Nema vecih lazova od demokrata

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Chedo Kokardic

Primećen član
Banovan
Poruka
963
Nema vecih lazova u Srbiji od demokrata:

obecanje.jpg


obecanje2.jpg
 
Ovaj ugovor je sramota za Srbiju pod uslovom da nije falsifikat ,Sta ima Djindjic i Kostunica da nesto garantuju Milosevicu jel su mozda Rumuni 89. davali slicne garancije njihom Milosevicu ? Imali smo koristan primer iz najblizeg susedstva ali mi ga nismo iskoristili i sada jos ima bolesnika koji hvale zlikovacki rezim i njegovog tvorca i to i u javnim glasilima .
 
al bundy:
Ovaj ugovor je sramota za Srbiju pod uslovom da nije falsifikat ,Sta ima Djindjic i Kostunica da nesto garantuju Milosevicu jel su mozda Rumuni 89. davali slicne garancije njihom Milosevicu ? Imali smo koristan primer iz najblizeg susedstva ali mi ga nismo iskoristili i sada jos ima bolesnika koji hvale zlikovacki rezim i njegovog tvorca i to i u javnim glasilima .

Slobodan Milosevic nije bio nikakav diktator, nije vladao "ukazom partije" kao Causesku vec je pobedjivao na svim neposrednim izborima. Podseticu te recimo da je na prvim parlamentarnim izborima osvojio skoro 70% podrske gradjana tako da ti je poredjenje krajnje glupo.

Poenta ovog topica su ove potpisane izjave demokrata - Cede Jovanovica, Zorana Djindjica i Vojislava Kostunice koje pokazuju da od njih nema vecih lazova i prevaranata.
 
Chedo Kokardic:
Slobodan Milosevic nije bio nikakav diktator, nije vladao "ukazom partije" kao Causesku vec je pobedjivao na svim neposrednim izborima. Podseticu te recimo da je na prvim parlamentarnim izborima osvojio skoro 70% podrske gradjana tako da ti je poredjenje krajnje glupo.

Poenta ovog topica su ove potpisane izjave demokrata - Cede Jovanovica, Zorana Djindjica i Vojislava Kostunice koje pokazuju da od njih nema vecih lazova i prevaranata.
Naravo da je vladao ukazom patrtije jer je na vlast dosao 87. kada nikakvih izbora nije bilo i onda je preuzeo ceo drzavni aparat u sopstvene ruke a kasniji izbori su bili samo farsa jer je najvise glasova i najubedlivije pobede ostvarivao u sradinama na Kosovu gde nije bilo ni jednog Srbina slazem se da je imao podrsku kod dela naroda ali su mu i metodi vlasti ,obrucna sa neistomisljinicma ,kontola medija bili u potpunosti dikatorski a steta koja je naneta narodu za njegove vladavine je i veca od one koju je Causesku naneo Rumunima.
 
Daj bre o cemu ti pricas ja NIKADA nisam glasao za Milosevica, ali ne mogu da se pravim lud kao ti i da zaboravim da je svaka kuca pocetkom 90tih imala Milosevicevu sliku na zidu, ne mogu da zaboravim one mitinge od po pola miliona ljudi ili preko milion ljudi na Uscu.

Svi znamo da je Milosevic imao pocetkom 90tih skoro plebiscitarnu podrsku kod Srba i to sto je krao na Kosovu glasove ne moze da promeni. Mozda 15-20 % ljudi je bilo protiv njega pocetkom 90tih - ne vise. I ti onda i pored tolike podrske naroda koju je on uzivao imas hrabrosti da kazes da je bio diktator?

No nebitno , ovde nije tema Milosevic nego lazi demokrata.

Ja mislim da bi Milutinovic, Jovanovic i Kostunica trebali krivicno da odgovaraju zbog ovoga sto su potpisali a zatim prekrsili. Sto se tice Djindjica on je za to vec odgovarao pred Bogom.
 
