Paralelni svet
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 115

Tema: Paralelni svet

Početnik
    Učlanjen
    13.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Paralelni svet

Posto je li neki drugi svetovi i drugi životi? Moželi se postojati na nekoliko mesta istovremeno? Da li našim životima upravljaju nevidljive sile? Mislim da nema nijednog čoveka koji bar ponekad postavi sebi ovakva ili slična pitanja. Do odgovora međutim nije lako doći.

Pitanjima "onostranog" počeo sam da se bavim posle niza neobjašnjivih događaja koji su zadesili moje prijatelje. Razmišljanja nam nisu pomogla, pa smo se obratili pok. profesoru Džonu Miltonu, koji nam je na naše iznaneđenje objasnio da, iako fizičar, on čvrsto veruje da materijalna nauka nije u stanju da objasni sve fenomene koje evidentira. Telepatiju, naprimer, niko nije objasnio, ali niko ne može ni da je porekne. Ona postoji! Svi to znaju i u stanju su da navedu primere iz svog života.

Imao sam sreću da prisustvujem ozbiljnim naučnim eksperimentima u institutima širom sveta, i uvek sam sebi postavljao pitanje - postoje li granice ljudskog uma. Dok sam na delu gledao čuvenog Urija Gelera nisam se mogao oteti utisku da je duh jači od materije i da je samo potrebno znati kako osloboditi tu ogromnu energiju. Neki istraživači, ne mogavši, da objasne Urijeve sposobnosti pokušali su da mu podmetnu da je šarlatan. Sa druge strane, mnoga velika imena sveteke nauke zaklanjala su se da je Geler istinski ekstrasens.

Mom iznenađenju nije bilo kraja kada mi se sredovečni policiski ispektor iz Njujorka zaklinjao da se u ovoj svetskoj metropoli dešavaju neobjašnjiva čuda. Sećam sa, kao da je danas bilo, njrgovog ozbiljnog lica dok mi je pričao o nestancima i ponovnom pojavljivanju ljudi. Tvrdi mi da je FBI imao posebnog interesovanja za takve slučajeve i da mu je često, sa viših instanci, naređivano da ćutio o misterioznim slučajevima. Ali dosijeji postoje!

Sve ovo uticalo je na nastanak mojih knjiga. Ja nisam naučnik i ne mogu da govorim o prirodi tajanstvenog, ali sam se trudio, što i danas činim, da pošteno i krajnje korektno beležim slučajeve.

Puno stvari o kojima sam pisao dogodilo se ljudima koje poznajem i u čije izjave ni najmanje ne sumnjam. Puno toga doživeo sam lično ili prisustvovao eksperimentalnim zbivanjima pod strogom naučnom kontrolom. Jedini zaključak koji sam posle svih ovih godina je da postoje telepatija, duhovi, psihokineza I PARALELNI SVETOVI o kojima možemo da doznamo puno, samo ako smo vešti i korektni posmatrači.

Steven Dunn Atina, 8. maja 1990. god.
    --
    Saznajte vise na sajtu iz mog profila

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Re: Paralelni svet

Pozdrav

Brate sve je to tacno ali ozbiljno ima jos stvari za koje i ne znamo.

Elita MadonnaGirl (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    279

Postoje paralelni svetovi,ali moje misljenje je da tamo odlazimo nakon smrti!!!

Obećava anchykaaa (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2006.
    Reputaciona moć
    42

Lightbulb Re: Paralelni svet

hmm...naravno da ne mozemo znati za sve neobjashnjive stvari( predvidjanja, telepatija,telekineza...), a mnogi i misle da ne postoje..zamislite kad bi svi mogli dokazati da postoji sve to..gde bi tu bilo misterije??
    Ja lichno smatram da paralelni svet postoji u vidu druge realnosti koja postoji na istom mestu u isto vreme kao i postojeca,ali mi je ne mozemo spoznati,jer kapacitet nasheg mozga nije dovoljno iskorishcen....ali mislim da ga mozemo osetiti na neki nesvestan nachin..

