Paralelni svet

vladimirr:
mnogo i se dopao ovaj post i u potpunosti se slazem sa tobom
imao sam priliku nekoliko puta da slusham govor nasheg akademika
vladete jerotica i covek me je ocarao!

Matori je legenda....prepametan je i ima zaista sirok spektar interesovanja....e,da ima vise takvih ljudi...negoo,sto se tice one emisije Agape...prvi serijal je bio fantastican a ovaj drugi je smorio,onaj voditelj dovodi samo neke popove i imaju teolosjke rasprave...zvuci kao neki dosadni nocni razgovori na temu kako bi trebalo da se zivi u ovo nevernicko vreme :roll:
 
AngelOnYourShoulder:
Matori je legenda....prepametan je i ima zaista sirok spektar interesovanja....e,da ima vise takvih ljudi...negoo,sto se tice one emisije Agape...prvi serijal je bio fantastican a ovaj drugi je smorio,onaj voditelj dovodi samo neke popove i imaju teolosjke rasprave...zvuci kao neki dosadni nocni razgovori na temu kako bi trebalo da se zivi u ovo nevernicko vreme :roll:
Ajde malo me prosvetli. Pomenute emisije nisam gledao pa bih voleo ukratko, ako imas vremena, o diskusijama i interesovanjima pomenutog akademika. Ovo sam ozbiljno zamolio.
 
®:
Šteta što ima pravopisnih grešaka... Rijetko trezven pristup najelementarnijem poimanju života. Kamo sreće da se ljudi već do puberteta nepristrasno postave prema suštini postojanja — njegovoj potrošivosti. Za to i u najranijoj mladosti imamo intelektualni kapacitet, uprkos animalnom i destruktivnom u nama, kojima se objašnjava kolektivna zatupljenost i povodljivost strahovima, praznovjerju... Dok god preovladava instinktivno u uspostavljanju svijesti, zasluživaćemo konačnost koja ne ostavlja nikakvu dilemu: sveekstremitetno pandrknuće! :lol: :lol: :lol:
Ustvari, to je najsiroviji pristup, jer tako rezonuje skoro svaki drugi smrtnik. I sama nauka, sve više, tvrdi da je danas neodrživo tumačenje vere zatupljenošću, strahovima, praznoverjem...
Nekada ljudi nijesu znali za sitne organizme nevidljive golim okom (viruse, bakterije... ) a oni su postojali u istom tom svijetu, dakle, paralelno njima. Isto tako, nekada nijesu znali ni za atome i ogromnu količinu energije koju oni posjeduju. Dakle, i ta energija je postojala paalelno njima. Sigurno da ima još mnogo svjetova koji postoje paralelno nama, samo što mi još nijesmo u mogućnosti da ih detektujemo i spoznamo njihovu suštinu.
Jedan od tih svjetova je i sveprisutni duhovni svijet koji postoji paralelno nama i prožima se sa nama. Neki ga već detektuju i znaju za njegovo postojanje. Ustvari, svaki čovjek ga može detektovati, pošto on neprekidno kontaktira svakog čovjeka. Što neki ne znaju (ili neće da znaju) za njega razlog je nepoznavanje sopstvenih duhovnih kvaliteta i moći. Taj paralelni duhovni svijet ima veliku moć da utiče na naše ovozemaljske živote preko podsvijesti, instikta, intuicije, inspiracije, nadahnuća, predosjećaja, proviđenja... Ustvari, taj uticaj se ispoljava kao materijalizacija naših misli . Da li njegovo ispoljenje može biti u obiku života poslije ovozemaljske smrti, još se sa sigurnošću ne zna. To, uostalom, nije ni bitno iako obećanje postoji. Dovoljno je znanje o njegovom paralelnom, sveprisutnom postojanju i neprekidno komuniciranje sa njim.
 
Krhko je tle na kome se održavaš apostrofirajući nečesov nemušti duhovni svijet... Dopadljivo za čitanje, istina, ali neubjedljivo, nemagnetišuće. U_stvari, prijalo bi ti da si baštinik nejasnoća koje si navodno u stanju na kašičicu da racionalizuješ.

A jako bih se obradovao da je svaki drugi smrtnik u „sirovim spoznajama” koja ja nazvah trezvenošću. Ovi PRVI su ionako povodljivi, pa bi se u nekoj fancy najezdi (finom, vazda nametljivom triku) dozvali pameti.

Paralelno je tek to da pojedini svakominutno prave astronomske račune po restoranima, seminarima, konferencijama, kongresima i inim kurcobocijama, a sirotinja raja kusa pomije. Za života.

