Brendovi

Betty

Elita
Poruka
21.481
Na top listi najmocnijih brendova, prema istrazivanjima marketinske kompanije "Synovate" (Sinovejt) (www.synovate.com), prvo mesto zauzeo je "Nike" (www.nike.com), druga je "Coca-cola" (www.coca-colahbc.com), a treci "Adidas" (www.adidas.com). Na cetvrtom mestu top liste je "Samsung" (www.samsung.com) a zatim slede "Nivea" (www.nivea.com), "Sony" (www.sony.com), "Nokia" (www.nokia.com), "Gorenje" (www.gorenje.com), "Reebok" (www.rbk.com) dok deseto mesto dele "Puma" (www.puma.com) i "Philips" (www.philips.com).


Kada je rec o domacim brendovima, lider medju brendovima je "Don kafa" (www.doncafe.co.yu), a zatim slede "Grand" (www.grandkafa.co.yu), "Imlek" (www.imlek.co.yu), "Carnex" (www.carnex.co.yu), "Jelen pivo", "Next" (www.fresh.co.yu), "Plazma" (www.bambi.co.yu), "Voda-voda" (www.vodavoda.com), "Merix" i "Knjaz Milos" (www.knjaz.co.yu). Vuliceviceva je dodala da je, kada je rec o najboljim domacim brendovima, "Don kafa" zamenila "Grand" koja je prosle godine bila na mestu broj jedan.
 
A koji su vaši omiljeni brendovi, čemu najviše verujete, za šta ste samo čuli, a šta od ovoga (ili nečega nepomenutoga) samo trpate u korpu, onako naslepo?

:)

Lepa društvena tema! Tiče se svakog!
 
Betty:
Na top listi najmocnijih brendova, prema istrazivanjima marketinske kompanije "Synovate" (Sinovejt) (www.synovate.com), prvo mesto zauzeo je "Nike" (www.nike.com), druga je "Coca-cola" (www.coca-colahbc.com), a treci "Adidas" (www.adidas.com). Na cetvrtom mestu top liste je "Samsung" (www.samsung.com) a zatim slede "Nivea" (www.nivea.com), "Sony" (www.sony.com), "Nokia" (www.nokia.com), "Gorenje" (www.gorenje.com), "Reebok" (www.rbk.com) dok deseto mesto dele "Puma" (www.puma.com) i "Philips" (www.philips.com).........

Jel hoćeš da kažeš da je Gorenje ispred Reebok-a, Pume i Philips-a?!? :shock:

Da li je moguće da se slovenačka firma tako visoko kotira u svetu?

Čekaj bre, jesi li to mislila samo na naše tržište ili na svetsko??? :shock:
 
nema to veze s platom, to su sitnice :D istina, tesko se nesto navikavam na Manolo cipelice, pa da ih bas naslepo kupujem :lol: Ne ide mi lako :lol:


Shaddow, domaca je lista, istrazivanje je kod nas radjeno
 
Sitnice mnogo znače tako da treba biti oprezan pri njihovoj kupovini. Za "krupnice" su svi podrazumevano oprezni, tako da bi možda trebala malo više pažnje da obratiš na sitnice. Sem toga, koji brand supa u prahu kupuješ? Podravka, Knorr, Maggy ili tu brend nije bitan?
 
Danas je sve brend. Moja komsinica nece vise da baca nasem kucovu duvan cvarke, cula je da su brend. Nemoze to tako :), a nikada mu i nije mnogo bacala!
 
Stvarno ne znam ko je zastitio duvan cvarke.
Volim i ja sve supa kesice, osim yumis-ovih, cini mi se da se tako zovu.
Moji favoriti su Podravka, C-supe i Takovo.
Od reklamiranih brendova sa TV sam probala skoro sve. Pravi sam potrosac, kako izadje neka nova reklama, ja odem i kupim. :lol: Jedino nisam probala Bonux prasak, izludjivala me ona teta, sa onim njenim muzem. :evil: Vise volim one ispeglane i doterane vlasnice pansiona i restorana, nego nju. :lol:
 
Bez obzira sta kaze istrazivanje mislim a i znam tj to svi znaju, da je najpoznatiji i najskuplji brend Coca-Cola.

