Deep Purple

Stoorbak

Primećen član
Poruka
651
Nemam pojma zashto se bavimo gloopostima na forumu kao shto su hip-hop ili pak ruzicasta televizija kada ima puno lepih stvari o kojima mozemo da pricamo i da diskutujemo!!! Naravno jedna od vishe tema koja mi je pala pamet jeste upravo ova. Da li mislite da Deep Purple zasluzuje mnogo vishe nego shto ima trenutno?????
 
Deep Purple je legendarna grupa koja je " odsvirala " , nema smisla sada ocekivati onu nekadasnju slusanost , jer su se vremena promijenila , svi su se danas ugledali na Eminema i ostalu djecicu koja jos nisu odrasla i pjevaju kako im je zivot bio tezak .
Jos se pamte njihove pjesme poput Woman from Tokyo , Stormbringer , Burn , Smoke on the water , Child in time , Fireball ...
 
Hush, hush
I thought I heard her calling my name now
Hush, hush
She broke my heart but I love her just the same now
Hush, hush
Thought I heard her calling my name now
Hush, hush
I need her loving and I'm not to blame now
 
Lilu:
Hush, hush
I thought I heard her calling my name now
Hush, hush
She broke my heart but I love her just the same now
Hush, hush
Thought I heard her calling my name now
Hush, hush
I need her loving and I'm not to blame now

Lepa pesma mada se meni vishe svidja Child in time, ili When blind man cries :)))
 
Deep Purple - Burn

The sky is red, I don't understand,
past midnight I still see the land.
People are sayin' the woman is damned,
she makes you burn with a wave of her hand.
The city's a blaze, the town's on fire.
The woman's flames are reaching higher.
We were fools, we called her liar.
All I hear is "Burn!"

I didn't believe she was devil's sperm.
She said, "Curse you all, you'll never learn!
When I leave there's no return."
The people laughed till she said, "Burn!"
Warning came, no one cared.
Earth was shakin', we stood and stared.
When it came no one was spared.
Still I hear "Burn!"

You know we had no time,
we could not even try.
You know we had no time.

You know we had no time,
we could not even try.
You know we had no time.

The sky is red, I don't understand,
past midnight I still see the land.
People are sayin' the woman is damned,
she makes you burn with a wave of her hand.
Warning came, no one cared.
Earth was shakin, we stood and stared.
When it came no one was spared.
Still I hear "Burn!"
 
"Di parpl" je bila grupa moje generacije , a šta da vam pričam o tome da li je popularna i sada kada mi je sin tražio da nabavim CD-e ove grupe !!! Dete se šokiralo što znam "Dim na vodi" i slično ... Mislim da je to već klasika ... Ono što je dobro ima neprolaznu vrednost !
 
Sta vise ima da se kaze o njima, kada ih cak i ja dete novije generacije obozavam...
Sta vise Ritchie Blackmore mi je prvi idol sto se tice sviranja gitare...
Deep Purple keeps burnin' the water...
 
Hej, ni sanjao nisam da nas ima toliko Purple manijaka! Svakako ne na domacem forumu kojima obicno haraju fanovi tehna, repa i sl. s*anja!

Ko kod zeli da diskutuje o najboljem bandu svih vremena, slobodan je da mi poslaje mail! Uostalom, ima stvari za razgovor, npr. novi album u Avgustu!!! Can't wait!!!!!!!

P.S.: Jon Lord vise nije u grupi, posle 34 godine provedene njoj. Njegovo mesto je popunio Don Airey.

Andrej
 
covece ljudi sta vam je??? sta ste se toliko....pa ne nalozili, ali nekako... ne razumem. mislim pazi, grupa jeste super, obozavam ih i sve, ali ne vidim zasto bas njima dajete atribute tipa "najbolja grupa svih vremena" itd? dobri su, to da, ali ipak malo preterujete, bez ljutnje
 
Nancy:
covece ljudi sta vam je??? sta ste se toliko....pa ne nalozili, ali nekako... ne razumem. mislim pazi, grupa jeste super, obozavam ih i sve, ali ne vidim zasto bas njima dajete atribute tipa "najbolja grupa svih vremena" itd? dobri su, to da, ali ipak malo preterujete, bez ljutnje

To je jednostavno cinjenica, a evo i argumenata:

1. DP je grupa koja je oduvek bila najjaca po individualnim kvalitetima clanova; Blackmore je nevidjen gitarista inovator, Lord uz Keitha Emersona i Ricka Wakemana najgenijalniji klavijaturista ikada, Gillan pocetkom 70-ih je pevao kao niko do tada, a gde ti danas vidis dobrih pevaca? - Paice je bubnjar koga obozavam, tehnika mu je neprevazidjena! Basista Glover je solidan, iako najslabija karika u DP lancu.

2. Nisu nikada podlegli komercijalizaciji poput, recimo, money-rock grupe Rollin Stones koji od kraja 60-ih nisu snimili nista vredno pomena!

3. Muzika DP je uvek bila prepuna raznih muzickih varijeteta, pored hard rocka, kome inace i zanrovski i pripadaju, nisu se nikad libili da uplivaju u vode prog. rocka, bluza, dzeza pa cak i fanka (Stormbringer). Ljudi su eksperimentisali, to i dalje rade, i to sa uspehom!

4-to i esencijalno - Deep Purple je bend sa najboljim zivim nastupom ikada!!! Svirke prepune energije, fenomenalnog muziciranja i skladnog eksperimentisanja...Poslusaj samo Made in Japan, Scandivian Nights, In Concert iz starih dana, a bogami i Come Hell or High Water, Live At the Olympia i Total Abandon kako bi se uverio da i danas nastupaju sa energijom koju nemaju svi ovi klinacki bendovi koji smaraju na MTV.

By the way, cisto da se zna, imam 19 godina. Nisam neki matorac koji iz generacijskih razloga negira aktuelnu muziku i uzdize u nebesa period 70-ih. Danasnja muzika je, cast malobrojnim izuzecima, P***** dim!
 
pazi zaa danasnju muziku se slazem. a opet i u sedamdesetim je bilo boljih grupa negp DP, iako su oni jedni od POZNATIJIH i boljih. ali opet moram da priznam da i nisubili TOLIKO mastoviti kao sto ti kazes, vise puta su pokusavali da ponove uspeh sa sweet chil in time sa pesmama na taj fazon. ja i dalje ostajem pri svom tvrdjenju:oni su zaista dobra grupa, ali nema potrebe da se kuju u zvezde jer to zaista i ne zasluzuju
 

Back
Top