KRITICARKA

gost 36952

Elita
Poruka
17.066
Nazalost, spadam u ovu kategoriju!

Spadam u ovu kategoriju zato sto sam okruzena ljubaznim ljudima koji su spremni da to tolerisu! (mislim na svoje ukucane)
Jako me nervira ta osobina i kod drugih, a kod mene licno - narocito!
Ono sto je najgore, cesto sam u pravu, ali to je tako dosadnooooooo, neko ko stalno nesto savetuje, opominje, preporucuje... UH!!! (Sama cinjenica da sam za nesto u pravu mi, naravno, ne daje za pravo da stalno nesto prepravljam, ali ne mogu da cutim.)

Ima li jos nekoga sa slicnim problemom?
 
Nisam ni rekla da sve znam, i da bih bila u pravu u vezi sa svim i svacim (stvarno bih morala da budem mnoooooogo glupa kada bih mislila da sve znam:shock: ), ne moras da ironises ;)

Dakle ne petljam se u ono sto ne znam, ali za one stvari koje zaista znam imam sklonost da popujem i to mi smeta, a cesto ne mogu da se suzdrzim... :roll:

Znam da nas ovde ima jos dosta takvih (lepo se vidi po postovima :lol: ), pa pitam kakvi ste u rl.
 
e i ja to radim, a izludjuje me kad mi keva zvoca!:) Pa ja mislim da to ima vece sa osecanjem nemoci. Mislim da to radim ili ti ili bilo ko drugi kad misli da je ne vazan tj da ne moze da utice na onog drugog. Tj da sam po sebi nema dovoljno kavaliteta da primerom svojim utice na druge. Ako me razumes! To je malo svojstveno zenama i stvarno nije lepa osobina. Obavezno proizvede obrnut efekat...previse ugusi onog drugog pa ovaj kaze da da a u sebi misli bla bal bla ....samo ti pricaj! I onda te stvarno i ne cuje i ne vidi! ;) Poz
 
Хм, када сам пролазила неку обуку (семинар) за тимски рад, попуњавали смо неки психолошки упитник да бисмо одредили које је наше место у тиму....ја сам испала СУДИЈА И ПРОЦЕЊИВАЧ! :?

Е сад, ви најбоље видите да ли је тачно! :lol:

(Тебе баш нешто не доживљавам као критичарку, на форуму.)
 
NevenaBGD:
e i ja to radim, a izludjuje me kad mi keva zvoca!:) Pa ja mislim da to ima vece sa osecanjem nemoci. Mislim da to radim ili ti ili bilo ko drugi kad misli da je ne vazan tj da ne moze da utice na onog drugog. Tj da sam po sebi nema dovoljno kavaliteta da primerom svojim utice na druge. Ako me razumes! To je malo svojstveno zenama i stvarno nije lepa osobina. Obavezno proizvede obrnut efekat...previse ugusi onog drugog pa ovaj kaze da da a u sebi misli bla bal bla ....samo ti pricaj! I onda te stvarno i ne cuje i ne vidi! ;) Poz

E preporucujem vama, vasim momcima i muzevima knjigu "O ljubavi i zvocanju" (Nije kod mene, pa cu kasnije navesti autora). Mala, jako duhovita i zabavna i mislim da je ima na svakom cosku. Moj se momak odusevio kad sam mu je poklonila za rodjendan (verovatno jer je nekog prepoznao u naslovu?)
P.S. Zasto ste zvocanje odmah povezale sa zenama??
 
Ja sam kriticarka! Svakome i svemu nadjem zamerku, a moj otac je isti takav. Kad sam shvatila koliko mi smeta ta njegova osobina - resila sam da ne budem takva. Trebalo mi je jedno deset godina da naucim - da ocutim ;) Mozda cu za deset godina nauciti i da previdim... Iako, ja nikada nisam zvocala, vise sam bila onako gruba - kazem jednom, ali tako ubitacno da se - na zalost - nikad ne zaboravi... Heh, bas grozno.
 
Venturia:
E preporucujem vama, vasim momcima i muzevima knjigu "O ljubavi i zvocanju" (Nije kod mene, pa cu kasnije navesti autora). Mala, jako duhovita i zabavna i mislim da je ima na svakom cosku. Moj se momak odusevio kad sam mu je poklonila za rodjendan (verovatno jer je nekog prepoznao u naslovu?)
P.S. Zasto ste zvocanje odmah povezale sa zenama??

he he vrlo rado su procitati. Ja mislim da ipak ne spadam u tu kategoriju ili se bar trudim uspesno da ne zvocam. Ali daj nam pisca u svakom slucaju!;)
 
muvalo:
Ja sam kriticarka! Svakome i svemu nadjem zamerku, a moj otac je isti takav. Kad sam shvatila koliko mi smeta ta njegova osobina - resila sam da ne budem takva. Trebalo mi je jedno deset godina da naucim - da ocutim ;) Mozda cu za deset godina nauciti i da previdim... Iako, ja nikada nisam zvocala, vise sam bila onako gruba - kazem jednom, ali tako ubitacno da se - na zalost - nikad ne zaboravi... Heh, bas grozno.

Pre spadam u grupu "zvocala" nego "kriticara". Jako je tesko odreci se lose karakterne osobine, a zaista se trudim da neke stvari kuliram i prihvatim ih takve kakve jesu. Jednostavno je jace od mene.
 
samo se opusti...nemoj da sve shvatas preozbiljno...na kraju krajeva svi grese, ti budi ta koja ce dati jos jednu sansu...nemoj da kritikujes...razmisljaj pozitivno...kakve su ti misli, takav ti je zivot...ne kritikuj,podrzi! ;)

p.s. kad procitam svoj post shvatam sledece: da se nisam rodio trebalo bi me izmisliti :lol: :lol: :lol:
 
Ja bih mogla da se svrstam u ovu kategoriju. Ovo naravno nikada nebih priznala muzu i deci, kojima to verovatno najvise smeta, jedva sam priznala i sebi.
Karamazov:
samo se opusti...nemoj da sve shvatas preozbiljno...na kraju krajeva svi grese, ti budi ta koja ce dati jos jednu sansu...nemoj da kritikujes...razmisljaj pozitivno...kakve su ti misli, takav ti je zivot...ne kritikuj,podrzi! ;)
Ovo je dobar savet. Samo kako to sprovesti u delo. To je kao sustinsko menjanje licnosti. Moze li se to?
 
a što nije ok?
e, ovako....kad zamisliš svoju "idealnu ja"....onakvu kakvu bi ti volela...........na primer na slavskom ručku si...i sad počne priča o politici, kreditima, opštoj situaciji..........i imaš 3 apsolutna protivnika u mišljenju.......neke komunjare ili desno previše...ili neke mafijaše okolo.......da li ćeš ući u žučnu raspravu ili češ sedeti i gledati u tanjir i reći tamo nekoj....joj, što ti super haljinma.....jel ti to od plate? ( :

ja bih uvek ušao u žučnu raspravu... ali ne žučno....nego-----sa osvrtom na istorijske okolnosti i argumentovano bih rekao ....da strani investitori bla-bla-truć....a naše nasleđe bla.bla.... a onda bismo svi zapevali.... onako pripiti...
a tvoje ja? ( :
 
(Slava je ipak specificna situacija - porodicna svecanost, veliki broj ljudi- tako da bih tu bila ne bas neutralna, ali ne bih ulazila u neka dokazivanja.)

U nekoj drugoj prilici bih usla u diskusiju ( bez zuci). Cesto mi se to dogadja.

Smisao mog pitanja je bio da li treba ulaziti u diskusije cak i kada smo u pravu, a sagovornik bas insistira na svom stavu.
Ljudi se cesto osete napadnutim ako je kritikovan njihov stav i onda pruzaju otpor i ociglednim argumentima.
Nisam sigurna da ta dokazivanja imaju smisla, zato sto svako i dalje ostane pri svom stavu, atmosfera postane napeta, a stvari nekad mogu da se posmatraju na razlicite nacine.

U stvari, mislim da takva otvorenost i dokazivanja imaju smisla samo sa bas bliskim ljudima kojima bi taj stav mogao da koristi i koji su spremni da ga cuju, razmotre i eventualno prihvate, dok u ostalim slucajevima ne treba nametati svoja misljenja. Ipak, cesto mi se desi da me ponese diskusija :roll:.

Pokajem se sto se upustam u rasprave i dokazivanja i iskreno zavidim onima koji cute u tim prilikama (a znam npr da misle isto sto i ja). Mislim da kulturan covek treba da ima vise samokontrole ;)

(Eh, nikada od mene nece biti zbunjena trepcuca plavusa...)
 
pre sam za odmerenost, nego za samokotrolu......odmerenost je stvar stila i kućnog vaspitanja....osoba može da bude vrlo temperamentna i kulturna, taktična i odmerena....zajedno i u isto vreme...

samokmontrola je suzbijanje najčešće emocionalnog refleksa......tako da osoba nije onakva kakvu je vidimo.... imam negativne slutnje šta se iza brega krije... takvi su najčešće nekvalitetne osobe...ispostavi se....samokontrolisan je toliko usredsredjen na kontrolisanje sebe...da nijednu drugu principijenost nema...nema vremena on da razmišlja o drugima....

volim kad mi upute kritiku.. to je meni stmulans...kad me hvale, onda sam ko lignja..
do sada se u najvećem dešavalo da mi kritiku upute oni do kojih mi je stalo i obrnuto.....kritiku principijenog čoveka uzimam za ozbiljno ...iako mi nije bzlizak....razmislim ja dobro..... korisna mi je...
 