Deplasirano je, stoga, bistriti išta drugo. Intelekt, a naročito njegova nadahnuća su u svojevrsnoj koroti u vremenu ustoličenog konformizma i iživljavanja.
 
ristob:
Ustvari, to je najsiroviji pristup, jer tako rezonuje skoro svaki drugi smrtnik. I sama nauka, sve više, tvrdi da je danas neodrživo tumačenje vere zatupljenošću, strahovima, praznoverjem...
Nekada ljudi nijesu znali za sitne organizme nevidljive golim okom (viruse, bakterije... ) a oni su postojali u istom tom svijetu, dakle, paralelno njima. Isto tako, nekada nijesu znali ni za atome i ogromnu količinu energije koju oni posjeduju. Dakle, i ta energija je postojala paalelno njima. Sigurno da ima još mnogo svjetova koji postoje paralelno nama, samo što mi još nijesmo u mogućnosti da ih detektujemo i spoznamo njihovu suštinu.
Jedan od tih svjetova je i sveprisutni duhovni svijet koji postoji paralelno nama i prožima se sa nama. Neki ga već detektuju i znaju za njegovo postojanje. Ustvari, svaki čovjek ga može detektovati, pošto on neprekidno kontaktira svakog čovjeka. Što neki ne znaju (ili neće da znaju) za njega razlog je nepoznavanje sopstvenih duhovnih kvaliteta i moći. Taj paralelni duhovni svijet ima veliku moć da utiče na naše ovozemaljske živote preko podsvijesti, instikta, intuicije, inspiracije, nadahnuća, predosjećaja, proviđenja... Ustvari, taj uticaj se ispoljava kao materijalizacija naših misli . Da li njegovo ispoljenje može biti u obiku života poslije ovozemaljske smrti, još se sa sigurnošću ne zna. To, uostalom, nije ni bitno iako obećanje postoji. Dovoljno je znanje o njegovom paralelnom, sveprisutnom postojanju i neprekidno komuniciranje sa njim.
Ovo je vrlo interesantno tumacenje. Ali malo si izvrnuo stvari po obicaju. Paralelni, duhovni svet ne postoji nezavisno od vas, dakle vi vernici ste ga stvorili. Inace se apsolutno slazem sa tobom da ste vi vernici u tom duhovnom svetu, dakle iskoracili ste iz ovog realnog. Zato ovaj realni svet i tumacite donkihotovski: ne tumacite ga onakvim kakav jeste, nego onakvim kakav biste zeleli da bude.
 
Postoje paralelni svetovi,ali moje misljenje je da tamo odlazimo nakon smrti!!!
U ostalom sve jedno i da postoji zivot posle smrti(sto ja mislim da postoji), to nikako ne moze biti paralelni svet jer: 1.Paralelni svet mora imati iste likove, inace zasto bi se zvao paralelni ako ih nema.
2.Paralelni svet bi trebao biti isti kao sada ovaj u kome mi zivimo, tako da paralelni svet nikako ne moze biti onaj (koji prozivljavamo)? kada umremo.
Vjerujte mi imam iskustva u ovoj temi, jer sam licno dozivio svakakve ispirke koje su dovele do zakljucavanja moje teme u naucnoj fantastici kada sam tvrdio da nesto slicno ovome, tp jeste da paralelni svet ne mora biti isti kao ovaj u kome zivimo.
Pozdrav!
 
Tvoja je mnogobolja. Ti se nalazis u prirodnim naukama, jao da ti si u biologiji... jao kako je to dobro osmisljeno. I ako ne mas sta da odgovoris na moj prilog onda ne pisi svakakve gluposti,jer ovdje nije tema o likaciji nego o...znas cemu.
 
iguman stefan:
Tvoja je mnogobolja. Ti se nalazis u prirodnim naukama, jao da ti si u biologiji... jao kako je to dobro osmisljeno. I ako ne mas sta da odgovoris na moj prilog onda ne pisi svakakve gluposti,jer ovdje nije tema o likaciji nego o...znas cemu.
E pa bas si fer. Promenis lokaciju a onda ovo pises. No, u redu, slazem se da ono sto sam napisao nije u skladu sa temom samo sam hteo da se nasalim. Ja se na ovakvim (ne)ozbiljnim temama jako zabavljam. Paralelni svet nije nego!
 
