RUSIJA-SRBIJA-KOSMET...
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: RUSIJA-SRBIJA-KOSMET...

Domaćin
    Učlanjen
    09.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    99

Podrazumevano RUSIJA-SRBIJA-KOSMET...

После одлуке да се предлог коначног решења положаја српске покрајине Косово и Метохија (Космет) предочи Савету безбедности ОУН после српских парламентарних избора (21. јануара 2007.), албански плаћени лобисти у свету растрчали су се да «још пораде у међународној заједници» и тако, коначно, стигну «до циља», то јест стварања друге етнички чисте албанске државе на Балкану.
    Према сазнању добро обавештених извора у Москви, некадашњи «рестауратор» Кремља Беџет Пацоли преузео је задатак да осигура посету Агима Чекуа Москви и сусрет са руским званичницима, ма каквог ранга они били.
    Речено – учињено. Није Пацоли неки тамо мачји кашаљ, већ чова који у Кремљу и око њега има и те како утицајне пријатеље. Њихову наклоност је, додуше, увек плаћао, а и сада то чини, подебелим сумама «зелембаћа».
    Ко још мари за те «зелене новчанице». Имао их је и има их речени Пацоли у изобиљу. Зарадио их је, између осталог, великом пљачком, уз обилату помоћ домаћих, руских, мајстора лоповлука, кречењем и другим молерско-фарбарским радовима по «рестаурираним» деловима чаробног московског Кремља.
    Те Пацолијеве «крваво» зарађене паре «радиле су радњу» у Москви, током раздобља највећег процвата лоповлука и отимачине, половином девете деценије прошлог века, а очито чинодејствују и сада.
    Али, да се вратимо у средиште теме. Агим Чеку, тај албански вођа и типични зликовац из ратова насталих на простору некадашње Југославије – директно одговоран за сурова убиства стотина српских цивила у Хрватској и на Космету  доћи ће, како је сам важно у Приштини најавио, у Москву, да «опипа пулс» руских саговорника, а поводом финалних радова око независности К о с о в а, како он назива Космет.
    Чеку се није пожалио што ће га у Москви примити тек друга, а можда чак и трећа руска политичка гарнитура. Њему је важно, каже он, да званичној Русији каже да се од независног Косова не треба бојати.
    Има шта Чеку да понуди Москви и на економском плану. Србија је, истина, градила и изградила косметску електропривреду, на коју је око бацио један руски олигарх. Сада ће то предузеће Чеку, наводно, понудити баш Русима на продају да би добио њихов глас за независност Косова.
    Та прича делује доста наивно, јер су западни окупатори Космета већ поделили благо међу собом и ту за Русију, како сада ствари стоје, неће преостати ни мрвице. То, ипак, не значи да Чеку на ту тему не може да мешетари и свашта обећава.
    Космет има, иначе, залихе угља од више милијарди тона. Западноевропске компаније су већ најавиле интерес да направе у српској покрајини моћне термоелектране из којих би наредних деценија црпле струју за своје потрошаче.
    Посету Чекуа Москви позитивно су оценила и тобоже независна руска гласила, попут московског дневника «Комерсант», чији «увек на време и добро информисани» колумнисти отворено истичу да ће Русија, «на крају баладе», признати Косову независан статус, уз неку нагодбу са САД.
    Тако се Русија, Србија и Космет ових дана појављују као судионици већ раније започете драмске радње у којој сада гледамо финале другог чина, припремајући се за крајњи и трећи део ове више него трагичне приче.
    Истовремено са московским правцем, Албанци су у САД поново «дигли на ноге» Ричарда Холбрука, Тома Лантоша, Џозефа Бајдена и више других истакнутих активних и стварно и привремено умировљених америчких политичара и целе кохорте новинара-плаћеника, а све са циљем да изврше додатни притисак на Џорџа Буша који, за разлику од његовог претходника Клинтона, вероватно неће добити споменик у Приштини.
    Буш је, како то посредством америчких и страних пропагандних гласила приговара Холбрук, «пропустио прилику» да одмах по устоличењу, «брзо и без одлагања» успостави нови статус, то јест независност Косова.
    Холбрук  који се, неколико месеци пре НАТО агресије на СР Југославију, запутио у једно косметско албанско село и тамо нападно, на вратима једне куће, сазуо ципеле (а хтео је и чарапе, али му домаћини нису дали) и у поверењу рекао, у разговору са «групом албанских војних команданата» да «потпуно разуме и подржава албанске тежње»  сада поново свира у исту тикву.
    Не ради то Холбрук, дакако, без интереса, већ као и раније за подебеле доларске суме, уосталом као и већ поменути амерички политичари и гомилешка «слободно» мислећих и «независних» новинара који су се у ближој прошлости «прославили» као директни потпаљивачи ратног пожара у бившој Југославији.
    Лицемерни западноевропски политичари ових дана сваки час држе Русији некакве лекције о демократији и поштовању људских права, нагваждајући, као узгред, да ето «Москва опет прави проблем – овог пута најављујући да неће признати насилно комадање Србије».
    У праву је био Владимир Путин кад је своје западне критичаре пре нешто више од месец дана, боравећи код њих у гостима, упозорио да се упристоје кад говоре о Русији и њеној политици.
    Путин им је тада рекао да освеже властито памћење и подсете се само како су растурили бившу Југославију и како брину о поштовању истих тих људских права у сопственим државама, где обилато цвета корупција, а мафија је уобичајена «домаћа појава».