Lideri stranaka DOS-a su, ipak, parafirali

Branislav Kovačević, predsednik Koalicije Šumadija kaže da su lideri DOS, na jednom sastanku Predsedništva koji je održan u Palati Federacije, na dosta originalan način postigli većinsku saglasnost da se Slobodan Milošević isporuči Tribunalu u Hagu. "Sedeo sam do Nenada Čanka, predsednika LSV i rekao mu da imam ideju kako da isporučimo Miloševića. Kada me je saslušao Čanak je istrgao list iz rokovnika, pružio mi papir i počeo da diktira: Mi, dole potpisani članovi Predsedništva DOS-a saglasni smo sa isporukom Slobodana Miloševića Haškom tribunalu. Pošto smo to potpisali pustili smo list niz dugački astal na čijem kraju je sedeo Voja Koštunica.
"Posle nas dvojice potpisuju Mile Isakov (Reformisti Vojvodine) i Rasim Ljajić (Sandžačka demokratska partija), iza njih Momčilo Perišić, koji je, sećam se dobro, pošto je potpisao imao primedbe na "formu teksta". Vuk Obradović (Socijaldemokratija) pogleda šta piše u zaglavlju i gurnu papir dalje. Ne htede. Velimir Ilić je zakasnio na sastanak, a njegov zamenik Mihajlo Marković Mikica (nekad poznat kao poslanik SPO, sa leptir mašnom) propušta papir pošto mu se Ilić javio telefonom i očekuje se svakog trena. 'Potpiši ti, Mikice', kaže mu Ilić. 'Što da potpišem kad si ti stigao', uzvraća Marković. 'Ma, potpiši, prvi si došao', kazao je Ilić, pa, uverivši se da je Marković uporan, potpisa i on. Na drugoj strani stola potpisali su Žarko Korać (Socijaldemokratska unija), Dragoljub Mićunović (Demokratski centar), Vladan Batić (Demohrišćanska stranka Srbije), Zoran Đinđić...
"Obradović se utom predomislio i, pošto je Đinđić potpisao, traži da vidi "šta to beše" i - potpisa. Na listu je bilo već preko petnaest imena kada je stigao do Gorana Svilanovića iz Građanskog saveza Srbije. Svilanović je", kaže Kovačević, rekao nešto u stilu 'kakva je ovo zajebancija' i 'nemojte se sprdati, mi smo ozbiljna država'... 'Ne može se na papiriću ovako nešto...', na što smo mu govorili da ipak potpiše. Svilanović je rekao da neće, ali da je spreman da to saopšti pred televizijskim kamerama. Koštunica je odbio. Dokument uzima profesor Mićunović, kaže da je u pitanju "istorijski trenutak" i stavlja ga u džep.
Kada se sastanak "politbiroa" završio Čanak je uzeo papir od Mićunovića i odneo ga u Novi Sad. Original se čuva u jednom sefu, a kopija kod njegovog prijatelja.
 
Chedo Kokardic:
U Madjarskoj se narod digao na noge zato sto je premijer Madjarske rekao da su lagali narod.

U Srbiji je premijer POTPISAO laz pa opet se nista nije desilo.

To znaci da smo mi danas, barem politicki, narod u dubokom stadijumu politicke kome.
Pa jel se secas onog cirkuskog referenduma o zabrani mesanja stranaca u pitanje Kosova kada je 106% gradjana reklo istorijsko NE pa onda posle 6 meseci dodjose Voker&co tako da prema Milosevicu koji je tome slagao i direktno izigrao volju "ogromne vecine " naseg naroda iskazane na referendumu tako da ga je onda trebalo jos tada obesiti na Terazijama jel tako Cedo?
 
marlon:
pa jedini odrzao... svi su potpisali da ga izruche... sem njega.

Pokojni predsednik Srbije (i SR Jugoslavije) Slobodan Milošević kršio Ustavna prava gradjana

Pokojni premijer Zoran Djindjić je prekršio tadašnji Ustav jer je u njemu stojala odredba da niko ne može biti ekstradiran.

Premijer Vojislav Koštunica je prekršio Ustav kada je oduzeo pravo glasa delu stanovništva koji živi na našoj teritoriji.

Čemu Ustav?
 