stnco:
E pa bas si fer. Promenis lokaciju a onda ovo pises. No, u redu, slazem se da ono sto sam napisao nije u skladu sa temom samo sam hteo da se nasalim. Ja se na ovakvim (ne)ozbiljnim temama jako zabavljam. Paralelni svet nije nego!
Ne da ti Đavo mira. U odnosu na ranija gledanja ovih nebuloza ima li kakvih efekata druženje, u zadnje vreme, sa neistomišljenicima?
 
jeca_sweety:
Procitajte knjigu "FANTAZIJA ILI STVARNOST" B. D. Benedikt
OK, cim se vratim u BL kupicu tu knjigu, jer to me bas interesuje, tema je boli glava! Kao klinac slusao sam price jednog djeda koji kaze da je neki lik nestao i da se pojavio na istom mjestu poslije devet godina, u istom odijelu i naravno nije ni dana ostario! Da li je to istinita prica, ili ne, nemam pojma, ali vjerujem da postoje paralelni svjetovi!
 
azerbejdzan:
OK, cim se vratim u BL kupicu tu knjigu, jer to me bas interesuje, tema je boli glava! Kao klinac slusao sam price jednog djeda koji kaze da je neki lik nestao i da se pojavio na istom mjestu poslije devet godina, u istom odijelu i naravno nije ni dana ostario! Da li je to istinita prica, ili ne, nemam pojma, ali vjerujem da postoje paralelni svjetovi!
I neka to ostane samo tvoja vera.
 
snoopuza:
Jasno je da smo od okoline posudili hemijske elemente od kojih smo stvoreni (a najvećim dijelom od vode). Ako smo posudili materiju postavlja se pitanje postoji li opšta svijest koja kola kosmosom i koju vraćamo kosmosu prilikom smrti. Ja se jednako plašim ništavila kao i svi pa sam tražio "istinu" sa željom da nađem potvrdu vječnog života ili života poslije fizičke, odnosno smrti tijela. Nema nikakvog života poslije smrti... Svijest se gasi jer je produkt bioelektronike i jednostavno više te nema. Nema ni kosmičke svijesti koja se tumači raznim duhovima i dušama i sličnim utjehama. Sve što postoji je jedinstvena svijest koja živi sa tjelesnim bićem u našim bio čipovima. Energija koju imamo je jedinstvena ali nije uzeta iz prirode kao masti proteini kalcijumi kalijumi fosfori i ostali elementi koja vraćamo kada istrulimo, naša svijest se gasi isto kao što se pali. Kada se stvori kritična masa informacija u ćelijama pokreće se sistem svjesnog pamćenja u već stvorenim ćelijama. Nema magije. Madona..... žao mi je tvoje babe jer je umrla teškom smrću, ali popovo tumačenje da se nalazila između dva svijeta je jednako smiješno kao i sva ostala popovska naklapanja. Mislim da oni nemaju blaaaaaage veze o stvarima koje propovjedaju. Mislim da i sama hipoteza o životu koji se nastavlja poslije kraja.,...... Dalje, svijest se ne prenosi sa bića na biće jer se nije dogodilo da se neko prisjeti nečijih sjećanja, čak se nije dogodilo da se neko kao sjeti "vlastitih" sjećanja iz "predhodnog" života. Jedan život je jedinstvena i neponovljiva stvar jer da se ponavlja morali bi se ponavljati isti ljudi jer u protivnom, "materija"svijesti koja bi se miješala probudila bi se u nekom od nas kao kompleks fragmenata hiljada sjećanja raznih lhudi na raznim jezicima itd itd itd. Ovaj život treba posvetiti znanjima, radu i ljubavi prema ljudima sa kojim dijelimo prostor i vrijeme. Predgrobni i zagrobni život kao i svi parapsihološki fenomeni su ozmišljotina za otimanje para.Da nije tako , vidovita Zorka nebi imala više para nego većina doktora nauka ( u koju takođe ne vjerujem). Zamisli Madona ja čak i nisam skeptik, nego sam godinama tražio dokaz i nisam ga našao u vezi ove teme a tvrdim da ga niko nikada i neće naći niti postoji.Ne nasjedajte na mađioničarske trikove, smrt je kraj i zato je smrt.
Ako je neko za nešto i čuo neka to ne prenosi dalje kao da je to činjenica, tako se prekida lanac praznovjerja.



