20-30?

Kurt2

Ističe se
Poruka
2.410
Koliko je osoba drugačija sa trideset godina u odnosu na ono što je bila sa svojih dvadeset? Tu pre svega mislim na izbor partnera. Da li bi sa 30 opet mogao/la da budeš sa momkom/devojkom sa kojom si bio/la sa 20 godina? Ne mislim na obnavljanje stare veze, nego, uzevši da si se promenio (ili nisi) za tih 10 godina, da li bi opet sa drugačijim pogledima mogao/la da budeš sa tim nekim partnerom?
Pokušao sam da budem što je moguće jasniji, vaaaljda ćete me razumeti...
 
Kurt2:
Koliko je osoba drugačija sa trideset godina u odnosu na ono što je bila sa svojih dvadeset? Tu pre svega mislim na izbor partnera. Da li bi sa 30 opet mogao/la da budeš sa momkom/devojkom sa kojom si bio/la sa 20 godina? Ne mislim na obnavljanje stare veze, nego, uzevši da si se promenio (ili nisi) za tih 10 godina, da li bi opet sa drugačijim pogledima mogao/la da budeš sa tim nekim partnerom?
Pokušao sam da budem što je moguće jasniji, vaaaljda ćete me razumeti...
Ne verujem da se u samom izboru partnera nesto menja ali u pristupu u svakom slucaju. 10 godina je dugacak period i svako bi trebao biti u stanju da se malkice razvije i malo po malo promeni svoj odnos i ponasanje. Mozda to nije bas evolucija ali jeste iskustvo kao plod ucenja na greskama. A nadje se verovatno i po koji biser, tj. nko sa kime si bio i ne bi to nikad vise uradio bas zbog tih promena koje si pretrpeo, pritom ne mislim na istu osobu nego vise podrazumevam tip. Ovo si sve znao i bez otvaranja teme, zar ne?
 
Ja sam skroz drugačija u odnosu na svoje 20te ... sada znam šta hoću i šta neću ... dokle mi je prag tolerancije, šta mogu da trpim a šta ne .... Ranije mi je sve to bilo izmešano u glavi ... nije bilo definicije .... ali sam sebi, isto tako, mogla da dozvolim razne vragolije - što sada ne mogu.

Ima svojih prednosti neka rana mladost .... ali se ja nikada više ne bih vratila u nju. Ovako mi je sasvim lepo
a035.gif
 
Lucky Luck:
Ne verujem da se u samom izboru partnera nesto menja ali u pristupu u svakom slucaju. 10 godina je dugacak period i svako bi trebao biti u stanju da se malkice razvije i malo po malo promeni svoj odnos i ponasanje. Mozda to nije bas evolucija ali jeste iskustvo kao plod ucenja na greskama. A nadje se verovatno i po koji biser, tj. nko sa kime si bio i ne bi to nikad vise uradio bas zbog tih promena koje si pretrpeo, pritom ne mislim na istu osobu nego vise podrazumevam tip. Ovo si sve znao i bez otvaranja teme, zar ne?

Delimicno se slazem. Mislim da ne bi bilo mnogo razlike u izboru partnera, ali u pristupu sigurno da. Da, mogla bih da budem sa osobama koje lice na one iz moje proslosti, ako je to bilo pitanje. A da li se covek razlikuje izmedju 20 i 30 godine, da, definitivno se razlikuje, i to u pozitivnom smislu. :)
 
Ja sam počela vezu sa sadašnjim dečkom baš kada sam ja imala dvadeset, a on trideset. Do sada nije bilo problema, mada mi je on često "zdrav razum", kada postupim nezrelo.
 
Ја сма једну озбиљну везу започела са 18 и прекинула је са 21 зато што сам га била превазишла, прерасла! Верујем да су такве ствари нормалне, јер ми се мењамо, другачији су нам проритети, другачија гледања на ствари, на везе, на људе....
Сада ме не би могао фасцинирати исти тип мушкарца као у двадесетим.
 
moj kriterijum za muskarca sa kojim mogu da budem bio je isti i sa 20 i sa 30, a i sada je sa 40.
jedino sto primecujem je da mi je prag tolerancije kraci.
 
pronalazim se u natashinoj definiciji,jos uvek su mi neke stvari nedefinisane sa mojih dvadeset ali svakim danom progresivno sazrevam i tendeciozno kapiram neke stvari!
 
"Mi svakog dana u svakom pogledu sve više napredujemo" nek svako izvini ali ja se ne bih vraćao u jebene devedesete :evil: ,jer to i nije bio život nego ružan san,tako da idemo ispočetka onako kako je trebalo stvarno i biti, jbg idemo dalje :wink:
 
sinmbad:
"Mi svakog dana u svakom pogledu sve više napredujemo" nek svako izvini ali ja se ne bih vraćao u jebene devedesete :evil: ,jer to i nije bio život nego ružan san,tako da idemo ispočetka onako kako je trebalo stvarno i biti, jbg idemo dalje :wink:
Samanta lepojko, nisi sama u svojoj zbunjenosti... :-? :-?
 
Kurt2:
Koliko je osoba drugačija sa trideset godina u odnosu na ono što je bila sa svojih dvadeset? Tu pre svega mislim na izbor partnera. Da li bi sa 30 opet mogao/la da budeš sa momkom/devojkom sa kojom si bio/la sa 20 godina? Ne mislim na obnavljanje stare veze, nego, uzevši da si se promenio (ili nisi) za tih 10 godina, da li bi opet sa drugačijim pogledima mogao/la da budeš sa tim nekim partnerom?
Pokušao sam da budem što je moguće jasniji, vaaaljda ćete me razumeti...
pa... drugachija je, vreme nas uchi, a svakog na svoj nachin... nema vishe potrebe, za dokazivanjem, samo dokazivanjem... probalo se svashta... poneki delicj sopstva je jasniji... znamo shta ochekujemo od sebe i od drugih... ili mozda samo imamo jasniju sliku...
izbor partnera je o5 isti... pomislmo da je neko vredan pokushaja i onda ga vremenom upoznajemo... dopustimo da nas upozna... i tako to... i onda to funkcionishe... kao i uvek, sa nadom, da je to ono pravo... i da cje potrajati...
da li bi mogao da budem sa nekim sa kim sam bio sa 20... sa drugachijim pogledima... pa... svakako da i ta osoba ima drugachije poglede danas... ali u sushtini ljudi se ne menjaju mnogo u svojim osobinama, koliko im se mozda menjaju pogledi na svet oko sebe...
 

Back
Top