Primećen član
    Učlanjen
    22.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: RUSIJA-SRBIJA-KOSMET...

Tačno i žalosno..........

Primećen član _guru_ (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2005.
    Reputaciona moć
    53

Kao sto mi je rekao jedan mudar covek sve je to biznis. Nazalost.
    Jedino pitanje je da li cemo i mi da se ukljucimo u taj biznis ili ne. Npr. da najavimo kupovinu naoruzanja od neke zemlje koja ima uticaja ili da im ponudimo nesto drugo. A mozemo i da se pravimo glupi, ako ne daj boze i jesmo.

Domaćin
    Učlanjen
    09.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    99

Iza svega stoji novac i zelja pojedinih mocnika da prave jos vise novca u buducnosti..
    Albanci spremaju neke demonstracje za sutra protiv UN.
    Diplomati tvrde da ce Kosovo dobiti neku formu nezavisnosti-ali pod kontrolom EU-mada nije sigurno kada ce se to desiti..
    Izvod iz stranih medija..

Diplomats say Kosovo will probably win some form of independence, supervised by the European Union, but the timeframe and path to statehood remain unclear.

'The status process is in a critical phase and the world has its eyes on Kosovo, when any violent act would only set the clock back,' the U.N. statement said.

Activists led by former political prisoner Albin Kurti have called a mass protest for Tuesday against the U.N.-led process of negotiation.

Primećen član Kira Neris (avatar)
    Učlanjen
    22.09.2006.
    Reputaciona moć
    48

Živelo nezavisno Kosovo!

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kira, ne provociraj!

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

savine, brate... otvorim ti profil i ovo ti je 15. (i slovima petnaesta) tema o rusiji i rusima
    imash chak i ovo...http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=124125 :shock:
    koja je fora sa tobom i rusijom? pls, ako moze jedna tema o bilo kojoj drugoj zemlji...bolivija,indonezija, filipini...sta god brate, a da nema rusija u naslovu

Domaćin
    Učlanjen
    09.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    99

U pravu ste ima dosta tema o Rusiji i Rusima..
    Ljubav prema Rusiji Srbima je u krvi...
    Otvaram ja i teme o USA..
    http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=125429

Iskusan Silent Bob (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Citat Original postavio savin
    U pravu ste ima dosta tema o Rusiji i Rusima..
    Ljubav prema Rusiji Srbima je u krvi...
    Otvaram ja i teme o USA..
    http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=125429
    Koji Srbima? Mislis patriJotama?

Domaćin Mafijaš (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Citat Original postavio Kira Neris
    Živelo nezavisno Kosovo!
    auu,ti si....... ..ne znam.................pošto toliko voliš da parčaš srbiju,daj malo da parčamo malo tebe,deo po deo........

