Председник РС ''увредио'' британску краљицу

Poruka
19.903
Predsednik RS uvredio kraljicu, Britanija traži izvinjenje
28. novembar 2006.

Britanski ambasador u BiH Metju Rajkroft odbio je u utorak da se sastane sa predsednikom Republike Srpske (RS) Milanom Jelićem dok se ne izvini zbog kritike koju je uputio britanskoj kraljici Elizabeti II, radi čestitke državnim organima BiH, povodom Dana državnosti. Rajkroft je razgovarao sa potpredsednicima RS Adilom Osmanovićem i Davorom Čordašom, a u ponedeljak se sastao sa premijerom Miloradom Dodikom i predsednikom Skupštine RS Igorom Radojičićem. Britanski ambasador je, i pored Dodikovog izvinjenja i uveravanja da predsednik RS nije imao nameru da uvredi britansku kraljicu, rekao da je razočaran Jelićevim postupkom.Predsednik RS je u subotu saopštio da je obeležavanjem 25. novembra, Dana državnosti BiH, nepostojećeg praznika, pod okriljem najviših državnih organa, ponovo na „delu obezvređivanje ustavno-pravne konstitucije BiH”. „Posebno nas iznenađuju čestitke i poruke predstavnika drugih država, OHR-a i međunarodnih organizacija upućene predstavnicima državnih organa u BiH povodom obeležavanja nepostojećeg Dana državnosti. Tako i čestitka koju je uputila britanska kraljica Elizabeta II jeste najgrublji izraz nepoštovanja organizacije, unutrašnje strukture, integriteta i suvereniteta BiH”, saopštio je Jelić.

Rajkroft je rekao da se neće sastati sa predsednikom RS sve dok se on ne izvini zbog stavova povodom čestitke koju je zvaničnicima BiH, povodom Dana državnosti BiH, uputila britanska kraljica.

Iz Jelićevog kabineta u utorak je saopšteno da on ni u jednom trenutku nije imao nameru da uvredi britansku kraljicu, niti su u ranijoj pisanoj izjavi iznete bilo kakve optužbe i uvrede na njen račun.

Predsednik RS ostaje pri svom stavu da je za RS 25. novembar samo istorijski datum ranije socijalističke federativne jedinice BiH u okviru jugoslovenske zajednice. Zato 25. novembar jeste i jedino može biti praznik samo jednog entiteta - Federacije BiH”, naglašava se u saopštenju.
„Ni ustavom ni zakonom, niti parlamentarnom odlukom, ili konsenzusom dva entiteta, u njenom postdejtonskom desetogodišnjem postojanju, BiH nije ustanovila nijedan zajednički državni praznik. Zato, 25. novembar jeste i jedino može biti praznik samo jednog entiteta - Federacije BiH”, istakao je Jelić.

On je naglasio da je 25. novembar za RS samo istorijski datum ranije socijalističke federativne jedinice BiH u okviru jugoslovenske zajednice.

„I ovog puta se najdirektnije krši Ustav BiH prema kojem je ona država dva ravnopravna i jedinstvena entiteta”, naveo je Jelić.

Dan državnosti BiH obeležava se samo u Federaciji BiH, i to uglavnom u onim delovima gde su Bošnjaci u većini, kao sećanje na zasedanje ZAVNOBIH-a, 1943. godine u Mrkonjić Gradu.

U RS ističu da ne postoji zakon o državnim praznicima u dejtonskoj BiH i zbog toga se obeležavaju samo praznici koji proizlaze iz važećeg zakonskog rešenja u tom entitetu.

http://www2.serbiancafe.com/lat/vesti/3/33241/

Енглези(и ЕУ) још једном показују своје тежње о уништењу Републике Српске.Па сада протурају замену теза да је,тобоже,краљица увређена,а не српски народ и његов ентитет у БиХ.Раде по принципу да је напад најбоља одбрана...
 
Кога уопште боли *урац шта каже тај музејски експонат из педесет прве државе :wink: ?

И ми ћемо њима честитати државни празник султаната Лондонистан, за коју годину...

Ионако тамо више нема ничега вредног помена.
 
Sunchaser:
Кога уопште боли *урац шта каже тај музејски експонат из педесет прве државе :wink: ?

И ми ћемо њима честитати државни празник султаната Лондонистан, за коју годину...

Ионако тамо више нема ничега вредног помена.[/QUOTE]

vidis da ima :lol:
 
south:
Sunchaser:

Ама, јужњак, то ти је из '79, дакле water under the bridge... Кратак период у оквиру којег је с тог острва долазило и нешто што није ароганција и зло. Мали интервал предаха између колонијалних нациста и либералских талибана које имаш данас.
 
Sunchaser:
south:
Ама, јужњак, то ти је из '79, дакле water under the bridge... Кратак период у оквиру којег је с тог острва долазило и нешто што није ароганција и зло. Мали интервал предаха између колонијалних нациста и либералских талибана које имаш данас.

normalno,ali oni su bili neko i nesto
london..ovo,ono...
sada i njih poklapaju sa NWO i ostalim komunistickim forama..
nema energije...najduze su se borili..
i dalje su mi ok,jer drugih nema..ili ja ne znam :roll:
ipak sam ja bio i ostao antikomunista :lol:
 
Ма стока једна англосаксонска :razz: :razz: :razz:

фашисти :razz: :razz: :razz: (сећате ли се овог старог штоса)...