Chedo Kokardic:
Slobodan Milosevic nije bio nikakav diktator, nije vladao "ukazom partije" kao Causesku vec je pobedjivao na svim neposrednim izborima. Podseticu te recimo da je na prvim parlamentarnim izborima osvojio skoro 70% podrske gradjana tako da ti je poredjenje krajnje glupo.

Poenta ovog topica su ove potpisane izjave demokrata - Cede Jovanovica, Zorana Djindjica i Vojislava Kostunice koje pokazuju da od njih nema vecih lazova i prevaranata.
:( Kako možeš da naslednika Slobodana Miloševića, Koštunicu nazivaš lažovom? Zar baš on, Koštunica, ne neguje i ne nastavlja politiku svog uzora? Vama, kojima SPS-ka retorika uopšte ne smeta, Koštunicu spominjete čas u negativnom, čas u pozitivnom kontekstu, u zavisnosti od potrebe.
 
Kad prevaranta prevaris to i nije neki zlocin .

Koliko je sloba sve nas puta prevario ne moze se ni izbrojati ,cak je bezobrazno hteo da poktrade i te izbore 2000-te koliko je samo glasackih listica letelo sa prozora skupstine :)

Nije mi zao coveka koji je upropastio i smanjio ovu zemlju gde sam kupovao zvaku za milijarde,struje imao da ne crknem ,goriva u kanticama prljavo i sa vodom ,prodavnice prazne i bogate ratne profitere i razne bliznje slobine koji su mogli sta su hteli ...

Zasto ga nisu gurnuli u rulju 5.oktobra pa ako bi ostao ziv posle nek mu sve oprostimo ... kakv Hag kakvi bakraci..
 
Chedo Kokardic:
Daj bre o cemu ti pricas ja NIKADA nisam glasao za Milosevica, ali ne mogu da se pravim lud kao ti i da zaboravim da je svaka kuca pocetkom 90tih imala Milosevicevu sliku na zidu, ne mogu da zaboravim one mitinge od po pola miliona ljudi ili preko milion ljudi na Uscu.

Svi znamo da je Milosevic imao pocetkom 90tih skoro plebiscitarnu podrsku kod Srba i to sto je krao na Kosovu glasove ne moze da promeni. Mozda 15-20 % ljudi je bilo protiv njega pocetkom 90tih - ne vise. I ti onda i pored tolike podrske naroda koju je on uzivao imas hrabrosti da kazes da je bio diktator?

No nebitno , ovde nije tema Milosevic nego lazi demokrata.

Ja mislim da bi Milutinovic, Jovanovic i Kostunica trebali krivicno da odgovaraju zbog ovoga sto su potpisali a zatim prekrsili. Sto se tice Djindjica on je za to vec odgovarao pred Bogom.
:-( Veze ti nemaš, da ima Boga, ne bi Đinđić onako završio. Kakav je to paradoks, onaj koji je Srbiji naneo najviše zla, taj je umro, u zatvoru, naravno, potpuno zasluženo, a Đinđić, koji nije izdajica, kako su to narodu stalno prezentovali i "dokumentovali" mediji poput RTS-a, i sam RTS, njega su ubili kriminalci povezani sa vlašću, a samom tim sa Velikim Štrumpfom, tj. Miloševićem.
 
Djindjic je izdajnik jer je saradjivao i primao novac od onih koji su nas bombardovali i davao u Nemackoj izjave da "Srbiju treba bombardovati dok Milosevic ne sidje sa vlasti".

Plus je izdajnik zato sto je protivno vazecem ustavu zemlje izrucivao gradjane ove drzave drugim inostranim drzavama i organizacijama. Recimo malo pre izrucenja Milosevica Savezni Ustavni Sud, tada najvisi zakonodavni organ u nasoj zemlji je rekao da nas ustav zabranjuje izrucenje nasih gradjana BILO KOME. Djindjic je i tu odluku suda prekrsio i kidnapovao protivustavno Milosevica i izrucio ga kao i mnoge druge gradjane nase zemlje.

