Isporucivanje struje za Kosovo...

da li je to dobar potez?`

  • Ne zanima me nista sto ima veze sa Kosovom...

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    28
  • Anketa je zatvorena .
Korner zastavica:
Eremita,pa moze...posto sve danas mora da se plati.
Hladna je zima i u BGu,pa kad pocne kosava da zavija,pa sto tebi neko ne poloni struju?

Ја стварно не знам где ви живите.......и да ли уопште знате шта је и како је на Космету - а те себичности......одмах ми припадне мука..........ма зашто уопште
и расправљам......ћао........... 8-)
 
Ljudi imajte bar malo osjećaja za onaj srbaljski jad tamo dole! Poslati im struju u XXI vijeku je najmanja pomoć koju možemo da im učinimo! Svako suprotno mišljenje bi značilo griješiti dušu!
Uostalom kad smo mogli da onim smrdljivim nakoćenim šipcima godinama isporučujemo gratis struju, čemu sad ovakve dileme kad je u pitanju srpska nekolicina paćenika?
 
Treba im , ove zime pomoci, i dati struju, i to tretirati kao humanitarnu pomoc........ALI....

Smetaju mi dve stvari......

prvo, struju ce dobiti severni delovi Kosova, narocito oni u Mitrovici, koji ionako godinama samo sede po kaficima, i srbuju, dok ih Srbija dotira........a ne oni najugrozeniji, u malim enklavama i usamljenim domacinstvima u centralnim delovima...oni ce, kao i uvek i dalje da stradaju........

drugo, u Srbiji ce se ove zime smrzavati bez struje bar trostruko vise ljudi, koji nisu mogli da izmire svoje racume za struju, i drzava je prema njima nemilosrdna, nema para - nema struje.
Pa i ti ljudi imaju i decu, i trebaju grejanje i struju.........ali je nece dobiti, jer ne zive na Kosovu , vec npr, u Boru ili Rumi.......

Dakle, neka se dodeli struja, ali , to nikako ne sme biti neka vrsta prakse svake zime......stvari moraju da se rese na drugi nacin. Ovako, nije fer, prema ljudima koji zive u Srbiji bez struje, a nikome ne pada na pamet da im oprosti dug, naprotiv..........
 
Не знам како је у централној Србији,али...Што се Војводине тиче,има начина и средстава за грејање.Изузев болесних и неспособних у Војводини само онај ко не ради ништа може да буде гладан и да се смрзава.:?
 
Ti u malim enklavama nece dobiti struju zato sto su okruzeni Siptarima i zato sto struja koja se posalje za njih zavrsi u siptarskim rukama. Struaj jednostavno nije roba koja moze da se skladisti i zato taj problem postoji.

Sto rece neko 50 godina smo finansirali siptarsku bagru sa strujom a danas frka da sa strujom snabdevamo ovo malo nase jadne brace Srba koji su ostali dole i koji zive veoma tesko okruzeni siptarskom teroristickom bagrom.
 
Zanimljiva diskusija. Jedini problem koji su ovi što su na neki način protiv toga da Srbija svojim sunarodnicima na KiM pokloni tj. isporuči struju, prenebregnuli je sledeća.
Srbi u Boru, Rumi, Valjevu ili Beogradu mogu da rade, mogu da zarade makar na gradilištu ili na svojoj njivi. Srbi na KiM ne mogu da rade, ne mogu da se zaposle, ne mogu ni da slobodno napuste svoje vlastito dvorište ili selo, da odu do svoga groblja bez pratnje međunarodnih snaga.
A ako ne mogu da rade i preživljavaju, onda ne mogu i da plate tu istu struju, jer iskreno rečeno, da sam na njihovom mestu i ja bih najpre pare dao za hranu, pa tek onda za struju ili telefon.
I sada, kako neko može to da poredi i kaže kako im poklanjamo struju. Naravno da im poklanjamo. Pa zašto da ne? Ipak su oni ti koji su imali muda da ostanu na KiM.
 
DraGo70:
Zanimljiva diskusija. Jedini problem koji su ovi što su na neki način protiv toga da Srbija svojim sunarodnicima na KiM pokloni tj. isporuči struju, prenebregnuli je sledeća.
Srbi u Boru, Rumi, Valjevu ili Beogradu mogu da rade, mogu da zarade makar na gradilištu ili na svojoj njivi. Srbi na KiM ne mogu da rade, ne mogu da se zaposle, ne mogu ni da slobodno napuste svoje vlastito dvorište ili selo, da odu do svoga groblja bez pratnje međunarodnih snaga.
A ako ne mogu da rade i preživljavaju, onda ne mogu i da plate tu istu struju, jer iskreno rečeno, da sam na njihovom mestu i ja bih najpre pare dao za hranu, pa tek onda za struju ili telefon.
I sada, kako neko može to da poredi i kaže kako im poklanjamo struju. Naravno da im poklanjamo. Pa zašto da ne? Ipak su oni ti koji su imali muda da ostanu na KiM.

