Ubijanje Šešelja može da ubije mnoge - Zvonimir Trajković

anntaylor

Zainteresovan član
Poruka
346
Zvonimir Trajković

Ponašanje haškog tribunala u slučaju Šešeljevog štrajka glađu nije iznenađenje ali je krajnje iznenađujuće i vrlo rizično ne reagovanje naših najviših zvaničnika.

Beograd, 01. decembar 2006.

Kada u sebi izgubite sve ono što je ljudsko, kada na čelu države imate poltrone i ljudske gnjide koji vas „zastupaju“ i kad faktički nemate državu i zaštitnika, počinju da rade instinkti samoodržanja. Tada je sve dozvoljeno i tada „politika“ postaje opasna po život.

U toj spirali haosa sve je dozvoljeno. Ubistvo političkog protivnika je način opstanka ili jedini model preuzimanja vlasti, radi opstanka. Tada je 05. oktobar moguć svaki dan ali sa znatno brutalnijim scenarijem. Na tako nešto vlastoljubive „demokrate“ kao da su zaboravile. Samo da ih podsetim da žive u Srbiji, u zemlji gde je od 14 zadnjih predsednika, vladara, samo troje umrlo prirodnom smrću. Deset je ubijeno a jedan je tu sudbinu doživeo skoro, u nekom tuđem Haškom zatvoru. Zato nemojte previše da testirate prag tolerancije Radikala ali i ovog napaćenog i poniženog naroda. Bar nam je poniženja bilo na pretek. Još jedno moglo bi lako da prelije čašu.

U Hagu, gradu najvećih srpskih poniženja, ovih dana prisustvujemo još jednom javnom ubijanju, još jednog Srbina. Zvaničnih, državnih reagovanja nema. Čuje se samo zaglušujuća buka „demokratskih“ medija koji nam ne dozvoljavaju da bilo šta kažemo. Da iznesemo i neka druga viđenja, da pokažemo pre svega da smo ljudi, a da su stranački i partijski interesi nešto što nije važnije od države i naroda.

U Haškom tribunalu na perfidan način ubijaju našeg građanina a svi državni zvaničnici ćute. Muk. Država ni jednim zvaničnim stavom, notom, rezolucijom… nije stala u odbranu svog građanina koji ništa drugo ne traži nego da mu se obezbedi mogućnost da se na tom takozvanom sudu brani. Brani onako kako on smatra najbolje u skladu sa osnovnim ljudskim pravima koje mu sve svetske konvencije garantuju. Garancije o fer suđenju dobio je od strane naše države kada se pre skoro četiri godine, jedini i suštinski dobrovoljno uputio u Hag da dokaže svoju nevinost. „Državnici“, gde su sad te „garancije“ i šta se sa njima, odnosno sa vama dogodilo.

Predsedniku Tadiću nije palo napamet da napiše pismo Haškom tribunalu i zahteva objašnjenje za oduzimanje osnovnih ljudskih prava svom građaninu, ali i predsedniku stranke koja ima skoro tri puta više poslanika u parlamentu od njegove. Čiji je on to predsednik, ako nije spreman da brani svog građanina kome se na drastičan način krše osnovna ljudska prava. Koji tamo u Hagu, ne brani samo sebe već i Srbiju. Predsednik je očigledno bio zauzet pisanjem pisma Bušu, kako bi Srbiju uveo u „partnerstvo za mir“. Na kom referendumu se ovaj narod izjasnio da to „partnerstvo“ uopšte želi. Na kojoj skupštini je takva odluka doneta. Postavlja se pitanje u čije ime to predsednika Tadić radi i sa čijim ovlašćenjima? Ili je to nalog mentora i Tadić žurba da Srbiju što pre ugura u zvanično ropstvo.

„Visokomoralni“ Koštunica ne spominje Hag, smatrajući valjda da je narod već zaboravio njegovo ubeđivanje Lazarevića, Lukića, Pavkovića… da se dobrovoljno predaju tom „Sudu“ a da će država učiniti sve da suđenje bude fer. „Zbunjeni“ trčkara po Srbiji u okviru svoje predizborne kampanje kako da je Šešelj nečija tuđa briga. Važno je još po nekog birača prevariti i ponovo se dokopati se vlasti. Kao da je preko noći zaboravio da mu je Hag nekad bio potpuno neprihvatljiv, da je pre samo par meseci pokopao i SCG koju je kao „dobro rešenje“ na temeljima Jugoslavije formirao. Da o „uspesima“ i lopovlucima Vlade u ovom času ne elaboriram.