Moja mama je od tih koje moraju da kljucaju zbog gluposti obicno. A najvise me nervira kad me pita - zasto ovaj tanjir stoji tu a ne tamo? I sta da joj odgovorim? Zato sto sam ga ja stavila tu, pa sam zaboravila da ga pomerim, jer sam radila nesto vazno i nisam mislila i bla bla... mnogo iscrpljujuce i dosadno. Pa onda krene kljucanje, kao eto ne moze to tako, moras sve da stavis na svoje mesto, kako ce nam stan lepo izgledati, i u nedogled. Ustanovila sam da je bolje kad joj nista ne govorim, jer izgleda da ona samo to ceka pa da krene jos vise. To me tako izludjuje da vam ne mogu opisati. Brat je lepo smislio taktiku, samo joj odbrusi "smaras" i to ponovi jos jednom ako nije u medjuvremenu prestala, i onda ona posle toga prestane. A mene izgleda ne smatra za ozbiljno, pa mogu da joj govorim sta hocu, samo ce jos vise da kljuca a na kraju krene i da vice, i naravno za sve sam joj onda ja kriva. Jbt kao tinejdzera da imam u kuci, a ne majku.
Inace istinski se trudim da suzbijem prve znake takvog ponasanja kod sebe, pa onda kad mi se ne svidi nesto kod nekog drugog kazem samo jednom odlucno, dva puta najvise. Ako me ne poslusa pa posle stvar krene naopako, samo se pojavim sa tekstom "lepo sam rekla". :lol:
 
moonja:
pre sam za odmerenost, nego za samokotrolu......odmerenost je stvar stila i kućnog vaspitanja....osoba može da bude vrlo temperamentna i kulturna, taktična i odmerena....zajedno i u isto vreme...

samokmontrola je suzbijanje najčešće emocionalnog refleksa......tako da osoba nije onakva kakvu je vidimo.... imam negativne slutnje šta se iza brega krije... takvi su najčešće nekvalitetne osobe...ispostavi se....samokontrolisan je toliko usredsredjen na kontrolisanje sebe...da nijednu drugu principijenost nema...nema vremena on da razmišlja o drugima....

volim kad mi upute kritiku.. to je meni stmulans...kad me hvale, onda sam ko lignja..
do sada se u najvećem dešavalo da mi kritiku upute oni do kojih mi je stalo i obrnuto.....kritiku principijenog čoveka uzimam za ozbiljno ...iako mi nije bzlizak....razmislim ja dobro..... korisna mi je...

:shock: Муњо, јес то ти?
 
o, hellen, pa gde s' ti? ( :

znaš lepo da sam objektivni komentator realnih okolnosti......što je potvrdio i psihološki test...

Хм, када сам пролазила неку обуку (семинар) за тимски рад, попуњавали смо неки психолошки упитник да бисмо одредили које је наше место у тиму....ја сам испала СУДИЈА И ПРОЦЕЊИВАЧ

što, opet, ne znači da bismo nas dvoje bili loši timski saradnici........to ti ka'em ( : ?
 
moonja:
samokmontrola je suzbijanje najčešće emocionalnog refleksa......tako da osoba nije onakva kakvu je vidimo.... imam negativne slutnje šta se iza brega krije... takvi su najčešće nekvalitetne osobe...ispostavi se....samokontrolisan je toliko usredsredjen na kontrolisanje sebe...da nijednu drugu principijenost nema...nema vremena on da razmišlja o drugima....

Moonjo, baš pretera. Samokontrola (u smislu kontrole afekta, njegovog ispoljavanja, a ne doživljavanja) je neophodna da bi čovek bio odmeren, kako kažeš. U protivnom, komunikacija je nemoguća, nema argumenata, sve se svede na prštanje emocija.
 
Jao, ja sam se poprilicno prepoznala...a sto je jos gore kad krenem da argumentujem svoje stavove cesto se zanesem i pocnem da vicem sve u zaru price, cesto me kritikuju zbog toga hmmmmm :(.
Mada moram da se pohvalim kada je u pitanju grupa ljudi, pogotovu na poslu, umem da ocutim i pustim nekog drugog da glumi babarogu, pogotovu ako za to prima i platu, vecu od moje :)
 

Back
Top