Mesto proizvodnje

sis

Aktivan član
Poruka
1.168
S obzirom da nameravam da kupim novo luce neki procesor iz AMD 3800+ . Hteo bih da sa vama forumasima prodiskutujem na temu mesta proizvodnje vasih komponenti . Danas preko 70% tehnike ako se ne varam se proizvodi u PRC[Narodna Republika Kina] . Pa da vas pitam da li su bolje da komponenta iz Japana ili Malezije od Kineskih . Ovde Napisite vasa iskustva sa komponentama .
 
Pa izgleda da ste u pravu ali sta sa onim jednoma sam video Vox usisivac pise nemacki proizvod a ono proizveden u Kini . Ok tako ima i dosta komponenti koje nisu proizvedene tamo gde bi trbalo da su napravljene .
 
Tesko da ces ista naci na svetu zadnjih nekoliko godina a da nije proizvedeno u Kini. Iz Kine nam dolaze dve vrste proizvoda: legalno pravljene i kontrolisane od strane maticnih firmi i one shlj klase koje prave deca - robovi i koji se prodaju na trzistu bez ikakve kontrole kao sto je nase. Ne verujem da procesor moze da se tek - tako napravi u nekoj Kineskoj zabiti, ipak je vrhunska tehnologija u pitanju mada, sve je danas moguce.
 
Brate oko 95% kompijuterskih komponenti se proizvodi u Kini! Fora je samo za koji se zemlju isporucuje roba, u pa ces doci do zakljucka zasto su ASUS ploce dosta losije kod nas nego recimo u Nemackoj....

Pozdrav!
 
Moze biti kako kazete jer smo mi trziste bez kriterijuma i kontrole. Svaki fals koji ne ispunjava standarde tamo negde ispunjavace sigurno u Srbiji, nista se ne baca. Mi posle gledamo zasto nam se pregrevaju procesori, zasto mi prodaju DVD rezac u kesetini i dr. Tako je bilo pre nekoliko godina sa Sagem mobilnim telefonima: neko je ovde sklopio dila sa firmom i uvezao lom koji nije imao blage veze. Kasnije se proculo da je uvezen skart koji se nije mogao prodati nigde.
 
nid:
Brate oko 95% kompijuterskih komponenti se proizvodi u Kini! Fora je samo za koji se zemlju isporucuje roba, u pa ces doci do zakljucka zasto su ASUS ploce dosta losije kod nas nego recimo u Nemackoj....

Pozdrav!
Nema to veze sa zemljom nego sa uvoznicima koji su spremni da uvoze manje kvalitetnu robu kako bi je dobili po nižoj ceni.
 

Back
Top