Moralna dilema

jao jao....vrlo bistri umovi....
Mrvicu slozenije pitanje koje trazi ozbiljniju raspravu ne prolazi kod vas?!
Sta je misevi-jedan konkretan stav na ovu temu je previse za vas....ne trazim valjda puno?
 
Mona_Sax:
jao jao....vrlo bistri umovi....
Mrvicu slozenije pitanje koje trazi ozbiljniju raspravu ne prolazi kod vas?!
Sta je misevi-jedan konkretan stav na ovu temu je previse za vas....ne trazim valjda puno?


sha je klosharko ocesh da ti izvrshim testiranje statistichkih hipoteza :)
 
Mona_Sax:
Dijete A se nalazi na intenzivnoj njezi i ima male sanse da prezivi.Dolazi dijete B koje ima vece sanse da prezivi.Koga ostaviti prikljucenog na aparat?
(samo je jedno mjesto)
Iskljuciti aparat,otici na pivo, i pustiti oba deteta da se bore sama za zivot.Zvechanska je puna dece bre,2 klinca manje vishe,ko da je to bitno...
 
Jednostavno......jedno ima vrlo male sanse za prezivljavanje (recimo,zlatnih 17 %) dok drugo ima vece sanse(recimo zlatnih 28%).....koga ostaviti na aparatu?! Je li moralno i ispravno dete A jednostavno skinuti sa aparata i osuditi ga na smrt,ipak i ono ima MALE sanse da pezivi?!Kako njegovim roditeljima objasniti da umjesto njihovog deteta dolazi drugo sa vecim sansama?Uostalom,dete A je prvo doslo.......rasprava,odgovor,ista?
 
ti mona prichash o tome tako opushteno...razlika izmedju mene i tebe je sto sam ja vishe puta bio u takvoj situaciji!!! gdje se odluchivalo ko ce da zivi a ko ce da umre...cak je bila jedna identicna situacija..kad je umrlo 13 beba...
 

Back
Top