Znaci, ispada da Srbi van Kosova, koji nemaju struju , koju nisu platili , jer nemaju posao, u stvari , mogu da zarade, samo nece, lenstine, da rade i placaju struju???
Posla ima na sve strane, samo niko nece da radi.........ok, eto , vidis, ja kada sam to pisao, mene ste napadali, a sada ti pises isto,
Drago mi je da smo se slozili.......dakle, imaju sansu da rade, ali nece....... :shock:

Drugo, nisi dobro procitao moj tekst, u kome pise da ce gro struje otici u severnu K, Mitrovicu i severne enklave, gde ljudi itekako mogu da se krecu i da rade......mozda mislis da u Severnom delu K, Mitrovice, ne smeju na ulicu??.......Varas, se, puni su kafici , a ima ih vise nego u Strahinjica Bana........
 
Pa očigledno je da se nismo razumeli uopšte.
Ja sam napisao da Srbi na KiM NE MOGU DA RADE, NAĐU POSAO, DA ZARADE.
Pošto gledaš B92, mogao si nekidan da vidiš emisiju koju je snimio Zaharije Trnavčević i koja govori o tome kako su međunarodne institucije pomogle Srbima na KiM da naprave plastenike i da u njima uzgajaju povrće. Problem je u tome što su ga oni uzgojili, ali ga ne mogu nigde prodati jer ne smeju na pijacu u Vučitrnu i još nekim mestima. I sve što su uzgojili će baciti jer ne mogu jesti samo zelenu salatu ili paradajz.
A što se tiče Kosovske Mitrovice, to je jedino mesto na KiM gde Srbi mogu nešto da rade jer imaju škole, bolnicu, ambulantu, prodavnice... pa je i logično da su tu i kafići puni.
Ali razmišljaš li ti o drugim mestima i enklavama na KiM?
Još jednom. Nisam napisao to što si ti naveo u prvoj rečenici. Čoveče odakle ti to? Pročitaj ponovo moj post.
 
@Drago
Još jednom. Nisam napisao to što si ti naveo u prvoj rečenici. Čoveče odakle ti to? Pročitaj ponovo moj post.

Dakle , evo tvoj post.............

Srbi u Boru, Rumi, Valjevu ili Beogradu mogu da rade, mogu da zarade makar na gradilištu ili na svojoj njivi.

Pa sto onda ne placaju struju , pa im ukidaju istu???
Preko 120 000 domacinstava u Srbiji , trenutno nema struju , ili su na spisku za ukidanje .......

A što se tiče Kosovske Mitrovice, to je jedino mesto na KiM gde Srbi mogu nešto da rade jer imaju škole, bolnicu, ambulantu, prodavnice... pa je i logično da su tu i kafići puni.

Pa, ljudi citate li vi , sta neko pise, ili samo preletite preko par slova , pa udri u kontru??

Upravo sam napisao da je problem u tome sto ce ti iz K, Mitrovice i dobiti gro struje, a ovi jadnici u malim enklavama koji su u pravom problemu, nece..................mislim, treci put, da pisem isto necu sigurno, ako si shvatio, ok, ako nisi , jos bolje.........
 
inagadadavida:
@Drago

Pa sto onda ne placaju struju , pa im ukidaju istu???
Preko 120 000 domacinstava u Srbiji , trenutno nema struju , ili su na spisku za ukidanje .......
Na žalost, problem o kome priča inagadadavida je stvaran, ali svejedno pomoć treba biti poslata tamo gde može stići.

inagadadavida, odakle ti podatak o ovoliko domaćinstava bez struje?
 
Kosovo, sastavni deo Srbije ima rude da se u narednih 200 godina eksploatiše. Nisu bili blesavi Nemanjići. Nije samo teritorija u pitanju nego novac...

Zbog čega su Englezi baš "uzurpirali" - "Trepču"......

Zbog čega su šiptari krajem 80-tih , baš u našim rudnicima krenuli sa demonstracijama........

Lova ............, sine.......
 

Back
Top