Aktivan član srbija do grcke (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio jomini
    Kira, ne provociraj!
    bas si mu ocitao lekciju..

Aktivan član srbija do grcke (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Kira Neris
    Živelo nezavisno Kosovo!
    kazi mi to u lice

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Bedzet macoli

Iskusan
    Učlanjen
    29.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

S ozbirom da je vrli moderator zakljucao temu o ruskim dobrovoljcima (kaze vec ima takva - a ustvari ni jedna tema o tome nije ovde bila) ovde prenosim tekst.

Zapisi ratnih dobrovoljaca
    Ljubav prema Rusiji, Srbima je u krvi

Fjodor Kotreljov
    U Srbiji su, tokom rata s pocetka devedesetih godina XX veka, za bracu Slovene ratovale stotine ruskih dobrovoljaca. O tome zasto su to cinili i kako je to bilo, s jednim od njih, Aleksandrom KRAVCENKOM, razgovara djakon Fjodor KOTRELjOV.

-- Aleksandre, na sakou imate traku za odlikovanje. Kakva je to nagrada?

-- To je traka medalje «Za hrabrost» koju mi je urucilo rukovodstvo Republike Srpske, gde sam kao dobrovoljac ratovao od 1992. do 1995. godine.

-- Kako ste se obreli u srpskoj vojsci?

-- Ideje opsteslovenskog jedinstva su mi oduvek bile bliske. I sve sto se desavalo u Srbiji pocetkom devedesetih duboko me je zabrinjavalo. A upravo sam uoci pocetka bosanskih dogadjaja odsluzio vojni rok -- 1990-1992. g. Inace sam rodom iz Kazahstana, iz Karagande, i posle vojske sam tamo aktivno ucestvovao u organizovanju kozackog pokreta. Preko kozackih kanala sam i saznao da postoji takva mogucnost -- odlaska kao dobrovoljca u Bosnu, i maltene odmah sam, skoro i ne razmisljajuci, doneo odluku da odem.

-- A kako je bio organizovan odlazak u Srbiju?

-- U pocetku Srbi nisu hteli da uzimaju dobrovoljce, ali u izvesnom trenutku, kada je prsten blokade oko Bosne poceo da jaca, zatrebala im je ne toliko vojna koliko moralna podrska. A Rusi su im od samog pocetka nudili dobrovoljce, bilo je mnogo zainteresovanih: upravo tada se zavrsio rat u Pridnjestrovlju. I doneli su odluku da pozovu ruske dobrovoljce. Izdvojili su sredstva za organizovanje dolaska dobrovoljaca i njihov smestaj. Ta su sredstva bila cisto privatna, ne drzavna. U pocetku je odluceno da se obrazuju omanji odredi u raznim gradovima na istoku Bosne, koji bi podigli moral Srbima, pokazujuci im da nisu sami. Kasnije, kada su se te prve grupe jako dobro pokazale u borbenim dejstvima, Srbi su doneli odluku da obrazuju vece odrede.

-- Kada ste stigli u Bosnu, je li tamo vec bilo Rusa?

-- Da, ruski dobrovoljci su se tamo pojavili jos 1991. godine -- bili su to ljudi koje je rat tamo zatekao. Neko se tamo bavio trgovinom, neko radio, a onda su neki od njih stupili u vojsku. Bilo je i nekakvih spontanih dobrovoljaca, ali negde pocev od kraja leta 1992. godine sve je postalo organizovanije. Prvi odred se pojavio u Trebinju, u Hercegovini, a nas je bio drugi -- u Visegradu, vec u jesen 1992. g. Odred je formiran 30. novembra 1992. godine, a kada sam ja stigao -- to je bilo 17-19. novembra -- tamo je vec bilo desetak ljudi. Delovali smo u sastavu Visegradske brigade VRS.

......

-- Da li je rat u Bosni za Srbe zavrsen porazom? Kako oni sami na to gledaju?

