Instalacija Knoppixa na hard disk ?

snejks

Elita
Poruka
17.871
Pored mnogih malih i sitnih problema našao sam malo vremena da se poigram na novom računaru i sa Linuxom. Pa isprobao najnoviju Knoppix live verziju. Utisci su za svaku pohvalu . Brza instalacija Live verzije (podiže se za minut sa cd uređaja) , kompletno grafičko okruženje , radi izuzetno brzo , korisnički orijentisan dosta liči na windows okruženje i prilagodljiv , stariji korisnici windowsa bez ikakvih problema mogu da koriste ovu verziju uz jako malo navikavanja . Ima dosta pratećih programa za svakodnevne potrebe jednoga prosečnoga korisnika. Bez problema očitava Fat32 i Ntfs particije. Pravo malo osveženje u svetu OS -a .
Toliko me je zaintrigiralo sve ovo da sam rešio malo ozbiljnije da se bacim na linux pa me interesuje dali ova verzija Live distribucije Knoppix ver 4. može da se postavi da bude i bootabilan sa hard diska ? Inače sve ovo sam pisao na njemu tako da treba da vam je jasno da ima podršku i za naša slova :)
 
Knopix je ipak LIVE što bi to dakle budžio.

Grafičko okruženje je u knopixu KDE kao i u drugim distoima a izgled možeš da doteraš i šminkaš po svom ukusu ako ti se baš svidja da bude kao u knopixu..
Dobar izbor je i SUSE i naš domaći ATOMIX ( koji je verovali ili ne bolji po meni od FEDORE (,RH projekta, i sigurniji a brži od odličnog SUSETA isprobao sam ga i uporedio sa ova dva i nisam mogao da verujem da smo u stanju da izbacimo nešto tako dobro)

Probaš dakle par pa se odlučiš. Već prema afinitetu potrebama znanju i paketima programa koji stižu u paketu.

POZ.
 
Suse 10.0 jeste imao malo problem sa brzinom. 10.1 je skoro duplo brzi od 10.0, a kazu da su 10.2 napravili da bude brzi od 10.1
Nisam jos skinuo 10.2

Inace, po meni, YaST jeste odlican, ali ne i za online-update. Za te svrhe koristim APT (apt4suse) i mnogo mi se vise svidja.
 

Back
Top