Porodica - život, bez porodice - misija

pa sad zavisi sta tacno podrazumevas pod porodicom, odnosno koliko clanova ti treba?
da li se za neki par moze reci da cine porodicu? ili tu moraju biti jos deca i ostala rodbina?
po mom misljenju par jeste porodica.
jeste porodica vazna institucija, i tesko je kad si sam ali svako je drugaciji i nekome je mozda tako lakse.
meni bi zivot bez ikoga bio nemoguca misija. da li ce to biti moj partner, prijatelj ili bioloska porodica zavisi od mnogo cega... ali opet kazem MENI...
 
Meni baš nije najjasnije šta ta rečenica treba da kaže, ali dobro...
Ne verujem da je čovek stvoren da živi sam, uopšte, mislim da tu nema mnogo individualnog, čovek je društveno biće, tačka.

Samo, u kojoj je meri moguće pronaći to nešto drugo koje je ti u tolikoj meri da te trpi i da ti trpiš njega?
To je misija :P
I dalje ne znam šta je tema.
 
Tuzni_patak:
Življenje u porodici - život, bez porodice - misija.....
(neprimetna rečenica iz jednog filma)

Hajde razumite vi to.....

Porodica je vrlo znacajan faktor u zivotu svakog coveka.
Od nje u velikoj meri zavisi sreca u zivotu.
U danasnje vreme,u ovoj nasoj maloj i jadnoj Srbijici,predstavlja rezervni borbeni polozaj,mesto gde se moramo svi povuci ako zelimo zdravi doziveti starost.
Ja glasam ''ZA PORODICU''.
A svaka cast onima koji je nemaju,a srecni su i zdravi.
 
Tuzni_patak:
Življenje u porodici - život, bez porodice - misija.....
(neprimetna rečenica iz jednog filma)

Hajde razumite vi to.....

Ја не разумем шта би то уопште требало да значи? То је нешто истргнуто из контекста...
Разумеш ли ти?

Ако је питање: живот у породици или без...могу да кажем за себе: ја сам породичан тип и живот би ми био потпуно промашен ако бих живела без породице!
 
kako ko jbt ima ljudi koji ne mogu da zive porodicno
jbg ja volim da pravim sra nja i odkad imam porodicu ne smem i to me malo nervira
a ima ljudi koje to bas nervira i kojim je osecaj opasnosti,ili slobode bitniji od osecaja koje daje porodica
to je ok,to je mnogo bolje nego pojava ljudi koji zadrzavaju stari nacin zivota a prave porodicu
 
Rečenica je izrečena u filmu bez ikakvog uvoda , zato sam je i komentarisao sa neprimetnom....

U trenutku kad glavni akter ima problema sa kešom i kaže...kad imaš porodicu , živiš život, bez porodice život ti se pretvara u misiju.....

Mislite još o ovome....
nastaviće se.....

Svačiji život je misija, neki se otrgnu od porodice i krenu u neku svoju misiju. Nekad se porodica ne ponaša onako kako to mi očekujem u nekom problemu. Porodica ne mora da znači da je uvek pravi oslonac, nekad su to prijatelji. Život jeste misija u kojoj svakodnevno otkrivamo nešto o sebi, nešto o svojoj porodici, o prijateljima. Pravu sliku o svemu vidimo kad naidju problemi. U dobru svi su ti "rod". :)
 
Življenje u porodici - život, bez porodice - misija.....
(neprimetna rečenica iz jednog filma)

Hajde razumite vi to.....

Meni je ovo razumljivao, a prva asocijacija na ovo je moj bos na poslu koji nema porodicu, ali je max i jako uspesno posvecen nauci, od koje vec, a u i buducnosti, puno pacijenata ce imati jako puno koristi; meni je nas posao jako interesantan, ali imam porodicu, i kada dodjem kuci ne mogu da citam i razmisljam o projektu, a volela bih, ali to su ta dva, tri sata dnevno kada vidim svoju decu, i zelim da provedem kvalitetno vreme sa njima.
 
Življenje u porodici - život, bez porodice - misija.....
(neprimetna rečenica iz jednog filma)

Hajde razumite vi to.....

eo ša znači
porodica je utočište, uzajamnost, produženje vrste sa decom..ako toga nema - onda bi trebalo da bude misija, veći izazov da iza sebe ostavite traga... (a najveći bi bio sve ovo zajedno...)
 
eo ša znači
porodica je utočište, uzajamnost, produženje vrste sa decom..ako toga nema - onda bi trebalo da bude misija, veći izazov da iza sebe ostavite traga... (a najveći bi bio sve ovo zajedno...)

Loopi moderator i ostade ziv....:P
Dobro,bre,Moonjo,produzenje vrste....povrac...necu ni da komentarisem...tolko...

Koliko mogu da razumem Patak iz sturog opisa,radi se o nekom kome je tesko da zivi bez porodice.Da li je ostao bez nje ili je rastao bez nje ili je iz nekog razloga onemogucen da ima porodicu,ali je zivot misija bez toga.
I jeste.
Porodica ne mora uvek da znaci i decu,ali uvek znaci blisko bice.Nekog ko je "tvoj".

I Moonjo,sta ti znaci ostaviti iza sebe trag?:think:
Reci cu ti.Jedini trag koji mozes ostaviti,a da je zaista trag,jeste da volis i budes voljen.To je ono sto dobijas u porodici.
Mada,tvoj tehnicisticki opis porodice cu pripisati prikrivanju(kamuflazi) emocija :P
 
zadužbinu nego ša..od onog šo sam napisao u zagradi.
ja pričam o žifotu, a ti o metafizici i mrsiš tu romantiku...idi vozi kartonski auto, a ne opela - koji postoji od 1889, tforac, naravno, nije živ, ne znamo ni o njegovoj porodici, nisu nam bitni..i oni koji su voleli te godine, sve su ljubavi zaboravljene.... znaš ti kako ti se zvala baba koja je živela te godine?? normalno da znaš ali ne.... ćaoske :mahanje: ( :
 

Back
Top