Svaki Srbin koji drugog Srbina proda dusmanima i neprijateljima taj je izdajnik.

No u njegovoj smrti ima malo kosmicke pravde. Glave su mu dosli upravo oni sa kojima je 5. oktobra i izvrsio drzavni udar i osvojio na ulici vlast - Legija, Siptar, Kum i kompanija.
 
hapsenje i izrucenje milosevica je odlicna stvar. drugi je problem sto taj sud nije na nivou kakav bi trbalo da bude. ali, nije na nama da sudimo i biramo, to su krupnije stvari.
izrucenjem milosevica smo povratili kredibilitet, sto je zaista bilo neophodno, sto svako ko imalo racionalno logicki razmislja o politici moze da zakljuci.
to pozivanje na ustav i neizrucenja nashih gradjana lichi na ono kuca gori,baba se ceslja...
i da podsetim-upravo je taj slobodan milosevic potpisao saradnju sa tribunalom i upravo je sloba prvi izrucio dva srbina,pre nego sto je optuznica podignuta i protiv njega.
 
Ubedjen sam da će nam taj legalizam koga se Koštunica tako čvrsto drži, doći glave. A onaj deo o izdajnicima je čista nebuloza. Kako može biti izdajnik neko kada isporuči nekoga ko je odgovoran za tolika stradanja naroda kojim je ON vladao. Ljudi su imali poverenje u njega a on ih je izdao. Zaratili smo sa svima zbog neke sulude i suicidne ideje, zbog svog egoizma, sebičnosti, paranoje. Nije to frustracija, živeli smo kao neki bednici dok su on, njegovi podanici, licemeri,rodbina, mafijaši i dileri uživali i nije ih bilo briga za narod. Eto, takav je bio tvoj Milošević i banda oko njega.
 
Smesni ste . Vase krsenje zakona i ustava branite time da je to isto radio i Milosevic.

To sto su drugi krsili zakon, vas licno ne oslobadja vase krivicne odgovornosti

Stoga, funkcionerima DS-a robija ne gine cim Radikali dodju na vlast. Krivicna dela koja su oni pocinili nikad ne zastarevaju.
 
Chedo Kokardic:
Smesni ste . Vase krsenje zakona i ustava branite time da je to isto radio i Milosevic.

To sto su drugi krsili zakon, vas licno ne oslobadja vase krivicne odgovornosti

Stoga, funkcionerima DS-a robija ne gine cim Radikali dodju na vlast. Krivicna dela koja su oni pocinili nikad ne zastarevaju.
U pravu si, ne zastarevaju, zato je Šešelj u Hagu, da "odradi" sva svoja nedela.
 
Nemojte ocenjivati politicare po onome sto su rekli, nego po onome sto su postigli. Ponekad je potrebno pretvarati se, lagati, folirati se, da bi se osvojili glasovi, i to svi politicari manje ili vise rade, ono sto treba gledati to je da li vam odgovara na primer novi zakon o privatnim preduzecima koji ce staviti na snagu demokrate, ili vam vise odgovara zakon koji ce staviti na snagu socijalisti, naravno pre toga je potrebno da potrazite taj zakon, da se informisete. Tu nema lazi ni prevare, to je osnova politicke partije, u programu, ako se usude da promene program kad dodju na vlast to je ravno samom krahu partije.

A ako se odlucite da slusate iskljucivo TV debate i politicki marketing onda priznajte sebi da se tu radi o vestini ubedjivanja glasaca i vestini manevrisanja podacima i cinjenicama.

Za ispravni odabir za koga glasati moze da posluzi i priznavanje samom sebi da li je bilo bolje i lepse dok je na vlasti bio jedan ili drugi politicar, bez onog ogorcenog "Svi su isti" ili slicnih nezainteresovanih izjava, mislim, mozete da date i takve izjave, a onda gledajte na TV u sta imaju da vam predoce u marketingu i nemojte se zaliti da lazu.Lazu, moze im se.Lazete i vi, nije osnovno u politici da se ne laze i da se ne folira! Nego razmislite da li vam se svidja to da zivite po njihovim programu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top