uk, nz, greece..?

le$a_maestro

Početnik
Poruka
1
hey ppl, 'ajd' da vas udavim s' par pitanja ;)

ok, reshih da odem u neku od nabrojanih zemalja povodom posla, sezonskog ili tzv. part time job-a (konobarisanje, poljoprivreda itd.). eeh, sad; meni super zvuchi united kingdom, poprilichno sam se informisao preko sajta njihove ambasade, new zealand je mozhda josh bolja solucija (medjutim, otpada.. skup flight :), a grchka je, je l', blizu itd., medjutim, ne'am pojma shta bih s' radio (jezik..). oke,
#1:
interesuje me da li je neko odlazio za britaniju istim povodom (ili ostale zemlje, potrebno mi je eng. govorno podruchje), kako je prosao itd. ja sam neshto kapirao da to sve sam "odradim", dakle bez agencija (koje u napred uzimaju lovu itd.; verujem da mnogi znaju o chemu pricham :)! dakle, viza, flight, work permit, pronalazhenje posla itd.
#2:
nisam trenutno u mogucnosti da jurcam bgd-om od ambasade do avio kompanije itd. (skoro operisan), koliko to sve otprilike koshta? za period 4-6 meseci (viza, let, radna dozvola, zdravstveno osiguranje, ona suma novca koja se daje na uvid pri pristajanju ili shta vec..)?
#3:
ukoliko sam neshto izostavio, moze li mi neko skrenuti pazhnju na to, da se ne z******? :DDD
#4
koliko se uopshte cheka na realizaciju svega toga? mislim na odobrenje vize..

ok, that's it, ukoliko se setim josh nechega, vrajtnem l8r! ;)
tnx unapred, pozdrav!!

p.s.

'ajd', zamolio bih za detaljnije odgovore/objashnjenja, zaista nisam upucen.. poslednji put bio van srbije pre 17 godina ;) a, i koliko mi se cini, moracu se posteno iskeshirati, automobil odlazi na tender, kao i komp. i shta ja znam, tako da... ;)
 

Back
Top