-- Da, to je bio poraz. Ali tu postoje dva gledista. S jedne strane, kada se po Dejtonskom sporazumu moralo davati velike teritorije, za koje je mnogo krvi proliveno -- naravno da je to primano kao poraz. Ali ipak, glavna pobeda Srba bila je u tome sto je Republika Srpska priznata. Makar i kao deo drzave Bosne i Hercegovine, ali je priznata! Takav uspeh niko nije postigao -- ni Pridnjestrovlje, ni Abhazija. Od takvih nepriznatih drzava sada ce samo kosovski Albanci mozda dobiti nekakav status. A od pravoslavnih -- jedino Republika Srpska! A Republika Srpska je bila zamisljena upravo kao pravoslavna drzava -- i pravno, i fakticki. Tamo je odmah u Ustavu bio odredjen status Srpske Pravoslavne Crkve kao drzavne veroispovesti. Odmah je veronauka uvedena u skole. Naravno, tamo je sada teska situacija, komunisticko nasledje, nacionalne poteskoce -- ali je svejedno tada bio zadat izvestan vektor nacionalne pravoslavne drzave.

..........
    -- Smatraju li Srbi da su ih Rusi izdali kada su dozvolili NATO da bombarduje Srbiju?

-- I da i ne. Zasto da? Gledajte sta se desava na Kosovu: ruse manastire i crkve -- Rusija cuti. Odmah se javlja naizgled nesto poput odgovora: izdaja! Prava pravcata! Isto je tako i s bombardovanjem. Amerikanci jednostavno koriste ruske politicare za svoje ciljeve, posto oni imaju uticaj na Srbe. Ali ipak je politika -- jedno, a odnosi izmedju dvaju naroda – nesto sasvim drugo. Ispricacu vam jednu zgodu. U vreme kada je predavano Kosovo, iznajmljivao sam stan od jednog cikice u Sarajevu. Jednom mi je ljutito rekao:
    -- Gotovo je, vas Cernomirdin i svi vi Rusi ste nas prodali! I okrenuo mi uvredjeno ledja.
    Prisao sam mu i rekao:
    -- Znas da sam ja Rus. Hajde, streljaj me sad ovde.
    -- Ma kako to, ti si dobrovoljac.
    -- Ne, ja kao deo svog naroda snosim punu odgovornost za sve sto se desava. Molim te, spreman sam da odgovaram pred tobom.
    On se nekako sav ushodao, mozgajuci, a sutradan mi je rekao:
    -- Ne, nije bilo nikakve izdaje!
    Citavu noc se, jadnicak, premisljao, pokusavao da pronadje opravdanje za Ruse -- zasto su tako postupili? Ljubav prema Rusima je toliko duboko usadjena u srpskoj dusi da oni cak i kada se odigrava sasvim ocita izdaja, svejedno pokusavaju da pronadju opravdanje za to. Ljubav Srba prema Rusima nema nikakvu materijalnu osnovu. Oni nasu zemlju ne shvataju kao tudju, vec kao sopstvenu. I sto je najvaznije: oni veruju da je upravo Rusiji Bog dodelio posebne kvalitete, posebnu misiju. I ta je misija u tome da podrzava pravoslavne, pomaze im i siri Pravoslavlje. Eto sta znaci Rusija za Srbe.
    Ceo tekst: http://www.apisgroup.org/zapisi.html?id=27
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ne zaboravimo ruske dobrovoljce. Slava im i hvala.

Veoma poznat Tzar (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

Citat Original postavio jomini
    Kira, ne provociraj!
    A ovo Slobodna Vojvodina. Jel' to ne spada u provokacije?
    Are we sane or have we lost it once again
    We can only hope this day will come to an end

Poznat inagadadavida (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Sorry , malo mi se priK*enjalo, od ove patetike, pa cu da se vrnem za nekoliko minuta........

Iskusan
    Učlanjen
    29.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Znaci ti ke@njas dok pises postove...

Slične teme

1. Rusija ili Srbija
    Autor sloboda u forumu Politika
    Odgovora: 157
    Poslednja poruka: 10.05.2009., 23:06
  2. Rusija i Srbija
    Autor gost 151384 u forumu Politika
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 27.02.2009., 11:03
  3. Srbija i Rusija jače od SAD-a i Europe
    Autor adem_ks u forumu Politika