Brendovi
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 29

Tema: Brendovi

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Smile Brendovi

Na top listi najmocnijih brendova, prema istrazivanjima marketinske kompanije "Synovate" (Sinovejt) (www.synovate.com), prvo mesto zauzeo je "Nike" (www.nike.com), druga je "Coca-cola" (www.coca-colahbc.com), a treci "Adidas" (www.adidas.com). Na cetvrtom mestu top liste je "Samsung" (www.samsung.com) a zatim slede "Nivea" (www.nivea.com), "Sony" (www.sony.com), "Nokia" (www.nokia.com), "Gorenje" (www.gorenje.com), "Reebok" (www.rbk.com) dok deseto mesto dele "Puma" (www.puma.com) i "Philips" (www.philips.com).

Kada je rec o domacim brendovima, lider medju brendovima je "Don kafa" (www.doncafe.co.yu), a zatim slede "Grand" (www.grandkafa.co.yu), "Imlek" (www.imlek.co.yu), "Carnex" (www.carnex.co.yu), "Jelen pivo", "Next" (www.fresh.co.yu), "Plazma" (www.bambi.co.yu), "Voda-voda" (www.vodavoda.com), "Merix" i "Knjaz Milos" (www.knjaz.co.yu). Vuliceviceva je dodala da je, kada je rec o najboljim domacim brendovima, "Don kafa" zamenila "Grand" koja je prosle godine bila na mestu broj jedan.
    ♫ The computer was born to solve problems that did not exist before. – Bill Gates

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Podrazumevano Re: Brendovi

A koji su vaši omiljeni brendovi, čemu najviše verujete, za šta ste samo čuli, a šta od ovoga (ili nečega nepomenutoga) samo trpate u korpu, onako naslepo?

Lepa društvena tema! Tiče se svakog!
    ♫ The computer was born to solve problems that did not exist before. – Bill Gates

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Obzirom na pekarsku platu, sumnjam da bilo ko trpa nešto u korpu na slepo.[/font]

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

pa ja recimo uvek kupim MULTIVITU; bez razmišljanja, i POLITIKU.
    I Plazma keks, i supe u prahu

Iskusan shaddow (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    94

Citat Original postavio Betty
    Na top listi najmocnijih brendova, prema istrazivanjima marketinske kompanije "Synovate" (Sinovejt) (www.synovate.com), prvo mesto zauzeo je "Nike" (www.nike.com), druga je "Coca-cola" (www.coca-colahbc.com), a treci "Adidas" (www.adidas.com). Na cetvrtom mestu top liste je "Samsung" (www.samsung.com) a zatim slede "Nivea" (www.nivea.com), "Sony" (www.sony.com), "Nokia" (www.nokia.com), "Gorenje" (www.gorenje.com), "Reebok" (www.rbk.com) dok deseto mesto dele "Puma" (www.puma.com) i "Philips" (www.philips.com).........
    Jel hoćeš da kažeš da je Gorenje ispred Reebok-a, Pume i Philips-a?!? :shock:

Da li je moguće da se slovenačka firma tako visoko kotira u svetu?

Čekaj bre, jesi li to mislila samo na naše tržište ili na svetsko??? :shock:

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Мени се свиђа она манекенка из рекламе за ''Комерцијалну банку''!Стварно је БРЕНД.

Primećen član webhanuma (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

volimo plazma kex, moji mama tata i ja... ;-)

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio Betty
    pa ja recimo uvek kupim MULTIVITU; bez razmišljanja, i POLITIKU.
    I Plazma keks, i supe u prahu
    [font=Verdana]Sada samo ostaje pitanje da li to kupuješ zato što si navikla ili zato što veruješ brendu?
    Ili je možda plata veća od pekarske? [/font]

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

nema to veze s platom, to su sitnice istina, tesko se nesto navikavam na Manolo cipelice, pa da ih bas naslepo kupujem Ne ide mi lako

Shaddow, domaca je lista, istrazivanje je kod nas radjeno

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Sitnice mnogo znače tako da treba biti oprezan pri njihovoj kupovini. Za "krupnice" su svi podrazumevano oprezni, tako da bi možda trebala malo više pažnje da obratiš na sitnice. Sem toga, koji brand supa u prahu kupuješ? Podravka, Knorr, Maggy ili tu brend nije bitan?[/font]

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Maggy i Aleva ,Aleva je coool.....pogotovo ona gulaš-čorba

Zainteresovan član Kedi (avatar)
    Učlanjen
    18.08.2006.
    Reputaciona moć
    45

Danas je sve brend. Moja komsinica nece vise da baca nasem kucovu duvan cvarke, cula je da su brend. Nemoze to tako , a nikada mu i nije mnogo bacala!

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Jeste, neko je zaštitio duvan čvarke, da li leskovčanin ili piroćanac...

Učlanjen
    18.08.2006.
    Reputaciona moć
    45

Stvarno ne znam ko je zastitio duvan cvarke.
    Volim i ja sve supa kesice, osim yumis-ovih, cini mi se da se tako zovu.
    Moji favoriti su Podravka, C-supe i Takovo.
    Od reklamiranih brendova sa TV sam probala skoro sve. Pravi sam potrosac, kako izadje neka nova reklama, ja odem i kupim. Jedino nisam probala Bonux prasak, izludjivala me ona teta, sa onim njenim muzem. Vise volim one ispeglane i doterane vlasnice pansiona i restorana, nego nju.