Početnik
    Učlanjen
    13.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Talamasca
    Pozdrav

Brate sve je to tacno ali ozbiljno ima jos stvari za koje i ne znamo.
    Upravo tako,,, I to mnogo, jako mnogo, da ne mozemo ni da pretpostavimo koliko. :sad:

Početnik
    Učlanjen
    13.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio MadonnaGirl
    Postoje paralelni svetovi,ali moje misljenje je da tamo odlazimo nakon smrti!!!
    Izvini, moram da reagujem... Nakon smrti nas nema!.
    U ovakva misljenja smo sistematski podgrejavani vekovima da bi se lakse zrtvovali. Klasican primer "teroristi samoubice"
    Molim te izbi si to iz glave i udisi zivot dok ga zivis, jer imamo samo jedan zivot
    Pozdrav
    Poslednji put ažurirao/la forum_mystery : 02.12.2006. u 08:08

Početnik
    Učlanjen
    13.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio anchykaaa
    hmm...naravno da ne mozemo znati za sve neobjashnjive stvari( predvidjanja, telepatija,telekineza...), a mnogi i misle da ne postoje..zamislite kad bi svi mogli dokazati da postoji sve to..gde bi tu bilo misterije??
    Misterija je poput devojke dok ne otkrije svoju tajnu, a posle toga vise nije interesantna.
    Licno sam cenio devojke koje nisu misteriozne, jer je misterija u sluzbi zla.
    Ne radi se mogucem dokazati. Sve se danas moze dokazati. Vec se radi o volji isto kao sto se danas vozimo na benzin, a odavno smo mogli da se vozimo drugim alternativnim gorivima.

Ja lichno smatram da paralelni svet postoji u vidu druge realnosti koja postoji na istom mestu u isto vreme kao i postojeca,ali mi je ne mozemo spoznati,jer kapacitet nasheg mozga nije dovoljno iskorishcen....
    Da u drugoj realnosti, ali to je virtualna realnost. Telepatijom se komunicira isto kao mi sada putem ovog foruma. Svi koji poseduju telepatske moci cuju poruke svih ucesnika i svojim pisanjem na nekoga ostave utisak na nekoga ne. Ako uspeju da deluju na nekog svojim pisanjem, onda se to zove sugestija. Upravo je ovaj forum (bilo koji drugi) "paralelan svet" mi se druzimo, ali se ne poznajemo.
    Iskoriscenost mozga je ipak za sada kolika-tolika i sa njom mozemo uci u taj paralelni svet, stvar je samo u vezbi.
    ali mislim da ga mozemo osetiti na neki nesvestan nachin..
    Inace osecamo svaku sugestiju, koje nismo svesni, jer nismo uvezbali da razaznajemo sopstvene misli od sugestije.

Aktivan član islandjanin (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

licno verujem da paralelni svetovi ne postoje, cudnih i neobjasnjivih stvari ima i one se desavaju, i verujem da su u najvecem broju slucajeva one vezane za mracne sile (da tako kazem), a dakle kao sto rekoh u neke druge svetove ne verujem! Bog je stvorio svet, i sve u njemu, i da je stvorio jos neki paralelni, mislim da bismo znali za njega!

Početnik
    Učlanjen
    13.11.2006.
    Reputaciona moć
    0

Ne, niko ne govori o fizickom postojanju nekog drugog sveta. To nije moguce. Ali postoje ljudi, na ovoj planeti, koji zive na jedan drugi nacin od nas obicnih. Ti ljudi komunicirau medjusobno, a mi ih necujemo, dok oni mogu i nas da cuju u svakom momentu naseg zivota. Iz razloga sto je tih ljudi jako malo na ovoj planeti, oni traze saradnike koji ce raditi za njih i za njihovu korist medju obicnim ljudima, a biraju ih prema karakteristikama koje onicno prepoznaju u svima nama. Izabranici bivaju obucavani da komuniciraju sa telepatski sposobnim ljudima i postavljaju se na vazna mesta u infrastrukturi civilizacije ili postaju vidovnjaci. Komunikacija izmedju tih ljudi je komunikacija koju mi obicni ljudi ne mozemo da vidimo niti cujemo. Upravo je to "paralelni svet"
    Procitaj prethodne postove temeljno

Učlanjen
    03.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    279

Citat Original postavio forum_mystery
    U ovakva misljenja smo sistematski podgrejavani vekovima da bi se lakse zrtvovali. Klasican primer "teroristi samoubice"
    Molim te izbi si to iz glave i udisi zivot dok ga zivis, jer imamo samo jedan zivot
    Pozdrav