Pa mislim da nisi u pravu
Ajmo redom:
1 Bioelektronika odlično upotrebljena riječ jer ako uzmemo neke dokaze iz termodinamike i očuvanja energije onda tvoja teza ne stoji!Ako je naš mozak a i tjelo bioelekronski aparat onda se mora koristiti električnom strujom ,dalje onda stoji da se prilikom savakog našeg misaonog procesa stvara biomagnetsko polje ,a pošto bilo koja energija se ne gubi nego prelazi iz jednog stanja u drugo najvjerojatnije je da se pretvara u neki oblik radio valova!Pa iz toga izlazi i da je telepatija moguća!!
Pa sad se postavlja pitanje di sva ta saznanja odlaze a kao najvjerojatnija destinacija se postavlja kolektivna svijest!!
2.Kaže da se svijest ne prijenosi sa bića na biće opet greška! Najvjerojatnije ne kao svijest u obliku u kojem je mi doživljavamo ali kao oblik informacije Da!
Jer dva naučnika su se malo zabavljali pa su uzeli jedan oblik crva za test!A pošto taj crv ima sreću da se može regenerirati evo što slijedi iz pokusa: Pošto su crva podvrgli malom mučenju (neznam gdje su bili greenpeace u to vrijeme)na način da bi ga izložili svijetlosti iz lampe pa zatim puštali manji električni udar te tu radnju ponovili nekoliko puta,naš se crv počeo grčiti na samo paljenje svijetla(e sad bi laici rekli refleks)ali i refleks dragi moji može nastati samo ako ste usvojili neku informaciju.Pa dalje naša dva igrača odlučiše da prepile našeg jadnog crva na dva dijela!E pošto taj crv se može regenerirati ali ne samo iz dijela gdje je ostao njegov mali mozgić ,nego i iz onog drugog gdje je ostao samo repić izrasao je ponovo dio tjela sa živčanim završecima koji prestavljaju mozak!Naša dva znanstvenika su stavili tog jadnog novog drugog crvića ponovo na sramotni pokus sa svijetlom i strujom(gdje li je taj greenpeace)te upalivši svijetlo došli do začuđujućeg otkrića ;naš novopečeni crvić se zgrčio bez udara struje?
Pa gdje se onda pohranila ta informacija i otkuda je došla u novonastalog crva?
 
Ninjarijeka:
Pa mislim da nisi u pravu
Ajmo redom:
1 Bioelektronika odlično upotrebljena riječ jer ako uzmemo neke dokaze iz termodinamike i očuvanja energije onda tvoja teza ne stoji!Ako je naš mozak a i tjelo bioelekronski aparat onda se mora koristiti električnom strujom ,dalje onda stoji da se prilikom savakog našeg misaonog procesa stvara biomagnetsko polje ,a pošto bilo koja energija se ne gubi nego prelazi iz jednog stanja u drugo najvjerojatnije je da se pretvara u neki oblik radio valova!Pa iz toga izlazi i da je telepatija moguća!!
Pa sad se postavlja pitanje di sva ta saznanja odlaze a kao najvjerojatnija destinacija se postavlja kolektivna svijest!!
2.Kaže da se svijest ne prijenosi sa bića na biće opet greška! Najvjerojatnije ne kao svijest u obliku u kojem je mi doživljavamo ali kao oblik informacije Da!
Jer dva naučnika su se malo zabavljali pa su uzeli jedan oblik crva za test!A pošto taj crv ima sreću da se može regenerirati evo što slijedi iz pokusa: Pošto su crva podvrgli malom mučenju (neznam gdje su bili greenpeace u to vrijeme)na način da bi ga izložili svijetlosti iz lampe pa zatim puštali manji električni udar te tu radnju ponovili nekoliko puta,naš se crv počeo grčiti na samo paljenje svijetla(e sad bi laici rekli refleks)ali i refleks dragi moji može nastati samo ako ste usvojili neku informaciju.Pa dalje naša dva igrača odlučiše da prepile našeg jadnog crva na dva dijela!E pošto taj crv se može regenerirati ali ne samo iz dijela gdje je ostao njegov mali mozgić ,nego i iz onog drugog gdje je ostao samo repić izrasao je ponovo dio tjela sa živčanim završecima koji prestavljaju mozak!Naša dva znanstvenika su stavili tog jadnog novog drugog crvića ponovo na sramotni pokus sa svijetlom i strujom(gdje li je taj greenpeace)te upalivši svijetlo došli do začuđujućeg otkrića ;naš novopečeni crvić se zgrčio bez udara struje?
Pa gdje se onda pohranila ta informacija i otkuda je došla u novonastalog crva?
Evo sada i mene da se ne složim sa tobom. Neću da ulazim u raspravu o bioenergetskim poljima jer mi to nije specijalnost ali moram da dam primedbu na one radio talase (valove) koje pominješ. Mislim da ne znaš kako nastaju radio talasi pa to malo pogledaj. Ali nije bitno to. Bitno je da je čovek ovladao radio talasima, da ih zna stvoriti, upotrebiti i registrovati i to u veoma širokom spektru talasnih dužina. Misliš li da te radio talase ne bi do danas otkrio? No ni to nije važno. Telepatija je po mom skromnom znanju prenošenje informacija sa čoveka na čoveka nekim još neznanim načinom. Znači to sigurno nisu radio talasi u toliko pre što ih čovek ne može čulima registrovati. Znači sa tog stanovišta telepatija ne postoji. Lično mislim da telepatija uopšte ne postoji, nego je to još jedna čovekova izmišljotina koja, priznajem, golica maštu.
Ova teza o "kolektivnoj svesti" nekako se uklapa u teoriju "morfičkih polja" koje je postavio neki Rupert Šelbrejk (ne znam mu titulu) ali je ostala samo na nivou njegove hipoteze i nije dokazana pa samim tim ni naučno prihvaćena. Zato obazrivo sa tim.
 