U svetlu ovog događaja prosto se nameće pitanje. Pa zašta se vi gospodo predsednici uopšte kandidujete? Sa kojim to svojim moralnim i ljudskim dimenzijama tražite poverenje ovog naroda. Kako će vam ovaj narod verovati, kako će te ga štititi ako niste ni pokušali da u zaštitu uzmete čoveka, vašeg građanina, a čiji su svi pravni, moralni i ljudski atributi na njegovoj strani. Shvatate li da vašim nečinjenjem ubijate jednog čoveka koji je samo vaš politički suparnik, ili ga vi kroz svoj „demokratski“ fokusu vidite kao krvnika koga treba ubiti. Kako vas nije sramota, ako se već Božje kazne ne bojite.

Ja nisam Radikal, i nikada ni jednoj stranci nisam pripadao, ali se trudim da budem čovek, a ne zver. U Hagu se Šešelj bori sa životom jer je taj štrajk glađu jedini način njegove odbrane. To je zadnji pokušaj svakog čoveka u odbrani svog ličnog dostojanstva da na pravdi Boga ne bude osuđen, braneći ujedno i dostojanstvo naroda kome pripada. Vama kojima je reč dostojanstvo potpuno nepoznata, nije mesto na čelu ovog naroda. Čak i ako ga privremeno prevarite ili izmanipulišete, možete skupo platiti slatki porok vlasti.

Zvonimir Trajković
politički analitičar
www.trajkovic.co.yu

===========================

Komentari?
 
Sramotno je za Srbiju što je svaka reč ovoga teksta tačna. Sjajan tekst, koji postavlja par odličnih pitanja. Kod mene lično izaziva bes zato što se ćuti. Nisam dosad kritikovao vlast Srbije (jedan od razloga je i taj zato što je moje pravo na to ograničeno činjenicom da ne živim u Srbiji iako je smatram, bez rezerve, svojom maticom), ali ova situacije dokazuje da su nam najviši funkcioneri gomila nesposobnih i kukavičnih maloumnika i ljudi bez časti. Da imam pravo glasa u Srbiji moj glas nikada ne bi otišao njima.
 
DeteSunca:

Vidis...kad sam bio klinac i kad nesto zasseram, ja sam dobijao batine i to zesce. Znaci...svako mora da dobije za svoja sraanja.
Mislim iz samog naslova se vidi da je text smece. Ako Seselj umre,ne sumnjam da ce SRS predloziti crkvi da ga dignu u svece.
Mislim to laprdanje oko njegovog strajka, i loseg stanja i svega drugog, uopste me ne zanima. Nije on u logoru, pa da mu ne daju da jede. Bolje se on u zatvoru hrani nego pola Srbije.
Tako da me savrseno ne zanima njegov strajk gladju. Sam je to odabrao....i njegovo stanje nemam nikakve veze sa ljudskim pravima,ponizenjem Srba i slicnim glupostima.
Taj isti Seselj je godinama meni usracivao sva moguca ljudska prava i posto sam Srbin ne osecam se ponizen zbog bilo cega sto njemu tamo rade ili on kaze da mu rade.
Ako je on za radikale centar sveta,za ostatak sveta,Srbije uglavnom NIJE!
Zasluzio je i mnogo gore!
 
Korner zastavica:
Vidis...kad sam bio klinac i kad nesto zasseram, ja sam dobijao batine i to zesce. Znaci...svako mora da dobije za svoja sraanja.
Mislim iz samog naslova se vidi da je text smece. Ako Seselj umre,ne sumnjam da ce SRS da predlozi crkvi da ga dignu u svece.
Mislim to laprdanje oko njegovog strajka i loseg stanja i svega drugog uopste me ne zanima. Nije on u logoru pa da mu ne daju da jede. Bolje se on u zatvoru hrani nego pola Srbije.
Tako sa me savrseno ne zanima njegov strajk gladju. Sam je to odabrao....i njegovo stanje nemam nikakve veze sa ljudskim pravima,ponizenjem Srba i slicnim glupostima.
Taj isti Seselj je godinama meni usracivao sva moguca ljudska prava i posto sam Srbin ne osecam se ponizen zbog bilo cega sto njemu tamo rade ili on kaze da mu rade.
Zasluzio je i mnogo gore!

