Windows XP problem

sklopotnica

Zainteresovan član
Poruka
173
Postovani, kada ukljucim racunar koji dadi pod windows xp ubrzo mi se pokaze sledece:

STOP: c0000218 (Registry File Failure). The registry cannot load the hive (file):
/system root/system 32/config/system
or its log or alternate.
Beginning dump of physical memory. physical memory dump complete. Contact your system administrator or technical support group for further assistance


MOLIM ZA SAVJET STA DA URADIM
S postovanjem!
 
Pukla ti registry baza. Kada procitash uputstvo kako se koristi recovery consola, uradi ovo.
Pretpostavljam da ti je windows na drive c: i da je u folderu c:\windows, ukoliko nije, izmeni putanje u komandama.

Microsoft.

md tmp
copy c:\windows\system32\config\system c:\windows\tmp\system.bak
copy c:\windows\system32\config\software c:\windows\tmp\software.bak
copy c:\windows\system32\config\sam c:\windows\tmp\sam.bak
copy c:\windows\system32\config\security c:\windows\tmp\security.bak
copy c:\windows\system32\config\default c:\windows\tmp\default.bak

delete c:\windows\system32\config\system
delete c:\windows\system32\config\software
delete c:\windows\system32\config\sam
delete c:\windows\system32\config\security
delete c:\windows\system32\config\default

copy c:\windows\repair\system c:\windows\system32\config\system
copy c:\windows\repair\software c:\windows\system32\config\software
copy c:\windows\repair\sam c:\windows\system32\config\sam
copy c:\windows\repair\security c:\windows\system32\config\security
copy c:\windows\repair\default c:\windows\system32\config\default

Na kraju kucaj exit i tvoj operativni sistem ce se restartovati, izvadi cd iz drive-a i pusti system da se podigne. Ukoliko ne uspe reinstaliraj ceo sistem.

Javi sta si uradio.
 
Meni ovo liči na to da ovaj čovek uošte ne bootuje računar sa cd-a , on možda ubaci cd u komp ali nije uređaj namešten u BIOS-u da bootuje sa cd-a prvo pa tek posle toga sa hard diska.
Kada se bootuje sa instalaciononog diska windows XP -a sa cd uređaja u početnom prozoru provere uređaja dolazi do cd uređaja i daje poruku "Press any key to boot from cd" i tada treba da stisneš bilo koji taster i tada se startuje instalaciona verzija windowsa sa cd-a. :)
 

Back
Top