sta dalje

Gost
uradio sam sajt u dreamweaver-u
Kako da postavim na internet
probao sam preko besplatnih sajtova ali nece da podigne nista sto ce kasnije da lici na sajt.
Da li treba neka podesavanja u DreamWeaveru ili sta?
 
Anonymous:
uradio sam sajt u dreamweaver-u
Kako da postavim na internet
probao sam preko besplatnih sajtova ali nece da podigne nista sto ce kasnije da lici na sajt.
Da li treba neka podesavanja u DreamWeaveru ili sta?


Moras da iskopiras sve fajlove i stranice u istoimene foldere na serveru.
 
Sajt otprilike izgleda ovako:
Napomena:ovo je samo proba ono sto mi je vazno je da postavim sajt na net.
home page:tri dugmica od kojih je jedan povezan sa folderom wallpapers,drugo sa nekoliko programcica i trece povratak na home page.
prewiev in browser sve lepo izgleda i to hocu da stavim na net.
Ono sto ne znam da uradim je postavljanje sajta na net.
Kako organizovati podatke unutar samog kompjutera i na serveru?
 
Ajde se ti malo registruj asko ti nije tesko glupo mi je da oslovljavam nekoga sa gost anonimus i....
pa ti oda pomazemo i zamollio bh webmastera da ukine opciju gost
 
To kako ces da postavis sajt uglavnom zavisi od toga na koji server ga postavljas. Odi na adresu buduces domacina tvog sajta. Recimo www.geocities.com ili www.tripod.com, mozda www.dzaba.com ili neki drugi i tamo ces naci dosta detaljna objasnjenja kako da hostujes svoj sajt.

Uglavnom se svodi na sledece: Dobices jedan direktorijum i u njemu prva stranica (prva koja se ucitava kad ukucas ime sajta) treba da se zove index.html (mozda default.html ili sl.). Ako se glavna strana tvog sajta na disku ne zove tako, preimenuj je i gledaj da u Dreamweaweru ispravis sve linkove ka njoj. Zatim treba da prekopiras na hard servera sve fajlove. Pazi: moraju da se zovu isto i da budu u istim direktorijumima. To ces uradi pomocu nekog programa za rad sa ftp-om (Total Comander i sl.). Moguce je da neki serveri ne podrzavaju ovo, ali obavezno postoji nekakva opcija za upload fajlova. Uz put, skokni da Googla ili Yahooa da prijavis svoju stranu, i to ti je to...

Nadam se da te nisam smorio.
 

Back
Top