Kazu da kada osoba pocne da umire,ne valja je prekidati.Sada cu vam ispricati jednu pricu)odnosno dve) koje su me naterale da se uverim u to da postoji zivot posle smrti.
    Moja prababa bila je nepokretna poslednjih godina svoga zivota.Kada je osetila da joj se smrt priblizava(verovatno na isti nacin na koji i zivotinje osecaju) potrazila je od moje babe da je podigne da jos jednom izadje napolje.Medjutim u tom trenutku kada je moja baba podigla ona je bila na samoj ivici smrti.Zapala je u komu,tj. u klinicku smrt na rukama moje babe.Posto je moj stric direktor bolnice,smestio je u nju.Za vreme te kome ona je buncala,tacnije kao da je razgovarala sa vec mrtvim rodjacima.Pitala ih je kako su,rekla kako su se promenili,pricala o tome kakav je ko sada,tj.u ovom svetu.S druge strane,nekoliko puta je dozivala svoje zive rodjake.Pop(ovaj deo nije ni bitan) je rekao da je ona izmedju dva sveta i da treba da umre za tacno 7 dana nakon sto se to desilo.
    Umrla je nakon 7 dana,u isto vreme u koje je i dozivela tu klinicku smrt.
    Nisam verovala ali sam cula potpuno istu pricu od tece.Navodno on je prisustvovao svemu tome dok se desavalo njegovoj majci.
    Da li i dalje mislite da svet nakon smrti ne postoji???

Primećen član Hammerhead (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

uhh... bas neko vece sam mozgao puuuno, zakljucio da je ljudski mozak samo set paralelno procesirajucih ultrajednostavnih procesora (neuronska mreza - ma zamisli!) i da nam odatle ide sve, i emocije i sve ostalo... ali opet.. ne znam.. ne mogu da dokazem da se deo nas neko EM zracenje iz mozga, ne sacuvava negde kao svojevrsni IMAGE naseg duha i secanja... i nastavlja rad tamo negde daleko, iza horizonta
    planetary displacement failed (still stuck here)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Pozdrav

Pozdrav
    Brate mislim da gresis ima zivota posle smrti veruj mi postoji. Post od MadonnaGirl je delic dokaza da zivot posle smrti postoji. Sta mislis o astralnim proekcijama to ti je 100% dokaz da posle smrti ima zivota.

Veoma poznat ristob (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1291

Pa, gdje je tema Da li ima života poslije smrti?.Pitam moderatore.

Učlanjen
    03.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    279

Citat Original postavio Talamasca
    Pozdrav

Brate mislim da gresis ima zivota posle smrti veruj mi postoji. Post od MadonnaGirl je delic dokaza da zivot posle smrti postoji. Sta mislis o astralnim proekcijama to ti je 100% dokaz da posle smrti ima zivota.

Da,za ovo sa astralnim projekcijama si definitivno u pravu!!!
    Pozz

Veoma poznat ristob (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1291

Citat Original postavio forum_mystery
    Inace osecamo svaku sugestiju, koje nismo svesni, jer nismo uvezbali da razaznajemo sopstvene misli od sugestije.
    Apsolutno se slažem sa ovim. Jedino su mi objašnjenja drugačija

Početnik
    Učlanjen
    06.12.2006.
    Reputaciona moć
    0

Ljudi Benedikta u sake! Covek ima sta da kaze....

Učlanjen
    03.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    279

Citala i svidja mi se......

Poznat Truman (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

Jel to onaj Izraelac Geler. Za njega su dokazali da je prevarant, podizane su i tuzbe, ali ima jakog adovakata. Pricao je o tome i nas Voja Antonic da je hteo da ga stavi u knjigu ali mu je advokat pripretio tuzbom.Narode Krstarice ne zamajavaj se!
    "Ne postoji stvaranje ni razaranje Ni sudbina ni slobodna volja; Ni staza ni postignuće; Ovo je konačna istina."
    Šri Ramana Maharši

