Skrolovanje pdf-a?

Kurt2

Ističe se
Poruka
2.410
Evo šta želim da napravim:
Imam dva interesantna pdf-a: rečnik engleskih idioma, i rečnik engleskog slenga. Nemam vremena to da čitam, pa mi palo na pamet da možda napravim program koji bio u okviru nekog manjeg prozora na desktopu stalno lagano skrolovao pdf, tako da povremeno mogu da bacim pogled, eventualno zaustavim ako vidim nešto interesantno.
Pretpostavljam da je ovo mnogo lakše napraviti u C# nego u Visual-u 6.0, tako da ću da probam tu da radim, konkretno u 2005.
Da li imate neku ideju kako bih ovo mogao da realizujem, s obzirom na to da dobro znam c++, ali sam sa Visual Studiom 2005 tek skoro počeo?
Gledao sam na CodeProject-u, ima nešto ovog tipa, tj. opisano je kako otvarati stranice pdf dokumenta, ali je problem što tamo sve nije dovoljno detaljno opisano, tj. ja nemam dovoljno znanja da bih pokupio šta tamo piše.
 
Jeste, to je mnoogo lakše, nego mi prvo palo na pamet da odradim to sa pdf-om. Ako bih ga konvertovao u baš plain text, izgubio bih celokupno formatiranje, a bilo bi dobro da formatiranje ostane.
 
Ne moraš baš u plain tekst. Možeš i neki format, rtf na primer, koji podržava bar fontove, bold i italic. U slučaju da hoćeš da radiš direktno sa pdf-om treba ti neki pdf reader pomoću koga ćeš moći da pročitaš pdf datoteke.
 
Hvala lepo! :) Ono što je meni skrenulo pažnju inače, jeste Yahoo widgets, koje je meni drugarica pokazala. Ima tu svakojakih zezalica, između ostalog i prozor koji stoji na desktopu i učitava slike iz određenog direktorijuma. I to jako fino izgleda, pa rekoh, ako može yahoo, onda mogu i ja sa pdf-om! :) Samo što će mi biti potrebna veeelika pomoć, ali dobro...
 
Pa da počnemo... Skinuo sam sa neta nešto što se zove "PDFClown", što bi trebalo da bude open-source biblioteka za rad sa pdf-ovima. Napravio sam novi projekat u VS 2005, i prva stvar koja me muči je kako da pdfclown ubacim u svoj projekat? Naišao sma u build direktorijumu na fajl pdfclown.dll, i pretpostavljam da mi je sa njim nešto činiti, ali ne znam šta. Probao sam "add Item" u VS-u, ali tamo mi se ništa poput dll-a ne nudi. Šta i kako dalje?
 
Da bi koristio dll potrebno je da uradiš sledeće. Otvoriš project properties prozor i odeš na linker folder general properties. Promeniš property "Additional Library Directories" tako što dodaš direktorij u kome ti se nalazi pomenuti dll i biblioteka koja ga učitava kada zatreba. Sada odeš na linker input properties i postaviš u "Additional Dependencies" biblioteku pdfclown.lib.

Potom odeš u C/C++ folderu general properties. Promeniš "Additional Include Directories" tako da je uključen direktorijum gde se nalazi pdfclown.h.

Sada samo tamo gde hoćeš da koristiš funkcije iz ovoga dll-a dodaš include direktivu.
 
Dalje, ima i direktorijum src, verovatno source. Tu su sad folderi byteStreaming, contentStreaming, dev, documentStructure, itd... tu stoji još fajl namespace.cs, koji sam prevukao u solution explorer, znači, ubacio sam ga u projekat, i tu sam stao... i verovatno nije to trebalo da uradim...
 
Probaj da pročitaš neki tekst na temu "How To develop in VS". Nadam se da će ti posle toga biti malo jasnije kako da radiš u VS-u, jer teško da će neko moći da ti održi on-line kurs na tu temu, a da ne traje jako dugo.
 
Pazi, u Visual Studiu 6.0 sam već radio neke stvari, zabavljao sam se ekstrakcijom id3 tagova iz mp3 fajlova na primer. Nije baš da sam pao s Marsa. Problem je samo što sam nov u Visual Studiu 2005, tako da se tu slabije snalazim. Jel si mi ovaj postupak za dll objasnio za 6.0 ili 2005, jer meni ovo deluje kao da je za 6.0?
 
Ma gledao sam već i tamo, ali nema ovo što mene interesuje, ili možda ja ne umem da nađem... tražio sam "dll" čisto da vidim kako se sa time radi, ali ništa nisam našao baš na tu temu...
 
Koliko se ja razumem u to, nema nista od prikazivanja PDF iz nekog programa, ako taj program nema neki PDF-reader kao funkciju ili klasu. PDF je razlicit od images koje svaki program moze da prikazuje, skroluje itd...
Do sada nisam za nijedan jezik nasao da ima ugradjenu klasu ili set funkcija za prikaz (prakticki renderovanje) PDF fajlova.
To sto si ti nasao DLL, meni lici na skup funkcija kojima mozda mozes da kreiras PDF kroz program ali za prikaz samog PDF fajla, ma kako bio kreiran nije.
Ja imam neke programe kojima osim sto neke izvastaje stampam normalno, mogu da napravim PDF fajl koristeci skup funkcija za pisanje PDF i prikazem ga korisniku, koji moze da ga zatim stampa (ili PDF ide na stampac direktno). Dakle, ne koristim one virtualne stampace koji sve sto stampamo pisu zapravo u PDF, nego kreiram PDF "from scratch" kako izvestaj zahteva, koristeci print() itd funkcije. Prikazivanje PDF ipak moram da iskoristim PDF-reader kako god okrenes.

Dakle, mislim da neces naci nacin da skrolujes PDF a da ne upotrebis neki reader.
 

Back
Top