izrada voblera
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: izrada voblera

Aktivan član Kilavi Radonja (avatar)
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano izrada voblera

Ljudi, pomazite, dajte neko jeftino resenje za farbanje voblera!Zastitu sam resio, ali bojenje nikako. Jos uvek se patim sa lakovima za nokte,al to nije to. Ajde,pomozite drugaru

Početnik
    Učlanjen
    05.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: izrada voblera

Moj drugar uspesno pravi(i farba)voblere.Ne znam pojedinosti,ali koristiakrilne boje koje nanosi air brash pumpom.Ako dobijem jos neku informaciju obavesticu te.Cao.

Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Hvala,brate,jos samo kad bih znao gde da ih nadjem u Zajecmaru...A jel udara jos neki premaz preko, ili je to i definitivna zastita?

Obećava Esox (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Mozes da lakiras lakom za camce, Ja sam imao neke pokusaje voblera i lak za camce je ok posto je vodootporan. Bojio sam ih vodenim temperama (lak na drvo-susenje, boja-susenje, opet lak). Jedan komsija koji je stolar mi je predlozio pre neki dan da ih impregniram firnajzom pa ih onda bojim i lakiram. U "Ribolovackim novinama" br 9. iz 96. sam nasao na 14.str jako dobar clanak od izvesnog Bore Stankovica o pravljenju voblera sa detaljnim semama. Ako ne mozes da nadjes ove novine poslacu ti skeniranu tu stanu. On je ih je lakirao lakom za parket 2-komponentnim. Ako imas neke clanke, ili znas neke knjige i sajtove u kojima postoje objasnjenja za pravljenje voblera, popera i dr. drvenih varalica; ili ako sam imas neke savete tipa vrste drveta, zice, od cega kjun...
    posalji mi mejl na qaztgbcfg2@yahoo.com

Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Hvala, brate, al nemam ja problem sa izradom i zastitom, nego samo sa farbanjem. Zastitu radim od ping-pong loptica, i odlicna je, zica zubarska, otezanje stavljam na dva mesta-ispred i iza troke, s tim da je ispred malo vece, kljun mi je malo problem, trenutno koristim kutije od kaseta, a spremam se da nadjem table od plexiglassa. Uglavnom radim modele slicne Rapali Original, s tim da su zdepastiji, tako da je i kljun malo siri. Tako dobijam nesto jacu i siru vibraciju, Original mi je malko isuvise fin. E, da, kljunce mi ide skoro vertikalno, da bi vobler sto plice isao, posto pecam na plitkim zatravljenim barama. Inace, saznao sam da je za zastitu najbolji poliuretanski lak (dvokomponentni), al kosta oko 2000 dinara!!!

Obećava Esox (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Probaj za kljun da uzmes blank cd. Znas oni prozirni diskovi sto budu na vrhu ili dnu kutije sa diskovima mislim da su elasticniji od kutije od kaseta takodje mislim da i lenjir nije losa opcija. Koja je cena te zubarske zice i gde moze da se nadje?
    Kako radis zastitu od ping pong loptica (kolko cega)?Koje drvo koristis? Pozdrav i bistro

Obećava Esox (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Na jednom ruskom sajtu sam nasao uputstvo kako da napravis vobler od plastike ali nije opisan ceo proces vec samo pravljenje kalupa trebalo bi da ostatak tj. livenje same varalice bude postavljen na sajtu (bar su oni tako napisali). Mislim da ces i skapirati i ako ne znas ruski. Evo ti link na tu stranicu http://fishercity.narod.ru/vobler/vobler2/voblereclam1.htm

Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio Esox
    Probaj za kljun da uzmes blank cd. Znas oni prozirni diskovi sto budu na vrhu ili dnu kutije sa diskovima mislim da su elasticniji od kutije od kaseta takodje mislim da i lenjir nije losa opcija. Koja je cena te zubarske zice i gde moze da se nadje?
    Kako radis zastitu od ping pong loptica (kolko cega)?Koje drvo koristis? Pozdrav i bistro
    drvo-lipa, ping-pong lopticu rastvaram u acetonu, dok ne postane gustina kao jogurt, dobro, mozda malo redje, a zubarsku zicu imas u stomatoloskim apotekama, trenutno nisam u toku kako idu cene

Početnik
    Učlanjen
    17.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

A jel moze da DA neko neki nacrt kako se prave vobleri ono kao crtez ili sl.

Unapred zahvalan,
    Milosh The Great
    RODJEN DA PECA, NATERAN DA RADI !

Zainteresovan član Крими Миле (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio VMilos Pogledaj poruku
    A jel moze da DA neko neki nacrt kako se prave vobleri ono kao crtez ili sl.

Unapred zahvalan,
    Milosh The Great
    RODJEN DA PECA, NATERAN DA RADI !
    Иди на форум вараличар . ком,,,,, тамо ћеш наћи баш дееееееееетаљно,

Slične teme

1. Airbrush (erbraš) za farbanje voblera
    Autor Esox u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 04.03.2007., 00:12
  2. Izrada menija
    Autor shining star u forumu Web dizajn
    Odgovora: 6