Početnik
    Učlanjen
    06.12.2006.
    Reputaciona moć
    0

Jasno je da smo od okoline posudili hemijske elemente od kojih smo stvoreni (a najvećim dijelom od vode). Ako smo posudili materiju postavlja se pitanje postoji li opšta svijest koja kola kosmosom i koju vraćamo kosmosu prilikom smrti. Ja se jednako plašim ništavila kao i svi pa sam tražio "istinu" sa željom da nađem potvrdu vječnog života ili života poslije fizičke, odnosno smrti tijela. Nema nikakvog života poslije smrti... Svijest se gasi jer je produkt bioelektronike i jednostavno više te nema. Nema ni kosmičke svijesti koja se tumači raznim duhovima i dušama i sličnim utjehama. Sve što postoji je jedinstvena svijest koja živi sa tjelesnim bićem u našim bio čipovima. Energija koju imamo je jedinstvena ali nije uzeta iz prirode kao masti proteini kalcijumi kalijumi fosfori i ostali elementi koja vraćamo kada istrulimo, naša svijest se gasi isto kao što se pali. Kada se stvori kritična masa informacija u ćelijama pokreće se sistem svjesnog pamćenja u već stvorenim ćelijama. Nema magije. Madona..... žao mi je tvoje babe jer je umrla teškom smrću, ali popovo tumačenje da se nalazila između dva svijeta je jednako smiješno kao i sva ostala popovska naklapanja. Mislim da oni nemaju blaaaaaage veze o stvarima koje propovjedaju. Mislim da i sama hipoteza o životu koji se nastavlja poslije kraja.,...... Dalje, svijest se ne prenosi sa bića na biće jer se nije dogodilo da se neko prisjeti nečijih sjećanja, čak se nije dogodilo da se neko kao sjeti "vlastitih" sjećanja iz "predhodnog" života. Jedan život je jedinstvena i neponovljiva stvar jer da se ponavlja morali bi se ponavljati isti ljudi jer u protivnom, "materija"svijesti koja bi se miješala probudila bi se u nekom od nas kao kompleks fragmenata hiljada sjećanja raznih lhudi na raznim jezicima itd itd itd. Ovaj život treba posvetiti znanjima, radu i ljubavi prema ljudima sa kojim dijelimo prostor i vrijeme. Predgrobni i zagrobni život kao i svi parapsihološki fenomeni su ozmišljotina za otimanje para.Da nije tako , vidovita Zorka nebi imala više para nego većina doktora nauka ( u koju takođe ne vjerujem). Zamisli Madona ja čak i nisam skeptik, nego sam godinama tražio dokaz i nisam ga našao u vezi ove teme a tvrdim da ga niko nikada i neće naći niti postoji.Ne nasjedajte na mađioničarske trikove, smrt je kraj i zato je smrt.
    Ako je neko za nešto i čuo neka to ne prenosi dalje kao da je to činjenica, tako se prekida lanac praznovjerja.

Elita stnco (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    280

Uh, ovim postom si me pogodio u "zicu" pa moram da ga pohvalim jer sam apsolutno istog misljenja. Samo se pitam sta se to desava sa mnogima kod kojih prevlada iracionalno. Cak srecemo i visokoobrazovane osobe koje bacaju pod d... sva znanja koja su stekli skolovanjem i pocinju ozbiljno da veruju, kratko receno, u cuda.

Elita stnco (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    280

Sada se setih da sam nekada procitsao da je neki Rupert Seldrejk postavio teoriju "morfickih polja". To je teorija po kojoj se iskustva stecena vekovima akumuliraju u "morfickom polju" pa nove generacije lakse savladavaju neke vestine nego sto je to bilo ranije. Kao dokaz je naveo ljude kojima je dao da nauce neke reci napamet. Te reci su bile na japanskom a medju njih je ubacio neke koje je sam izmislio i navodno mnogo su lakse pamtili prave reci iz japanskog jezika od onih koje je izmislio. Ne znam da li je taj Rupert poznati naucnik ali po ovome zakljucujem da je diletent.

Domaćin lily-sid (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    89

Citat Original postavio KleoS
    Ljudi Benedikta u sake! Covek ima sta da kaze....
    ...zaista...bujna masta...mada...ko zna...sve je moguce...

Početnik
    Učlanjen
    17.12.2006.
    Reputaciona moć
    0

Jel citao neko "Celestinsko prorocanstvo"-ja mislim da je tamo objasnjeno mnogo stvari,pa i "zivot posle smrti" i telepatija i jos mnogo toga..Mozda kada bi poceli da verujemo u ono sto osecamo,neke stvari bi posmatrali iz drugog ugla..svet oko nas je zanimljiv,primamljiv ali mnogo toga se krije i u svetu u nama..