Једино што ми смета што се сада Додик и друштво правдају тим
јахачима апокалипсе српског народа. Ако је рекао - рекао је, и
све је у праву, *ебо их ЗАВНОБИХ... а то што Британци потурају
бабетину у први план па мисле да ће сви да прећуте то што она
својом честитком потире српски ентитет - то је њихов избор, шта
су тражили - то су и добили. 8-)
 
eremita:
Ма стока једна англосаксонска :razz: :razz: :razz:

фашисти :razz: :razz: :razz: (сећате ли се овог старог штоса)...

Једино што ми смета што се сада Додик и друштво правдају тим
јахачима апокалипсе српског народа. Ако је рекао - рекао је, и
све је у праву, *ебо их ЗАВНОБИХ... а то што Британци потурају
бабетину у први план па мисле да ће сви да прећуте то што она
својом честитком потире српски ентитет - то је њихов избор, шта
су тражили - то су и добили. 8-)

Ma to je fora, pa Lemi mu je i rekao šta da kaže :lol:
 
south:
Sunchaser:
normalno,ali oni su bili neko i nesto
london..ovo,ono...
sada i njih poklapaju sa NWO i ostalim komunistickim forama..
nema energije...najduze su se borili..
i dalje su mi ok,jer drugih nema..ili ja ne znam :roll:
ipak sam ja bio i ostao antikomunista :lol:

Ма знам, и ја сам, али ми то мало аутдејтид данас... Посебно у склопу нових фора које помињеш. А и ни ту није баш све исто. Ето, Џо Страмер којег цитирах је био баш хардлајн-комуниста, а ја га много готивим и одрастао сам на Клешу (разумео сам га и као дете, кад нисам знао енглески). А Блер, декларативно, није комуниста, али се гадим свега што има везе с том пост-националном причом лабуриста и екипе.
 
...с тим што јој је Јелић протоколарно замерио, а Лајдон и екипа су јој мајку мајчину. Међутим, у праву си - нека се прво Виндзорови (тј.Саксон-Кобургови) обрачунају са сваким британским таблоидом, ТВ-серијом, филмом (јер ко год се позабавио двором, учинио је то на исти начин, заебанцијом)... па нек дођу код Јелића по извињење.
 
Sunchaser:
...с тим што јој је Јелић протоколарно замерио, а Лајдон и екипа су јој мајку мајчину. Међутим, у праву си - нека се прво Виндзорови (тј.Саксон-Кобургови) обрачунају са сваким британским таблоидом, ТВ-серијом, филмом (јер ко год се позабавио двором, учинио је то на исти начин, заебанцијом)... па нек дођу код Јелића по извињење.

..mislim da je ipak, to kljuc celog problema
koje bi mi trebalo da uvedemo kao predmet u skoli za buduce srpske generacije

znaci ,''prljav ves ,ne iznosi iz kuce''
ako mrzis politicku elitu i situaciju u zemlji,ne zali se strancu..
nego to uradi kod kuce..u srbiji
...100 puta sam se raspravljao sa nasima, po tom pitanju
nek nam ti englezi budu primer,
svaki englez moze da pluje po kraljici i engleskoj,..kao sto ste naveli..
a kad to uradi stranac..spremni su za rat
 
south:
..mislim da je ipak, to kljuc celog problema
koje bi mi trebalo da uvedemo kao predmet u skoli za buduce srpske generacije

znaci ,''prljav ves ,ne iznosi iz kuce''
ako mrzis politicku elitu i situaciju u zemlji,ne zali se strancu..
nego to uradi kod kuce..u srbiji
...100 puta sam se raspravljao sa nasima, po tom pitanju
nek nam ti englezi budu primer,
svaki englez moze da pluje po kraljici i engleskoj,..kao sto ste naveli..
a kad to uradi stranac..spremni su za rat
Слажем се.Па и на овом форуму се неки солидаришу са,рецимо,шиптарима.Шипуси почну о ''српском нацинализму'',те да га се окану,те ''Косова'' је ''ослобођена'',итд...И,онда се неки наши Срби форумаши с њима сложе,јер им је то у политичком интересу...
 
south:
..mislim da je ipak, to kljuc celog problema
koje bi mi trebalo da uvedemo kao predmet u skoli za buduce srpske generacije

znaci ,''prljav ves ,ne iznosi iz kuce''
ako mrzis politicku elitu i situaciju u zemlji,ne zali se strancu..
nego to uradi kod kuce..u srbiji
...100 puta sam se raspravljao sa nasima, po tom pitanju
nek nam ti englezi budu primer,
svaki englez moze da pluje po kraljici i engleskoj,..kao sto ste naveli..
a kad to uradi stranac..spremni su za rat


Управо. Али Џо је већ дао илустрације како то код Срба обично изгледа.
 

Back
Top