To što ti pričaš je tvoje mišljenje, na koje u svakom slučaju imaš pravo. Ipak država nema takav luksuz da se opredeljuje koga će od svojih građana da brani i zastupa, a koga ne. Ne radi se o tome šta je Šešelj zaslužio i da li je zaslužio. On je građanin Srbije i kao takav uživa identična prava kao i ti i ja i bilo ko. sa pravne osnove tekst je na mestu, jer Šešelj gladuje zbog uskraćivanja njegovih legitimnih prava, a država povodom toga ćuti.
Biće da se puno bolje slažemo na Stadionu :D .
 
Ma, Seselj svira qrcu,jer je mislio da je to Cobetov zatvor i njegove sudije,pa da ce moci da se drka i zayebava. Njegov jedini cilj u zivvotu je da bude medijiska zvezda. Posto ne zna da glumi,ne zna da peva,onda je morao na neki drugi nacin da se iskaze.
Niko do sada kao on nije kukao na taj sud,a sam se predao. Da ih nije pljuvao i vredjao,onda kad se cela Srbija slejala i likovala,mozda bi se danas prema njemu bolje ophodili,iako se ni sada ne ophode lose.
Ja sam sutra na stadionu,pa ako budes tamo,mozda se vidimo! :D
 
Korner zastavica:
Ma, Seselj svira qrcu,jer je mislio da je to Cobetov zatvor i njegove sudije,pa da ce moci da se drka i zayebava.

Ја да толико немам појма, као ти, држао бих уста запушена. Шешељ је робијао и у комунистичким казаматима, и тад је штрајковао глађу - док му комунисти нису због притиска јавности морали испунити основна права. Ако сада не дај Боже умре, то ће бити показатељ да је Хаг гори од најгорих комунистичких гулага.

Шешеља можете само да мрзите!
 
Chávez:
Ја да толико немам појма, као ти, држао бих уста запушена. Шешељ је робијао и у комунистичким казаматима, и тад је штрајковао глађу - док му комунисти нису због притиска јавности морали испунити основна права. Ако сада не дај Боже умре, то ће бити показатељ да је Хаг гори од најгорих комунистичких гулага.

Шешеља можете само да мрзите!

Ti da znas kao sto ne znas da je tvoj jedini i najvoljeni Seki najveci klovn koga je DB ikada izmislio i plasirao ne bi se ovde vise niakd pojavio. verovatno bi i suicid izvrsio. :D
To njegovo robijanje po komunistickim kazamatima je jedna od vesih namestaljki i pizdarija hrvatskog dela DBa. HA!
 
DeteSunca:
Skontaj koliko je samo srpskih monarha bilo ubijeno. Mislim da su i oni uračunati.


Овако, на брзину по сећању:

Карађорђе - убијен

Милош Обреновић
Милан Обреновић Први (20 дана и умро)
Милош ( и Михаило задњих неколико месеци) - збачен '42.
Александар Карађорђевић кнез СА Скупштина га збацила '58
Милош се вратио и владао до смрти (природне)
Михаило - убијен
Милан Обреновић - абдицирао
Александар Обреновић - убијен
Петар Први Крађорђевић - умро
Александар Први Карађорђевић - убијен
Петар Други Карађорђевић - збачен

Броз - и он је био некакав „српски владар“ - умро
Милошевић - збачен и после ухапшен. Убијен??
Ђинђић - убијен

Е, богме, вала јест било бурно.
 
Norma Kampl:
Овако, на брзину по сећању:

Карађорђе - убијен

Милош Обреновић
Милан Обреновић Први (20 дана и умро)
Милош ( и Михаило задњих неколико месеци) - збачен '42.
Александар Карађорђевић кнез СА Скупштина га збацила '58
Милош се вратио и владао до смрти (природне)
Михаило - убијен
Милан Обреновић - абдицирао
Александар Обреновић - убијен
Петар Први Крађорђевић - умро
Александар Први Карађорђевић - убијен
Петар Други Карађорђевић - збачен

Броз - и он је био некакав „српски владар“ - умро
Милошевић - збачен и после ухапшен. Убијен??
Ђинђић - убијен

Е, богме, вала јест било бурно.
Фале бивши председник Србије Милутиновић и бивши председник СРЈ Лилић.Они живи још увек.. :lol:
 

Back
Top