze na T'Pol

A sam Sf i Enterprajz
Interesuje ih kao
lanjski paradajz

Trashold Mr Ender rece,
da se gleda svako vece

Ako vas interesuju samo T'Pol s.ise
idite u teletabise
i tamo drzite
blahbah mise

Enterprajzu, mocni brode,
gde nas teletabisi vode?

Vide samo T'Pol guzu
nase zivce time muzu

Bolje im je da nas se manu,
jerbo ce u blasterskoj vatri
da nestanu

Teletabisi, paz te sad,
Sf team je stigao u grad.

Sf team je rekao svoje,
blahbah ljubi dupe moje!!!!
 
Sal:
Svi se fol
Loze na T'Pol

A sam Sf i Enterprajz
Interesuje ih kao
lanjski paradajz

Trashold Mr Ender rece,
da se gleda svako vece

Ako vas interesuju samo T'Pol s.ise
idite u teletabise
i tamo drzite
blahbah mise

Enterprajzu, mocni brode,
gde nas teletabisi vode?

Vide samo T'Pol guzu
nase zivce time muzu

Bolje im je da nas se manu,
jerbo ce u blasterskoj vatri
da nestanu

Teletabisi, paz te sad,
Sf team je stigao u grad.

Sf team je rekao svoje,
blahbah ljubi dupe moje!!!!
koj si ti car :D :D :D
 

Back
Top