Sta zene zele????

0a107aed9290401e84de17f46130b6e7.jpg
 
Zrela žena.
Ne dominira.
Ona ne izaziva, ona je provokativna.
Ona nije pametna. Ona je mudra.
Ne upućuje na ništa, suptilno pokaže put.
Ne žuri joj se. Ona čeka pravi trenutak.
Ne, ne stoji. Ona teče.
Ne leti, ona pluta.
Onа ne brine o količini, više voli kvalitet.
Nije pretenciozna. Samo voli da proba.
Ne sudi, ona analizira.
Ona ne gleda. Ona se budi.
Ne veže se, jasno.
Nemoj si laskati. Ona nije izbirljiva. Ona je selektivna.
Ne sjaji, upaljena je.
Ona ne voli da se gleda. Ona više voli da se čuje.
Ona ne govori o seksu. Ona je učiteljica umjetnosti ljubavi.
Ne bi se ponovno rodila. Ona je u stalnom cvatu.
I na kraju, zrela žena je set svih mogućih ljepotica...
Zato što je ona žena....

44940966_1271361456378628_8647365717861072896_n.jpg
 
Valcer vir

Budi valcer vir,
Vrtlog vjetra nek te vije.
Budi glazbe dubok mir,
Budi sunce poezije.

Budi sve što ja ne mogu,
Što mi drugi zgazi, uze.
Vrati u ljubav vjeru Bogu,
Vrati vatri iskru suze.

Budi takva kakva jesi,
Ne mijenjaj se za sva blaga.
Uvijek nek' ti miso resi
Ona tiha patnja draga.

Ma koliko bila žena
Uvijek više tajna budi.
Budi šutnja al' iskrena
Nek' te vječno slute ljudi.

I daj duši svojoj strepnju,
Neka čezne, ljubi, pati.
Daj ljepoti smrti zebnju,
I u ljubav vjeru vrati.

Budi suza na dnu mora
Što je osmijeh oka krije.
Budi žubor sa izvora,
Budi sunce poezije.

Enes Kišević
 
Iskrenost - prema vrsti želje.
Žena želi da joj iskreno kažeš da je voliš. Nikako ne želi da joj iskreno kažeš da je više ne voliš.

Upravo ta iskrenost mi je najdraza, muskarci to nece reci jer znaju da ce momentalno biti ostavljeni! Ali ja to i ne ocekujem, sve dok ne govori DA za mene je to NE, znaci ne voli te,mozda mu samo prija drustvo!
 
"Iznutra,ispod kože bila je u haosu.Slomljena,kao od stakla,poderana kao papir,nemoćna kao bolesnik......i šta?.....
ništa,izdržala je.........

Žene imaju tu moć da prođu kroz najgore,kroz pakao......a onda te pobede"............

~ Č. Bukowski ~
37052658_1719054438150385_1987879313206149120_n.jpg
 

Svaki kamiondžija zna za ove ženine slabosti. :per:
I ženi koja je napisala ovu misao stalo je do lepih gestova, nežnih pogleda, blagog glasa i tople reči.
Kad to redovno dobija, svejedno da li je od srca ili lažno, potpuno zaboravi na ideju o gospodinu-čoveku. Onda joj je odličan i kamiondžija-laskavac. :D
Sve dok opijum deluje, žena je rob svojih želja. Takoreći, zavisnik od romantike.
 

Uvek se duboko zamislim pred sudbinom lepih i kulturnih žena koje nisu uspele da pronađu svoju sreću…
Tako me zaboli kada mi prećutno kažu da nemaju nikoga. Glavom mi odmah prolaze njihove samoće, čežnje, nemiri. Svi oni muškarci koji su obećavali, a nisu ispunili. Svi oni dugo iščekivani susreti koji se nisu dogodili, a mogli su…
Njihove tuge su najtužnije jer sve što su radile u životu bili su pokušaji da sačuvaju sebe i učine ovaj svet boljim mestom za život.

Koliko su samo ulagale u sebe, čitale, razmišljale, stvarale svoju ličnost i šta onda? Sa kim da podele manire na kojima su toliko radile? Kome to da daju? Kome, kada svet ide u nekom drugom pravcu, a one zbunjeno stoje negde na sredini?
I dalje su predivne, a same…
I dalje su prelepe, a neljubljene…
I dalje mirišu, ali uzalud kada je sve manje onih koji prepoznaju njihov miris…

Smelo, dostojanstveno, gordo, više kao vrlinu nego kao nedostatak. Sve im je jasno, zato ih sve i boli

3f2d050397568e35a66af83bae10804f.jpg
 
:klap: :ortaci2:

Uvek se duboko zamislim pred sudbinom lepih i kulturnih žena koje nisu uspele da pronađu svoju sreću…
Tako me zaboli kada mi prećutno kažu da nemaju nikoga. Glavom mi odmah prolaze njihove samoće, čežnje, nemiri. Svi oni muškarci koji su obećavali, a nisu ispunili. Svi oni dugo iščekivani susreti koji se nisu dogodili, a mogli su…
Njihove tuge su najtužnije jer sve što su radile u životu bili su pokušaji da sačuvaju sebe i učine ovaj svet boljim mestom za život.

Koliko su samo ulagale u sebe, čitale, razmišljale, stvarale svoju ličnost i šta onda? Sa kim da podele manire na kojima su toliko radile? Kome to da daju? Kome, kada svet ide u nekom drugom pravcu, a one zbunjeno stoje negde na sredini?
I dalje su predivne, a same…
I dalje su prelepe, a neljubljene…
I dalje mirišu, ali uzalud kada je sve manje onih koji prepoznaju njihov miris…

Smelo, dostojanstveno, gordo, više kao vrlinu nego kao nedostatak. Sve im je jasno, zato ih sve i boli

3f2d050397568e35a66af83bae10804f.jpg

 

Back
Top