Ne bi se pravile reklame bezveze, svaka reklama utice na nas pozitivno ili negativno - ali utice -priznajte!

Kao i one cene sto se zvrsavaju sa 99 - marketinski trik
 
kod mene recimo ne deluje taj marketinski trik 1.99, ja to odmah zaokružim na 2.
ako mi određeni brand garantuje kvalitet - super, spremna sam da dam više para, ali ako mi izreklamiraju bzvz proizvod i navuku me da ga kupim, gube moje teško stečeno potrošačko poverenje i pretrpeće sankcionisanje s moje strane :lol:
 
tarabica:
kod mene recimo ne deluje taj marketinski trik 1.99, ja to odmah zaokružim na 2.
ako mi određeni brand garantuje kvalitet - super, spremna sam da dam više para, ali ako mi izreklamiraju bzvz proizvod i navuku me da ga kupim, gube moje teško stečeno potrošačko poverenje i pretrpeće sankcionisanje s moje strane :lol:
Taj marketinški trik nije uopšte lako zaobići. Potrebno je neko vreme da se navikneš i da počenš automatski da konvertuješ ispisanu cifru na ono što ćeš u stvari platiti za neki proizvod.

Inače ovi opšti branodvi mi zaista ne znače puno. Uvek kupujem ono što sam probao i znam da je dobro odnosno da mi odgovara. Reklame, ovako priglupe kakve jesu, mogu samo da me odbiju da uopšte probam neki brandirani porizvod, ako sam u nekoj fazi isprobavanja.
 
Često me reklamom navuku da kupim neki sitan kozmetički proizvod. Dešavalo se da posle shvatim da je to stari proizvod samo u drugačijem pakovanju. Inače, neki od najboljih proizvoda nemaju svoju reklamu, a oni koji malo lošije idu budu isforsirani reklamom. Za veće kupovine, tehnika i sl., se ipak ne bih oslanjala na reklamu, već samo na preporuku nekog ko je taj aparat već kupio.
 
soko štark smoki(neprevaziđen)-bambi plazma bambi-argeta(od tune)-imlek(kravica:) i pavlaka)-takovo(eurokrem, sokovi...)-frikom
fairy-domestos-mr. proper
najk-puma-happening
rodić
loreal
blic
to su recimo imena brndova čije proizvode (i usluge) najčešće koristim...i nemam nameru da ih menjam...u stvari tačno znam šta kupujem i šta koliko vredi mada se ne bojim da eksperimentišem...
ima i nekih čije proizvode ne kupujem u toj meri ali od određene vrste proizvoda koristim isključivo proizvod jednog proizvođača-npr. dok sam jela viršle to su u 99% slučajeva bile big bull...
postoje i neki brendovi koje izuzetno cenim ali ih zbog kupovne moći ne mogu ih si priuštiti u meri u kojoj bih želela: ariel-bosh-tefal-prolom...audi, alfa romeo, mercedes... :lol: :wink:
reklama utiče veoma, u toj meri da se zaborave greške koje je čovek napravio pa se opet kupi max factor ili filips...
šta da vam kažem...jede se gud kikiriki pije se jana...lako me je izmanipulisati...
 
Dragan Nikolic, Miki Manojlovic - procitah da su brend...
A Jana je zastupljena i u mojoj kuci! Presudila je flasa i otvor na istoj...Moji su se bunili protiv 2xVoda. Nezgrapna im je flasa i desavalo se da se ispolivaju...
 
ariel - uvek
silan ili lenor
blendamed
dove ili rexona - antiperspirant
fairy - za sudove
ovo uzimam uvek, i druge alternative ni ne gledam.
uvek idem u Rodić

valjda stvar navike...

kad poželim patike, odem odmah u Nike
za bolje farke - Levis
telefoni - Nokia
...

valjda stvar poverenja i iskustva
 

Back
Top