Obećava pink_girl (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2006.
    Reputaciona moć
    41

Bez obzira sta kaze istrazivanje mislim a i znam tj to svi znaju, da je najpoznatiji i najskuplji brend Coca-Cola.

Ne bi se pravile reklame bezveze, svaka reklama utice na nas pozitivno ili negativno - ali utice -priznajte!

Kao i one cene sto se zvrsavaju sa 99 - marketinski trik

Domaćin tarabica (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    80

Smile Re: Brendovi

kod mene recimo ne deluje taj marketinski trik 1.99, ja to odmah zaokružim na 2.
    ako mi određeni brand garantuje kvalitet - super, spremna sam da dam više para, ali ako mi izreklamiraju bzvz proizvod i navuku me da ga kupim, gube moje teško stečeno potrošačko poverenje i pretrpeće sankcionisanje s moje strane

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio tarabica
    kod mene recimo ne deluje taj marketinski trik 1.99, ja to odmah zaokružim na 2.
    ako mi određeni brand garantuje kvalitet - super, spremna sam da dam više para, ali ako mi izreklamiraju bzvz proizvod i navuku me da ga kupim, gube moje teško stečeno potrošačko poverenje i pretrpeće sankcionisanje s moje strane
    [font=Verdana]Taj marketinški trik nije uopšte lako zaobići. Potrebno je neko vreme da se navikneš i da počenš automatski da konvertuješ ispisanu cifru na ono što ćeš u stvari platiti za neki proizvod.

Inače ovi opšti branodvi mi zaista ne znače puno. Uvek kupujem ono što sam probao i znam da je dobro odnosno da mi odgovara. Reklame, ovako priglupe kakve jesu, mogu samo da me odbiju da uopšte probam neki brandirani porizvod, ako sam u nekoj fazi isprobavanja.[/font]

Domaćin tarabica (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    80

Često me reklamom navuku da kupim neki sitan kozmetički proizvod. Dešavalo se da posle shvatim da je to stari proizvod samo u drugačijem pakovanju. Inače, neki od najboljih proizvoda nemaju svoju reklamu, a oni koji malo lošije idu budu isforsirani reklamom. Za veće kupovine, tehnika i sl., se ipak ne bih oslanjala na reklamu, već samo na preporuku nekog ko je taj aparat već kupio.

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

soko štark smoki(neprevaziđen)-bambi plazma bambi-argeta(od tune)-imlek(kravica i pavlaka)-takovo(eurokrem, sokovi...)-frikom
    fairy-domestos-mr. proper
    najk-puma-happening
    rodić
    loreal
    blic
    to su recimo imena brndova čije proizvode (i usluge) najčešće koristim...i nemam nameru da ih menjam...u stvari tačno znam šta kupujem i šta koliko vredi mada se ne bojim da eksperimentišem...
    ima i nekih čije proizvode ne kupujem u toj meri ali od određene vrste proizvoda koristim isključivo proizvod jednog proizvođača-npr. dok sam jela viršle to su u 99% slučajeva bile big bull...
    postoje i neki brendovi koje izuzetno cenim ali ih zbog kupovne moći ne mogu ih si priuštiti u meri u kojoj bih želela: ariel-bosh-tefal-prolom...audi, alfa romeo, mercedes... :wink:
    reklama utiče veoma, u toj meri da se zaborave greške koje je čovek napravio pa se opet kupi max factor ili filips...
    šta da vam kažem...jede se gud kikiriki pije se jana...lako me je izmanipulisati...

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Obzirom da lako potpadaš pod uticaj reklama izgleda da si dobar primer osobe kojoj su reklame namenjene.[/font]

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

]npr. dok sam jela viršle

pa što se odreknu tog poroka?

Učlanjen
    18.08.2006.
    Reputaciona moć
    45

Dragan Nikolic, Miki Manojlovic - procitah da su brend...
    A Jana je zastupljena i u mojoj kuci! Presudila je flasa i otvor na istoj...Moji su se bunili protiv 2xVoda. Nezgrapna im je flasa i desavalo se da se ispolivaju...

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

meni je Rosa bezveze otkako su pomešali i roze sa plavom na etiketi

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Bez veze kao brend ili njen ukus upotpunjen vizualnim utiskom etikete?[/font]

Aktivan član blpd_girl (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2006.
    blizu jednog lepog mesta koje me plaši i jednog strašnog mesta koje ni ne primećujem...
    Reputaciona moć
    58

ariel - uvek
    silan ili lenor
    blendamed
    dove ili rexona - antiperspirant
    fairy - za sudove
    ovo uzimam uvek, i druge alternative ni ne gledam.
    uvek idem u Rodić

valjda stvar navike...

kad poželim patike, odem odmah u Nike
    za bolje farke - Levis
    telefoni - Nokia
    ...

valjda stvar poverenja i iskustva

Slične teme

1. Najbolji srpski prehrambeni brendovi
    Autor BettyBlue u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 91
    Poslednja poruka: 20.03.2008., 14:35