Planeta Zemlja kao vladar znaka Bika

Puno ti hvala!
Tacno je da su moje veze do sada(videcemo sta ce biti sa ovom bracnom)bile na neki nacin,one bitne,fatalne.E sada neznam sta mislis kada kazes ekstremno fatalne-ali da je mnooogo i dugo bolelo ,bolelo je.Tacno je i to da sam sklona ektremima.
Cesto sam se pitala ,sto bre bas ta ljubav koja mi je bitnija od mnogih stvari(kao i vecini ljudi verovatno),da me tako samara.
Eto,izgleda da sam zasluzila ali...ipak nisam srecna zbog toga.
Pozdrav!;-)


Pa da, tako treba! Jer si ti od onih koji tek kada odzive groznicavo strastvenu il' opasnu ljubav se osecaju kao da su ziveli. A na stranu sto se za vreme te ljubavi osecaju zivlje nego ikad. Tebi bi bre bilo dosadno a imas normalnu i harmonicnu vezu. To mora da trza na sve strane, pa da lici na ljubav. :-D
 
Ok razmislila sam o ovome i skonatala da je sve ok, jer posto je zemlja u sredini,nju mozete da stavite bilo gde u karti i da gledate aspekte jer je ona prakticno u konjukciji i opoziciji istovremeno sa celim "nebom" oko nje, odnosno sa svim planetama i svakom "tackom" zodijaka oko nje. Inace bez ljutnje ali ovo mi lici na totalnu astronomsku havariju iluzorno ili stvarno :))
Ako napravite heliocentricnu kartu , gde je sunce u sredini i planete su rasporedjene tako,kako bi bile vidjene sa sunca da smo na njemu, zemlja jeste tacno na tom stepenu i znaku kako ste je sad postavili ali se zato sve ostalo menja, jer vidjeno sa sunca sve je drugacije,npr merkur vise nije u lavu, nego u skorpiji, mesec je u konjukciji sa suncem , venera je takodje skroz na nekom drugom mestu, sto se tice ostalih planeta koje su "iza" zemlje one nisu drasticno promenile polozaj ali jesu znacajno.
Da biste ovako posmatrali nebo sa zemljom ukljucenom u kartu morali biste valjda da se postavite na neku zamisljenu tacku izmedju sunca i merkura, npr "preslikate" zemlju u tu tacku, to bi bila neka antiscija planete zemlje koja bi bila u opoziciji sa suncem i zemljom, u egzaktnoj opoziciji tj.
To znaci da, posto ne znam da li postoji astroloski program koji to radi ali mozda postoji neki astronomski:)), ali u svakom astroloskom programu imate opciju za heliocentricnu kartu, onda napravite tu gde je sunce i sredini i stavite Sunce tacno preko puta Planete Zemlje, to bi bilo nesto malo realnije, naravno opet cete morati da zamislite gde je sunce i aspekte. Ja nemam program koji moze da postavlja nebeska tela, ne znam ni da li takav postoji, svejedno, ili ucrtajte u photoshopu ili Paintu ili rukom na papiru :D:D
 
Ovako u geocentricnoj karti [na drugi nacin] posto stojite na zemlji, mozete samo da zamislite da je iza vas ili tacno ispred vas, znaci pod vasim nogama 90 stepeni od AC-ija na prirodnom IC-iju ili 90 stepeni od DC-ija na prirodnom MC-iju.
Onda Zemlja pravi neke realne aspekte sa Mesecom npr, posto nam je Mesec najblizi, U Neptunijankinoj karti Mesec je u Zenitu i onda bi zemlja bila u konjukciji sa njim gledano sa Zemlje ili u opoziciji s njim, to je realno po meni.
Npr karta osobe koja je rodjena u 9:30 ujutru , Sunce je izaslo ono je na 21 Jarca, Mesec je u 7kuci na 2 Vage, Mesec zalazi, kad bi Zemlju stavili na prirocni Ic, to bi bio 10 blizanaca , Zemlja je tada u trigonu sa Mesecom, ista stvar ako je stavite na prirodni MC, i kako Mesec zalazi on ce se "priblizavati" zemlji odnosno realno doci ce iza nje , napraviti konjukciju ili Opoziciju ako ste zemlju stavili na MC, sto je takodje realno....
i opet to morate da gledate kao antisciju zemlje jer stojite na njoj, ukoliko nju samu ne preslikate na neko drugo mesto kao antisciju i onda "zamislite" da ste na toj nekoj zamisljenoj tacki izmedju sunca i merkura u tom slucaju slika neba se totalno menja.
Najrealnije je da je stavite na prirocni IC jer je to gde stojite, gde jeste, vasa kuca, planeta zemlja....
 
