Za pomirenje hrišćana
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Za pomirenje hrišćana

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

Podrazumevano Za pomirenje hrišćana

Od stalnog dopisnika "Novosti"
    ISTANBUL - Na preksinoćnjoj misi dobrodošlice i liturgiji koja je održana u čast zajedničkog svetitelja Andrije u patrijaršijskoj crkvi Svetog Đorđa u Istanbulu, dogodilo se upravo ono od čega je zvanična Ankara zazirala i čemu se oštro protivi: papa Benedikt XVI je carigradskog patrijarha Vartolomeja nazvao ekumenom čitavog pravoslavnog sveta.
    Ovo je, u završnici papine četvorodnevne posete Turskoj, najnoviji moment, za koji se tek očekuje da će izazvati komentare Ankare, koja je na stanovištu da je Vartolomej predstavnik jedne turske crkvene institucije i zastupnik samo tri hiljaditne grčke pravoslavne zajednice u Turskoj.
    Međutim, papa, kojeg je Vartolomej nazvao "starijim bratom iz Rima", misli drugačije. Juče je eksplicitno upotrebio tehnologiju "rimska crkva" i "crkva iz Konstantinopolja" i dao do znanja da su katolička crkva i carigradska patrijaršija najmerodavniji faktori za dijalog o postizanju duhovnog jedinstva u hrišćanskom svetu.
    Posle liturgije u crkvi Svetog Đorđa i pre potpisivanja zajedničke deklaracije, papa je izjavio da će raditi na otklanjanju prepreka koje su bile izvor nesporazuma i da će podržati aktivnosti pravoslavne crkve za unapređenje međusobne saradnje.

DRAŠKOVIĆ
    MEĐU odabranim zvanicama koje su prisustvovale svečanoj liturgiji, našao se i srpski šef diplomatije Vuk Drašković, koji je izjavio sledeće:
    "Bez preterivanja, reč je o istorijskom događaju, jer je ovo što se dogodilo u crkvi Svetog Đorđa više od obične zajedničke liturgije. To je najava mnogo bržeg zbližavanja, kako je papa rekao, crkve Konstantinopolja i crkve Rima.
    "Protokol je odredio da na liturgiji budem blizu pape i iskoristio sam tu blizinu da ga zamolim da se založi da se zaštiti hrišćanski i srpski narod na Kosovu i Metohiji i njegova prava, na šta je on odgovorio da ne treba sumnjati da on to čini i da će ubuduće činiti", rekao je Drašković.

Iskusan Silent Bob (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano Re: Za pomirenje hrišćana

Draskovic: Sinjor papa dali ju znas maj muvi Noz... errr.... najf iz gud... ve fajt... from Trst... ju nov aj em sejing? Kosovo Trst, all d sejm...
    Papa: Ja, Ja...
    Draskovic: Sinjor papa, Milosevic, vel, magistrala bum i Kosovo, nathing du vid it
    Papa: Ja, Ja...
    Draskovic: Sinjor papa do ju nov vhat em ajj sejing about Kosovo and magistala?
    Papa: Herr Draskovitz, bitte salt?
    Draskovic: Sinjor papa, aj necu salt, ja brinem za fjucrs, Milosevic, and aj lajk jor skrt.
    Papa: Oh, meine lieben Got!!! Helpen mich!!!
    Draskovic: Sinjor papa, zasto ju have d Dzrman akcent?
    ...

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

Hahaha

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Religijska osećanja se moraju poštovati. Osećanja koja su iskazivana na odavno zatvorenoj "Religiji" nikako nisu služili na čast onima koji su se deklarisali kao pripadnici jedne ili druge vere. Tek hvala na ovom obaveštenju.

Slične teme

1. Stav hriscana o drogama.
    Autor Oblikolog u forumu Religija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.01.2009., 16:47
  2. Pomirenje...
    Autor Šakal u forumu Zanimljivosti
    Odgovora: 69
    Poslednja poruka: 07.12.2007., 22:11
  3. POMIRENJE ILI.......................
    Autor Psihologue u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 33