stnco:
Evo sada i mene da se ne složim sa tobom. Neću da ulazim u raspravu o bioenergetskim poljima jer mi to nije specijalnost ali moram da dam primedbu na one radio talase (valove) koje pominješ. Mislim da ne znaš kako nastaju radio talasi pa to malo pogledaj. Ali nije bitno to. Bitno je da je čovek ovladao radio talasima, da ih zna stvoriti, upotrebiti i registrovati i to u veoma širokom spektru talasnih dužina. Misliš li da te radio talase ne bi do danas otkrio? No ni to nije važno. Telepatija je po mom skromnom znanju prenošenje informacija sa čoveka na čoveka nekim još neznanim načinom. Znači to sigurno nisu radio talasi u toliko pre što ih čovek ne može čulima registrovati. Znači sa tog stanovišta telepatija ne postoji. Lično mislim da telepatija uopšte ne postoji, nego je to još jedna čovekova izmišljotina koja, priznajem, golica maštu.
Ova teza o "kolektivnoj svesti" nekako se uklapa u teoriju "morfičkih polja" koje je postavio neki Rupert Šelbrejk (ne znam mu titulu) ali je ostala samo na nivou njegove hipoteze i nije dokazana pa samim tim ni naučno prihvaćena. Zato obazrivo sa tim.

Nisam mislio na radio talase kao radio talase nego neki sličan oblik biomagnetskog porijekla
A što se tiče ostalog o kolektivnoj svijesti ili nekom drugom obliku prirodnog hardiska bi mogao napisati jednu malu pričicu ako ne danas onda sutra?
 
Ninjarijeka:
Nisam mislio na radio talase kao radio talase nego neki sličan oblik biomagnetskog porijekla
A što se tiče ostalog o kolektivnoj svijesti ili nekom drugom obliku prirodnog hardiska bi mogao napisati jednu malu pričicu ako ne danas onda sutra?
U redu. Samo pitam kako nema nikakvih eksperimentalnih dokaza za telepatiju?
Čekam pričicu, ali se iskreno nadam da će biti zasnovana na nekoj naučnoj osnovi, a ne u stilu "pričam ti priču".
 
stnco:
Telepatija je po mom skromnom znanju prenošenje informacija sa čoveka na čoveka nekim još neznanim načinom. Znači to sigurno nisu radio talasi u toliko pre što ih čovek ne može čulima registrovati. Znači sa tog stanovišta telepatija ne postoji. Lično mislim da telepatija uopšte ne postoji, nego je to još jedna čovekova izmišljotina koja, priznajem, golica maštu.
Već su napravljeni aparati koji čitaju misli. Neko biće bi moglo prenositi misli od jedne osobe do druge.
Lično sam imao telepatski doživljaj. Bilo je ovako. Išao sam. U jednom momentu sam postao svestan da se pitam: To je nemoguće, kako mogu sad da je vidim? Ona je juče pošla i rekla je da će doći tek za 10 dana!!!??? Međudim, ja sam bio svestan činjenice da ću je uskoro videti. Nisam prošao ni desetak metara a sreo sam je. Sigurno da je u istom momentu ona razmišljala o meni i da je moj mozak (nekako) registrovao to njeno razmišljanje.
Nemoj da misliš da je ovo izmišljotina ili umišljaj.
 

Back
Top