Geocentricnu kartu mozes uraditi skoro u svakom boljem programu ima je i u Win Staru, samo trebas odabrati tu opciju. Ali mi ne pricamo o geocentricnoj astrologiji, postoji i taj sistem. Ali ovo je jednostavno novija teorija o tome da i zemlja kao deo Suncevog sistema upravlaj sa jednim znakom . Preko puta Sunca jeste , jer se prema Suncu i upravljamo u Suncevom sistemu,pa zato kontra od Sunca je Zemlja.
 
Geocentricnu kartu mozes uraditi skoro u svakom boljem programu ima je i u Win Staru, samo trebas odabrati tu opciju. Ali mi ne pricamo o geocentricnoj astrologiji, postoji i taj sistem. Ali ovo je jednostavno novija teorija o tome da i zemlja kao deo Suncevog sistema upravlaj sa jednim znakom . Preko puta Sunca jeste , jer se prema Suncu i upravljamo u Suncevom sistemu,pa zato kontra od Sunca je Zemlja.

Ok ako nisi napravila geocentricnu, onda u koju kartu si ubacila planetu zemlju?:))
Geocentricna karta je natalna karta , geocentricno znaci da je Zemlja u sredini , Gea-Zemlja, na staro-grckom, Heliocentricna je kad je Sunce u sredini i planete su "poredjane" "okolo" tako kako bi bile videne sa Sunca da smo na njemu.
Ok izvinjavam se onda sam ja pogresila, shvatila sam pogresno samo me zanima koji zodijak koristite.
 
Linkove drugih sajtova dajte preko PP jedni-drugima ili svakako drugacije,samo da nije direktan link..

Sta je sad, sad su i linkovi zabranjeni ?:D:D
Kad ce da bude zabranjeno pisanje ?:D:D:D:D
E stvarno moderatore ovo je postalo ko nocna mora, pa ovo je prvi forum na internetu gde su zabranjeni linkovi drugih sajtova , zasto, kakve to veze ima, kome smeta, zasto smeta,kad neko moze u google-u da pronadje ionako bilo sta, ceo internet nam je dostupan zasto ne bi smeli da delimo linkove medjusobno?
Ako je neki link nekog neprimerenog sadrzaja ili reklama to uvek mozes da obrises, jel tako?
 
Sta je sad, sad su i linkovi zabranjeni ?:D:D
Kad ce da bude zabranjeno pisanje ?:D:D:D:D
E stvarno moderatore ovo je postalo ko nocna mora, pa ovo je prvi forum na internetu gde su zabranjeni linkovi drugih sajtova , zasto, kakve to veze ima, kome smeta, zasto smeta,kad neko moze u google-u da pronadje ionako bilo sta, ceo internet nam je dostupan zasto ne bi smeli da delimo linkove medjusobno?
Ako je neki link nekog neprimerenog sadrzaja ili reklama to uvek mozes da obrises, jel tako?
Direktan link nije moguc..
Svaki drugi koji nije direktan je ok..
 
Ovako u geocentricnoj karti [na drugi nacin] posto stojite na zemlji, mozete samo da zamislite da je iza vas ili tacno ispred vas, znaci pod vasim nogama 90 stepeni od AC-ija na prirodnom IC-iju ili 90 stepeni od DC-ija na prirodnom MC-iju.
Onda Zemlja pravi neke realne aspekte sa Mesecom npr, posto nam je Mesec najblizi, U Neptunijankinoj karti Mesec je u Zenitu i onda bi zemlja bila u konjukciji sa njim gledano sa Zemlje ili u opoziciji s njim, to je realno po meni.
Npr karta osobe koja je rodjena u 9:30 ujutru , Sunce je izaslo ono je na 21 Jarca, Mesec je u 7kuci na 2 Vage, Mesec zalazi, kad bi Zemlju stavili na prirocni Ic, to bi bio 10 blizanaca , Zemlja je tada u trigonu sa Mesecom, ista stvar ako je stavite na prirodni MC, i kako Mesec zalazi on ce se "priblizavati" zemlji odnosno realno doci ce iza nje , napraviti konjukciju ili Opoziciju ako ste zemlju stavili na MC, sto je takodje realno....
i opet to morate da gledate kao antisciju zemlje jer stojite na njoj, ukoliko nju samu ne preslikate na neko drugo mesto kao antisciju i onda "zamislite" da ste na toj nekoj zamisljenoj tacki izmedju sunca i merkura u tom slucaju slika neba se totalno menja.
Najrealnije je da je stavite na prirocni IC jer je to gde stojite, gde jeste, vasa kuca, planeta zemlja....

ili to je isto kao da ste zamislili iza vas, ako vam je lakse da to zamislite lezite na zemlju , i zamislite da lebdite - levitirate iznad nje:))) , ona je uvek iza vas, ja mislim da je to najrealnija pozicija gde biste mogli da je stavite u postojecu geocentricnu natalnu kartu 90 stepeni od vaseg ac-ija , gde bi bio pridodni ic, pocetak 4 kuce.