Primećen član vladimirr (avatar)
    Učlanjen
    24.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio snoopuza
    Jasno je da smo od okoline posudili hemijske elemente od kojih smo stvoreni (a najvećim dijelom od vode). Ako smo posudili materiju postavlja se pitanje postoji li opšta svijest koja kola kosmosom i koju vraćamo kosmosu prilikom smrti. Ja se jednako plašim ništavila kao i svi pa sam tražio "istinu" sa željom da nađem potvrdu vječnog života ili života poslije fizičke, odnosno smrti tijela. Nema nikakvog života poslije smrti... Svijest se gasi jer je produkt bioelektronike i jednostavno više te nema. Nema ni kosmičke svijesti koja se tumači raznim duhovima i dušama i sličnim utjehama. Sve što postoji je jedinstvena svijest koja živi sa tjelesnim bićem u našim bio čipovima. Energija koju imamo je jedinstvena ali nije uzeta iz prirode kao masti proteini kalcijumi kalijumi fosfori i ostali elementi koja vraćamo kada istrulimo, naša svijest se gasi isto kao što se pali. Kada se stvori kritična masa informacija u ćelijama pokreće se sistem svjesnog pamćenja u već stvorenim ćelijama. Nema magije. Madona..... žao mi je tvoje babe jer je umrla teškom smrću, ali popovo tumačenje da se nalazila između dva svijeta je jednako smiješno kao i sva ostala popovska naklapanja. Mislim da oni nemaju blaaaaaage veze o stvarima koje propovjedaju. Mislim da i sama hipoteza o životu koji se nastavlja poslije kraja.,...... Dalje, svijest se ne prenosi sa bića na biće jer se nije dogodilo da se neko prisjeti nečijih sjećanja, čak se nije dogodilo da se neko kao sjeti "vlastitih" sjećanja iz "predhodnog" života. Jedan život je jedinstvena i neponovljiva stvar jer da se ponavlja morali bi se ponavljati isti ljudi jer u protivnom, "materija"svijesti koja bi se miješala probudila bi se u nekom od nas kao kompleks fragmenata hiljada sjećanja raznih lhudi na raznim jezicima itd itd itd. Ovaj život treba posvetiti znanjima, radu i ljubavi prema ljudima sa kojim dijelimo prostor i vrijeme. Predgrobni i zagrobni život kao i svi parapsihološki fenomeni su ozmišljotina za otimanje para.Da nije tako , vidovita Zorka nebi imala više para nego većina doktora nauka ( u koju takođe ne vjerujem). Zamisli Madona ja čak i nisam skeptik, nego sam godinama tražio dokaz i nisam ga našao u vezi ove teme a tvrdim da ga niko nikada i neće naći niti postoji.Ne nasjedajte na mađioničarske trikove, smrt je kraj i zato je smrt.
    Ako je neko za nešto i čuo neka to ne prenosi dalje kao da je to činjenica, tako se prekida lanac praznovjerja.
    mnogo i se dopao ovaj post i u potpunosti se slazem sa tobom
    imao sam priliku nekoliko puta da slusham govor nasheg akademika
    vladete jerotica i covek me je ocarao!

Buduća legenda
    Učlanjen
    15.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    369

Citat Original postavio snoopuza
    Jasno je ... Nema magije..... smrt je kraj i zato je smrt.
    Šteta što ima pravopisnih grešaka... Rijetko trezven pristup najelementarnijem poimanju života. Kamo sreće da se ljudi već do puberteta nepristrasno postave prema suštini postojanja — njegovoj potrošivosti. Za to i u najranijoj mladosti imamo intelektualni kapacitet, uprkos animalnom i destruktivnom u nama, kojima se objašnjava kolektivna zatupljenost i povodljivost strahovima, praznovjerju... Dok god preovladava instinktivno u uspostavljanju svijesti, zasluživaćemo konačnost koja ne ostavlja nikakvu dilemu: sveekstremitetno pandrknuće!

Eh, da: ŽIVI bili

Slične teme

1. Paralelni svet
    Autor Maraja666 u forumu Teorije zavera
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 16.11.2015., 18:47
  2. Benedikt - Paralelni svet
    Autor ZmAAj u forumu Književnost
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 10.03.2013., 03:34
  3. Paralelni svet
    Autor forum_mystery u forumu Zanimljivosti