ASTRONOMIJA ZA NASTAVNIKE I PROFESORE
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: ASTRONOMIJA ZA NASTAVNIKE I PROFESORE

Početnik
    Učlanjen
    26.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano ASTRONOMIJA ZA NASTAVNIKE I PROFESORE

cinjenica je da smo kao drustvo malo informisani o astronomiji. taj nivo doseze toliko nisko da ce mnogi ljudi koji se konvencionalno smatraju obrazovanim pomesati terminoloski astronomiju sa astrologijom i reci "ti se bavis astronomijom? znaci racunas horoskope i to?". uglavnom nase drustvo pod "obrazovanjem" podrazumeva znanje iz odredjenih drustvenih oblasti, kao sto su istorija, knjizevnost, jezici idt. prirodne nauke kao da se ne racunaju.

mozda je najbolji nacin da se poradi na ovom problemu informisanje upravo onih ciji je zadatak da edukuju: prosvetnih radnika. astronomsko drustvo rudjer boskovic u to svrhu organizuje seminar astronomije za prosvetne radnike.

ako ste prosvetni radnik ili poznajete nekog takvog, pogledajte:
    http://www.adrb.org/index.php?lang=sc&page=seminar

Elita v.v.ilic (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: ASTRONOMIJA ZA NASTAVNIKE I PROFESORE

Čekaj samo dok ovo vidi Proximo.

Elita stnco (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    280

A tek kada vidi Astral Blade?

Elita stnco (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    280

Citat Original postavio mononoke*
    cinjenica je da smo kao drustvo malo informisani o astronomiji. taj nivo doseze toliko nisko da ce mnogi ljudi koji se konvencionalno smatraju obrazovanim pomesati terminoloski astronomiju sa astrologijom i reci "ti se bavis astronomijom? znaci racunas horoskope i to?". uglavnom nase drustvo pod "obrazovanjem" podrazumeva znanje iz odredjenih drustvenih oblasti, kao sto su istorija, knjizevnost, jezici idt. prirodne nauke kao da se ne racunaju.

mozda je najbolji nacin da se poradi na ovom problemu informisanje upravo onih ciji je zadatak da edukuju: prosvetnih radnika. astronomsko drustvo rudjer boskovic u to svrhu organizuje seminar astronomije za prosvetne radnike.

Nisam bas siguran da je resenje u edukaciji prosvetnih radnika jer su svaki posebno optereceni svojim programima. Dakle to moze da se odnosi samo na one koji predaju Astronomiju u gimnazijama. E, tada ce da pocnu sa pitanjima da li je seminar u organizaciji Ministarstva prosvete, jer se samo ti seminari finansiraju ako ima para, a najcesce nema. Mislim da je resenje nekako animirati ucenike osnovnih skola u Beogradu. Takodje ,mozda, i saradnja Astronomskog drustva sa turistickim agencijama iz unutrasnjosti da u svoj aranzman putovanja u Beograd uvrste i posetu planetarijumu, opservatoriji itd.
    A sto se tice obavestenosti odraslog stanovnista tu smo beznadezan slucaj, sve dok se na kioscima budu nalazili casopisi "Trece oko", "Zona sumraka", razni horoskopi a nigde nijednog casopisa koji popularise nauku.

Ističe se proximo (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Nisam bas siguran da je resenje u edukaciji prosvetnih radnika jer su svaki posebno optereceni svojim programima. Dakle to moze da se odnosi samo na one koji predaju Astronomiju u gimnazijama. E, tada ce da pocnu sa pitanjima da li je seminar u organizaciji Ministarstva prosvete, jer se samo ti seminari finansiraju ako ima para, a najcesce nema. Mislim da je resenje nekako animirati ucenike osnovnih skola u Beogradu. Takodje ,mozda, i saradnja Astronomskog drustva sa turistickim agencijama iz unutrasnjosti da u svoj aranzman putovanja u Beograd uvrste i posetu planetarijumu, opservatoriji itd.
    A sto se tice obavestenosti odraslog stanovnista tu smo beznadezan slucaj, sve dok se na kioscima budu nalazili casopisi "Trece oko", "Zona sumraka", razni horoskopi a nigde nijednog casopisa koji popularise nauku.
    Necete verovati ali su mi oci bile pune suza kad sam citao ovo. Sto od radosti u vezi tih seminara sto od nemoci da se nauka ( astronomija ) probije medju nasim ljudima zbog odredjenih casopisa i slicno i zbog nedostatka novca kojim bi nauka mogla da se prezentuje.

Ja cu ovde nastaviti sa studijama Astronomije po svaku cenu, i plan mi je ( pa makar to bilo i u kasnim tridesetim ) da predajem astronomiju.
    Podrzavam svaki individualni i kolektivni napredak u sirenju naucnih saznanja. Danas sam dobio prostor za sajt ( neki su vec upoznati sa tim ) na kome cemo moci da se bavimo naukom, etikom, moralom i na kom cemo raditi na licnom kultivisanju u ljude od nauke.;-)

Početnik
    Učlanjen
    26.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio stnco

postoji jedan, ali se ne moze bas naci na svakom kiosku. to je casopis "Astronomija". info o tome mozete naci na www.astronomija.co.yu
    ovaj casopis je rezultat rada entuzijasta.

Elita stnco (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    280

Hvala lepo, uzivao sam pregledajuci ga.

Elita v.v.ilic (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Hajde da podignem malo ovu temu.:wink:

Elita stnco (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    280

Tesko da ces uspeti, jer vec imamo temu na kojoj se pocelo sa astronomijom od samog pocetka i nadam se da cemo po "Bozijoj volji", doci i do samog, danas poznatog, kraja.

Elita v.v.ilic (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio stnco
    Tesko da ces uspeti, jer vec imamo temu na kojoj se pocelo sa astronomijom od samog pocetka i nadam se da cemo po "Bozijoj volji", doci i do samog, danas poznatog, kraja.
    Ja sam je podigao zbog onog sajta gore da ga Neverne Tome malo pogledaju. :wink:

Slične teme

1. konkurs za nastavnike i profesore
    Autor vyruz u forumu Škole
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 20.11.2009., 17:04
  2. Za profesore, direktore...
    Autor _Look_Of_Expectancy_ u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 12.06.2007., 23:34

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor