Da li da im postavim ultimatum?

Bg8333

Ističe se
Poruka
2.383
Posto su moji roditelji patoloski zagrizeni da zavrsim fakultet. Da li je pametno da im postavim ultimatum da necu pipnuti knjigu dok ne prestanu psihicki da me sikaniraju??? Znaci lepo sklonim knjige i ne pipam ih. Naravno nocu bi ucio za sebe, kad oni ne vide. Ali preko dana ih ne bi pipao. I da im to otvoreno kazem.
 
najbolja stvar kod džepnih kalendara je to što oni mogu da postanu i stoni... ili zidni. Samo treba da ih namestiš. ja lično baš volim stone. one što se saviju pa imaju otvor u obliku trogla. e, u njih možeš lepo da skriješ šta god hoćeš, džoint, kondom, karmin, pare, ... pamet :idea:
 
storm cloud:
Стварно, а да ли си размишљао да почнеш да учиш и да твоје учење почне да даје резултате?

Ucim ko lud, ali sta vredi kad sam stalno nervozan uznemiren, vrti mi se u zeludcu. nerviram se. Psihijatar mi je dao lekove za smirenje da bi mogo da ucim ali ja ne zelim da ih pijem. Ne zelim sebi da przim mozak zato sto moji roditelji ne mogu da shvate neke stvari.
 
Ma jok bre lakse je da sedis i kukas , kako je zivot tezak, kako te roditelji smaraju, kako bi ti ucio da nema te torture psihicke...Toliko je slicnih tema vec otvorio, a jos ni jedan ispit nije polozio. Umesto sto ovde sedi i gubi vreme po ceo dan bolje da je nesto korisno uradio.Pa makar to bilo i rasprava sa roditeljima .Al meni se cini da je Aca jedan od onih mazohista koji uzivaju da budu maltretirani jer im se drugo nista u zivotu i ne dogadja pa bar o tome mogu da pricaju.

Samo vec je dosadio i Bogu i narodu...
 
AcaBg82:
Ucim ko lud, ali sta vredi kad sam stalno nervozan uznemiren, vrti mi se u zeludcu. nerviram se. Psihijatar mi je dao lekove za smirenje da bi mogo da ucim ali ja ne zelim da ih pijem. Ne zelim sebi da przim mozak zato sto moji roditelji ne mogu da shvate neke stvari.

Nisu oni krivi , ti si kriv ...reka sam ti jos pre par meseci...ocepi se idi zivi svoj zivot, stopiraj fakultet , zaposli se , radi nesto da bi preziveo, cisto za stan i hranu, a ne da sedis tu kod njih na njihovom budzetu , i da kukas...

Lako je kukati kako je zivot tezak kad te mama i tata hrane i oblace ..A da probas malo to sam da radis, da vidimo dal bi zivot onda bio laksi.

I ako ti je covek dao lekove onda verovatno treba da ih pijes. Ne daju se ti lekovi eto tek tako..Nisi ti pametniji od psihijatra, ili mislis da jesi????
 
Mirka šizika:
Ma jok bre lakse je da sedis i kukas , kako je zivot tezak, kako te roditelji smaraju, kako bi ti ucio da nema te torture psihicke...Toliko je slicnih tema vec otvorio, a jos ni jedan ispit nije polozio. Umesto sto ovde sedi i gubi vreme po ceo dan bolje da je nesto korisno uradio.Pa makar to bilo i rasprava sa roditeljima .Al meni se cini da je Aca jedan od onih mazohista koji uzivaju da budu maltretirani jer im se drugo nista u zivotu i ne dogadja pa bar o tome mogu da pricaju.

Samo vec je dosadio i Bogu i narodu...

MIRKA JA UCIM UCIM UCIM!!! ALI NE MOGU NISTA DA UPAMTIM!!! JEL TI JE JASNO??? NISTA!!! SEDNEM DA UCIM SA DRUGARICOM I ONA NA KRAJU ODUSTANE DA UCI SAMNOM JER ONA NAUCI 20 STRANA A JA NE MOGU DA UPAMTIM 2.

JESI LI RADILA NEKAD NESTO U PAZNO? STALNO SU MI MISLI NEGDE, CITAM KNJIGU IZ KOJE UCIM, A MISLI SU MI NEGDE U PICKOJ MATERINI.
 
AcaBg82:
MIRKA JA UCIM UCIM UCIM!!! ALI NE MOGU NISTA DA UPAMTIM!!! JEL TI JE JASNO??? NISTA!!! SEDNEM DA UCIM SA DRUGARICOM I ONA NA KRAJU ODUSTANE DA UCI SAMNOM JER ONA NAUCI 20 STRANA A JA NE MOGU DA UPAMTIM 2.

JESI LI RADILA NEKAD NESTO U PAZNO? STALNO SU MI MISLI NEGDE, CITAM KNJIGU IZ KOJE UCIM, A MISLI SU MI NEGDE U PICKOJ MATERINI.

NAravno da sam radila...Celu prvu godinu..pa sam se trgla i nastavila dalje ..pa na trecoj godini napravila pauzu 5 godina , rodila dete , radila...sad opet studiram..Vidis Aco to je sve stvar volje.

Ja ti nisam ta koja ce te podrzati pre cu te ubiti u pojam :-? jer sam za razliku od tebe vrlo energicna , ne drzi me mesto, ne trpim poraz ni ugnjetavanje...

Ne bi to trpela ni minut.
Rekla sam ti sta mislim ...odcepljenje!!!!
A sta ces ti da radis - to je na tebi...
 
Mirka šizika:
Lako je kukati kako je zivot tezak kad te mama i tata hrane i oblace .

To je njihov problem!!! Ja sam otisao napolje u inostranstvo. Da ne duzim. Ima sam sansu da radim i da se odvojim ako mi otac posalje neke papire odavde dok sam bio tamo (da nemaju vise novca da me izdrzavaju). Sto je on naravno odbio jos me napickarao kad sam mu to trazio. A sve sam tako lepo isplanirao. Otisao tamo. Samo su mi jos trebali ti papiri.
Prema tome oni su imali sansu da se mene rese.
Sto nisu? Ko ih ****. Ne treba njih zaliti.
 
AcaBg82:
MIRKA JA UCIM UCIM UCIM!!! ALI NE MOGU NISTA DA UPAMTIM!!! JEL TI JE JASNO??? NISTA!!! SEDNEM DA UCIM SA DRUGARICOM I ONA NA KRAJU ODUSTANE DA UCI SAMNOM JER ONA NAUCI 20 STRANA A JA NE MOGU DA UPAMTIM 2.

JESI LI RADILA NEKAD NESTO U PAZNO? STALNO SU MI MISLI NEGDE, CITAM KNJIGU IZ KOJE UCIM, A MISLI SU MI NEGDE U PICKOJ MATERINI.

Pa nije ni za svakoga fakultet. Ne moze se nista na silu. Zaposli se.
 
Aco ,Aco ..bas si dete.
Pa sto se nisi lepo pripremio za put...
Mislim da si nezreo, da si malo i razmazen , da se vrlo vezan za njih mada to ne priznajes.Vi zivite u nekoj patoloskoj simbiozi...Jedni drugima ste neophodni.

Zao mi je stvarno te ne razumem.I dalje stojim pri tome da si p... koja ne sme da se upusti u svoj zivot...

Ne vredjam te samo konstatujem .Preispitaj se Aco, vreme ti je , nemas to vis eni malo godina.

Ako jos zivos kod roditelja , zavisis od njih , i ne smes da se odvojis jer nemas hravrosti...nema ti spasa.

Verujem da te niko na ovom forumu nece razumeti.
 
max73:
Ma nije covek dosadan, samo je lenj da sam odlucuje o svom zivotu... Drmni se malo prijatelju i pocni da radis bilo sta korisno, osim sto mastas i sve ce krenuti na bolje


Kazi mu, kazi mu...da ne ispadnem ja samo vestica...
c033.gif
 
AcaBg82:
MIRKA JA UCIM UCIM UCIM!!! ALI NE MOGU NISTA DA UPAMTIM!!! JEL TI JE JASNO??? NISTA!!! SEDNEM DA UCIM SA DRUGARICOM I ONA NA KRAJU ODUSTANE DA UCI SAMNOM JER ONA NAUCI 20 STRANA A JA NE MOGU DA UPAMTIM 2.

JESI LI RADILA NEKAD NESTO U PAZNO? STALNO SU MI MISLI NEGDE, CITAM KNJIGU IZ KOJE UCIM, A MISLI SU MI NEGDE U PICKOJ MATERINI.

У томе што ти мисли лутају не може ти нико други помоћи. Мораш сам.

А што учиш са другарицом, да ти боље одлутају мисли? Знаш и сам да све су то само класични студентски изговори, НАТЕРАЈ се да се концентришеш на учење, у почетку тешко иде, али кад се заукаш, онда је лакше.
 
Ацо, а шта ти, у ствари, очекујеш од нас, форумаша? Да решавамо твоје проблеме? Већ су ти шта да радиш, и то много пута, а ти и даље седиш и кукаш на Форуму. Обрадуј нас, тргни се и уради нешто позитивно за себе.
 
Ne mislim da ces postici nesto pametno, mada ne poznajem tvoje roditelje. Ja bih te licno izbacio iz kuce kada bi mi tako rekao. Trgni se brate malo, daj neki ispit i sve ce biti ok. Daj sebi ultimatum da moras u ovom roku bar jedan ispit da das, pa istraj u tome, a ne u prepucavanju sa njima...
 
max73:
Ne mislim da ces postici nesto pametno, mada ne poznajem tvoje roditelje. Ja bih te licno izbacio iz kuce kada bi mi tako rekao. Trgni se brate malo, daj neki ispit i sve ce biti ok. Daj sebi ultimatum da moras u ovom roku bar jedan ispit da das, pa istraj u tome, a ne u prepucavanju sa njima...

Predpostavljam da ne uleces svom detetu u sobu ko manijak, uz indijansku urlik. Mislim to otprilije izgleda ovako: ACOOOOOOOOOO , onda ja kad cujem urlik SKOCIM DO PLAFONA, u mal me srcka ne strefi, onda sledi tresak vratima i njihovo uletanje u sobu. To ljudi ne veruju ali to je ko u crtacima, sa tomijem i dzerijem kad ovaj vikne macku iza ledja pa se ovaj zakuca za plafon.
Mislim ako se tako ne ponasas ne bi smo nikad imali problema :) Tako da ne bi ni morao da me izbacujes iz kuce.
Ja bi to trebao da snimami da ljudi vide, to je zaista kao u komedijama i crtanim filmovima. Uz razliku sto ja na kraju progutam lekove za srce.
 

Back
Top