Još dvoje umrlo od gladi u Banana-Srbiji

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kira Neris

Primećen član
Poruka
663
Kako je saopštio istražni sudija Okružnog suda u Smederevu Mirko Šakić, tela su poodmaklom stanju raspadanja, a obdukcijom je utvrđeno da nema vidljivih povreda i da je smrt nastupila kao posledica smrzavanja, izgladnelosti i zapuštenosti. Supružnici su godinama živeli sami, u odvojenim kućama u istom dvorištu.

Tela bračnog para Cvetana i Šefkete G. našla je policija, u razmaku od pet dana. Patolozi navode da je Cvetan preminuo najmanje dve nedelje pre nego što je nađen. Komšije navode da je par živeo izolovano od okoline.

Direktor Centra za socijalni rad Miodrag Nadaškić kaže da preminuli nisu bili evidentirani korisnici socijalne pomoći.

"Cvetan je 2002. podneo neki zahtev, ali taj predmet nikada nije aktiviran. Moguće je da se Cvetan i pojavio u Centru, ali ne znamo zašto predmet nije aktiviran", rekao je Nadaškić.

"Mi reagujemo čim se neko javi za pomoć ili doznamo za slučaj kom je potrebna pomoć, ali ne možemo biti krivi za svačiju smrt od gladi", kaže Nadaškić.

Matrerijalna pomoć za socijalno ugroženog samca trenutno je 4.129 dinara, za dvočlanu porodicu 5.674, tročlanu 7.223, četvoročlanu 7.737 i za petočlanu 8.265 dinara.

Centar za Socijalni rad u Smederevu ima oko 800 korisnika materijalne pomoći.
 
bez da vredjam nikoga,ali ovaj fazon sam cuo od burazera,kad smo imali neku frku u bivsoj firmi,pa kada smo slali jednog vojvodjanina da pregovara sa glavnim menadzerom i gazdom. :D
I sad...taj vojvodjanin nikako da konkretno nesto zavrsi u nasu korist,a svi besni kao psi.
I kaze burazer: Bila neka prica za vreme rata,da se vojvodjani ne salju na front?
Kao... a sto?
Pa oni ce bre da se pomire sa ovima. :D:D

Ljudi samo zayebancija,procitaj te i zaobidjite. :D
 
Obersturmfuehrer:
sta se pravis blesav?
svi odlicno znamo, a i ti zasto postavljas ovakve teme...
a to da li ti je zao ili nije ne zanima me...

Ako te ne zanima,onda ne bi trebalo da deliš kvalifikacije...
Znaš,posle neverice i sažaljenja dolazi bes i ogorčenje na državu i pojedince koji su odgovorni za ovakva dešavanja,no drago mi je da me ti razumeš bolje nego ja sam..
 
joca111:
A koliko u USA ljudi umre godisnje od gladi?

Cinjenica je, da je u Srbiji IPAK jako tesko , umreti od gladi.........jos uvek

Ali, ova zamena teza, ubacivanjem USA u temu , koja nema nikakve veze sa USA,postaje zamorna skroz............sta god neko napise, kao manu ovog drustva, i drzave, vec u petom postu mozes da ocekujes nekog majstora, kako kaze :" a kako u USA??"

Postavite temu o broju javnih toaleta u Bgd, i zapisavanju ulaza po gradu , zbog nedostatka istih, ..........i naci ce se majstor, da kaze :" a kako u USA???" :roll:
 
Kira Neris:
Kako je saopštio istražni sudija Okružnog suda u Smederevu Mirko Šakić, tela su poodmaklom stanju raspadanja, a obdukcijom je utvrđeno da nema vidljivih povreda i da je smrt nastupila kao posledica smrzavanja, izgladnelosti i zapuštenosti. Supružnici su godinama živeli sami, u odvojenim kućama u istom dvorištu.

Tela bračnog para Cvetana i Šefkete G. našla je policija, u razmaku od pet dana. Patolozi navode da je Cvetan preminuo najmanje dve nedelje pre nego što je nađen. Komšije navode da je par živeo izolovano od okoline.

Direktor Centra za socijalni rad Miodrag Nadaškić kaže da preminuli nisu bili evidentirani korisnici socijalne pomoći.

"Cvetan je 2002. podneo neki zahtev, ali taj predmet nikada nije aktiviran. Moguće je da se Cvetan i pojavio u Centru, ali ne znamo zašto predmet nije aktiviran", rekao je Nadaškić.

"Mi reagujemo čim se neko javi za pomoć ili doznamo za slučaj kom je potrebna pomoć, ali ne možemo biti krivi za svačiju smrt od gladi", kaže Nadaškić.

Matrerijalna pomoć za socijalno ugroženog samca trenutno je 4.129 dinara, za dvočlanu porodicu 5.674, tročlanu 7.223, četvoročlanu 7.737 i za petočlanu 8.265 dinara.

Centar za Socijalni rad u Smederevu ima oko 800 korisnika materijalne pomoći.

Poštovani nemojte postavljati naslove koji iritiraju korisnike. Takodje, nemojte ponavljati teme o jednom te istom ako ne želite da ukažete ili pokažete kako se taj problem može prevazići. Na žalost i u jednoj Americi ljudi žive ispod mostova a na stotine hiljada ih je bez elementarne socijalne pomoći.

http://forum.krstarica.com/threads/122114
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top