Problem sa slovima [ Windows }

stonex

Zainteresovan član
Poruka
313
Pri instalaciji Windowsa sam izgleda nesto prevideo pa sam sada u sledećoj situaciji : Problem sam uvideo kada sam pustio prvi DiVX film . U titlovima se javlja problem sa slovima šđćčž . Umesto njih mi se pojavljuju ćirilična slova a ostala su u redu . Kada otvorim notepad problem je isti . Jel neko zna resenje ?
 
Kao prvo ovo čisto sumnjam da je do windowsa, ali ajde , imaš lepo na taskbaru pored sata pišu ti oznake za jezik , klikni na slovo desnim tasterom i na "settings" pogledaš lepo na koji jezik je dodata koja tastatura na serbian latin mora da je upisana serbian latin na keyboard ako nije ukloniš ga sa remove sa strane . I onda odeš opet na "add" nađeš serbian latin kao jezik i kada klikneš na njega gledaš da je tastatura na serbian latin , isto ovo možeš da uradiš i za ćirilicu i za bilo koji jezik. Tu možeš i da podesiš i koja vrsta tastature da ti bude glavna pri startu windowsa. Što se tiče divx-a na plejeru mora da jezik bude podešen na "central european" i biće sve u redu. Ako ti i dalje isto radi znači da je u onom txt fajlu koji ide pored divx-a iskorišćeno ćirilično pismo mesto latinice . :)
A da zamalo da zaboravim pogledaj na kompjuteru u kontrol panelu dali su ti instalirani fontovi : Arial i Times New Roman ako nisu instaliraj ih i problem će biti rešen najerovatnije. :)
 
Ni meni ovo ne lici da je problem sa Windowsom. Ako ne pali nista od ovoga sto je napisao Snejks (i nije bas nista propustio), meni jedino pada na pamet da su mozda u pitanju "felericni" kodeci. Ja bih deinstalirala sve kodeke, pa instalirala novi KODEK PAKET. Onda u settingsu sve lepo namestiti, pre svega Central European i, naravno, odgovarajuce fontove u samom OS. Ne znamo sta imas od kodeka, ni koji player koristis...
 
Codec-i rade s videom i audiom i nemaju nikakve veze sa tim kako se ispisuje titl.

Po onome što si napisao izgleda da je problem u samom titlu, odnosno tekstu koji predstavlja titl. Verovatno je neko konvertovao ćirilični u latinični titl i nije uradio to kako treba.
 

Back
Top