cudno

Gost
Imam potrebu da spustam kapke na pola kada gledam tv ili posmatram nesto duze vreme.Posto su mi svi ukazivali da je mozda zbog vida ja sam bila na pregledu i sve je ok? Iz kojih se razloga to desava? Ne smeta mi naravno ali ponekada ljudi imaju utisak da mi se spava ili da ne vidim dobro? Probala sam da svesno kontrolisem ali mi se onda javi neprijatan osecaj u ocima?
Hvala unapred na objasnjenju! :(
 
Ne bih da te plasim ali prva stvar na koju se posumnja kada neko kaze da ima simptome koje ti imas,dakle tzv padanje kapaka,kao da ti se spava je mijastenija gravis.To je neuroloska bolest o kojoj sam pisala vec na ovom forumu.
Jedino sto ti mogu preporuciti jeste da se javis lekaru koji ce te uputitu na konsultativni pregled kod neurologa.Potrebno je uraditi pregled i izvesna ispitivanja kako bi se otklonila sumnja.
 
Anonymous:
Imam potrebu da spustam kapke na pola kada gledam tv ili posmatram nesto duze vreme.Posto su mi svi ukazivali da je mozda zbog vida ja sam bila na pregledu i sve je ok? Iz kojih se razloga to desava? Ne smeta mi naravno ali ponekada ljudi imaju utisak da mi se spava ili da ne vidim dobro? Probala sam da svesno kontrolisem ali mi se onda javi neprijatan osecaj u ocima?
Hvala unapred na objasnjenju! :(

Najbolje za tebe je da se obratis lekaru.
 
Cekajte sada ste me stvarno uplasili.Ne osecam neki zamor misica i simptom koji imam traje od kada znam za sebe. Mislim cudno mi je zato sto sam godinama radila u drustvu lekara i nikada mi niko dao takvu sumnju. Ja to vise osecam kao nedostatak tecnosti koja podmazuje oko da se tako izrazim.Jel ima neke logike u tome? Mozda nisam bila dovoljno vicna da opisem simptom; Predpostavljam da je miastenia pracena i drugim simptomima. Ja kapke spustam malo i to vise lici na grimasu kao kada je neko ljut. Jao bas ste me uplasili. :(
Hvala na odgovorima!
 
Nije mi bila namera da vas uplasim,ta suvoca oka koju vi spominjete,to bi se manifestovalo iritacijom a ne spustanjem kapaka.
Ja sam vas razumela da nakon nekog vremena kapci se spustaju kao da ste umorni ili vam se spava a da to nije slucaj.
Ispravite me ako nisam dobro razumela.
Ako oftalmolog nije nasao nijedan uzrok tome sto se tice vida ja bih posumnjala na to.Ne kazem da je to sigurno ali je to prvi simptom kod mijastenije koji zna da traje godinama.
Ovo ja pretpostavljam iz vase price jer niti sam vas videla niti pregledala,znaci to je samo pretpostavka.
Uradite jedan test sami,stavite prst iznad ociju i gledajte u njega ,za to vreme brojte na glas i zapamtite kad je i da li je doslo do spustanja kapaka.
Ostali razlozi koje bih ispitala su uobicajeni anemija,nizak pritisak ali sve to ide sa upadljivijim simptomima koji zahvataju celo telo.
Ako zelite da nadjete resenje svog problema bolje je ispitati razne stvari.
To se u medicini zove diferencijalno dijagnosticka procedura.Kod svih simptoma se krece sa polazne bar 3 dijagnoze pa se pregledima i ispitivanjem ispituje i iskljucuje jedna po jedna.
Da li ste me razumeli?Kod vas bi to bilo-laboratorija(jedan dobar sistematski pregled),oftalmolog,neurolog.
U nadi da vas nisam preterano zbrinula,zelim va da sto pre nadjete resenje svojih problema.
 

Back
Top