Svejedno i ako ste napravili stoj na glavi, nebino je , onda je ona ispred vas, opet na ic-iju, a mesec je tacno tamo gde jeste gledajuci sa pozicije zemlje.:)
 
koliko se ja secam, kada je bila aktuelna prica o zemlji kao vladaru Bika, bilo je price da se ona upise tacno onako kako je Neptunijanka rekla, da se njen polozaj u natalnoj karti nalazi tamo i da se iz tog ugla posmatraju njene veze sa ostalim delom horoskopa. Tako je i zamisljena ova tema, da svako ko ucestvuje postavi to i iznese svoje misljenje i svoje iskustvo u odnosu na aspekte koje takav prikaz zemlje radi..da vidimo ima li to veze sa onim sto smo dozivljavali
 
koliko se ja secam, kada je bila aktuelna prica o zemlji kao vladaru Bika, bilo je price da se ona upise tacno onako kako je Neptunijanka rekla, da se njen polozaj u natalnoj karti nalazi tamo i da se iz tog ugla posmatraju njene veze sa ostalim delom horoskopa. Tako je i zamisljena ova tema, da svako ko ucestvuje postavi to i iznese svoje misljenje i svoje iskustvo u odnosu na aspekte koje takav prikaz zemlje radi..da vidimo ima li to veze sa onim sto smo dozivljavali
Da, da, to je Ok. :wink:

U stvari ovo je sad već druga tema, heliocentrični sistem i to ...
 
Vidim ja da ce nama svuda ovde faliti novih tema, kakva reorganizacija..ovo ce biti hiperreorganizacija ako hocemo prakticno i jasno da napravimo forum..ja vec dajem predloge u kafani na forumu, kako na koje naletim, samo nam fali skretnicar da sve to usmeri..Bogami, Elle, ti ko nov moderator moras da radis vise od ostalih, da se dokazes kao i u svakom poslu i falice ti, izgleda i saobracajna struka i diploma uskoro.. (mala sala, morala sam:oops::oops::oops:), vec vidim ovo - tamo, ono - ovde...,
 
:-D

Pa ako hoćete možemo mi i o heliocentričnoj astr. da otvorimo temu, ako vas zanima. To je bar najmanji problem. :wink:
I za one predloge sam videla nego zaboravila da odgovorim kad 10 stvari radim odjednom :oops: Može i za to nove teme, ako bude interesenata. ;)
 
Znam, ali ne vidim zašto uopšte treba bilo šta zamišljati - i heliocentričnu i geocentričnu kartu će ti program izbaciti pomoću dva klika za dve sekunde.

ja kazem da trebate da razmisljate logicno, mozete da ubacite antisciju senku zemlje negde, u zodijak, ali ona u geocentricnoj karti kako ste ovo napravili ne moze da bude na dva mesta,
ne mozes da stojis na njoj, posmatras nebo oko sebe i da je istovremeno vidis tamo negde na horizontu, nije logicno naravno, mislim to se vidi iz aviona:)
drugo ako hocete da antisciju zemlje stavite svuda ona je prakticno u konjukciji i opoziciji sa svim planetama oko sebe i sa celim zodijakom pa prakticno mozete da je stavite bilo gde, gde god da je stavite, svuda bi bilo ok i pravo mesto:)
Ali ako hocete da ubacite zemlju i dobite realne aspekte onda je ona uvek ispod vas ili iza vas, vi ste u sredini, glava vam je gore u zenitu, noge dole na mc-iju, zemlja je ispod vas, ako je stavite iza vas dobicete iste aspekte.
 
Znam, ali ne vidim zašto uopšte treba bilo šta zamišljati - i heliocentričnu i geocentričnu kartu će ti program izbaciti pomoću dva klika za dve sekunde.

da ali u heliocentricnoj karti imas ucrtanu Zemlju a ne Sunce jer je Sunce u "sredini"
u geocentricnoj imas ucrtano sunce a ne Zemlju jer je Zemlja u Sredini Zodijaka u centru kruga.
ja sam lepo objasnila gore ali vi ne citate pazljivo mene izgleda;)))
 

Back
Top