Ideja o Velikoj Britaniji u krizi (Енглези и Шкоти хоће да се раздвоје)
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 34

Tema: Ideja o Velikoj Britaniji u krizi (Енглези и Шкоти хоће да се раздвоје)

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

Podrazumevano Ideja o Velikoj Britaniji u krizi (Енглези и Шкоти хоће да се раздвоје)

London -- Većina Škota i Engleza želi da se njihove dve zemlje odvoje, pokazuje jedno istraživanje.

Rascep?

Istraživanje koje je za Sandej telegraf sprovela kompanija ICM pokazuje da veći broj Engleza, 59 odsto, nego Škota, 52 odsto podržava nezavisnost Škotske. Oko 68 odsto anketiranih Engleza želi stvaranje engleskog parlamenta, dok 48 odsto njih želi da se Engleska otcepi od Ujedinjenog kraljevstva, odnosno od Škotske, Velsa i Severne Irske.

Istraživanje je pokazalo da raste broj građana koji podržavaju nezavisnost Škotske, gde parlamentarni izbori treba da se održe u maju sledeće godine. Tog meseca navršiće se 300 godina od političke unije Engleske i Škotske.

U nedavno sprovedenim istraživanjima zabeleženo je da su građani dali veće poverenje Škotskoj nacionalnoj partiji, koja se zalaže za nezavisnost i vodeća je opoziciona stranka u tom delu Ujedinjenog kraljevstva.

To je izazvalo uznemirenost drugih vodećih britanskih partija, Laburističke, Konzervativne i Liberalno-demokratske.

Premijer Velike Britanije Toni Bler u petak je rekao da bi pobeda Škotske nacionalne partije nad njegovom Laburističkom partijom na sledećim izborima u Škotskoj bila košmar.

Škotski parlament, ukinut 1707, ponovo je konstituisan 1999. Tada je London prebacio na parlament Škotske čitav niz zakonskih ovlašćenja, uglavnom iz oblasti zdravstva, obrazovanja i prirodne sredine.
    http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2006&mm=11&dd=26&nav_category=78&nav_id=221413

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Ideja o Velikoj Britaniji u krizi (Енглези и Шкоти хоће да се раздвоје)

Шкоти су закон!А и Велика Британија је направила гомилу с**** у прошлости.Могли би малкице да живе одвојено.

Primećen član Kira Neris (avatar)
    Učlanjen
    22.09.2006.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Re: Ideja o Velikoj Britaniji u krizi (Енглези и Шкоти хоће да се раздвоје)

Škoti dele istu crnu sudbinu kao mi Vojvođani..

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ko o čemu, svet o deljenjima. I tako bez kraja... A zašto? Pa što više država - više predsednika i sličnih stvari koje donosi jedna država.... Veća šansa da se bude neki baja...

''Niko da ide u bioskop, da juri ženske, samo se nešto grupišu...''

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

'ајде Јомини отцепи се од Крстарице.Већина форумаша с политике би отишла с тобом...

Primećen član Kira Neris (avatar)
    Učlanjen
    22.09.2006.
    Reputaciona moć
    48

Ja s njim vala ni do Tise na pecanje ne bih...

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Kira Neris
    Ja s njim vala ni do Tise na pecanje ne bih...
    Па пази,да је доследан правилима крстарице пола форумаша би било бановано,а друга половина би отишла на друге форуме због досадних тема.Тако,да не може увек да буде како ти хоћеш...

Ističe se Arnold_Layne (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

ma nemoj mi reći. joj, jadnici
    Aristotel: "Drag mi je Platon, al' mi je Draza Mihajlovic"
    -----------------------------------------------------------------------------------
    "Nijedna maca koja voli ribu nije takva da je ne mozemo nesto nauciti. Nijedna maca bez repa nece se igrati sa gorilom. Mace s brcima uvek vole ribu. Nijedna maca koju mozemo nesto nauciti nema zelene oci. Nijedna maca nema rep ako ima brkove. Prema tome, nijedna maca sa zelenim ocima nece se igrati sa gorilom."

Zainteresovan član Buduca_Srbija (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2006.
    Reputaciona moć
    42

Ма да, пуца цела Европа по шавовима! Ето нама прилике да нешто и ми уштинемо из туђе несреће!

Iskusan Silent Bob (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Da izvrsimo invaziju na Britaniju?

Zainteresovan član Buduca_Srbija (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2006.
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio Silent Bob
    Da izvrsimo invaziju na Britaniju?
    Па кад смо могли на Војводину, што не би и на Британију??

Ističe se Korner zastavica (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Reputaciona moć
    65

Vec sam izjavio da ostrvljane ne varim. Smradovi su. Mozda su Shkoti i Velsani manji smradovi od Engleza,ali meni je to sve isto.

No,posto ovde ima puno dokolicara koji se bave uglavnom drzavnim rascepima (sto pomenu jomini),mene vrlo zanima da li ce dodji da ikakvih rascepa u Brazilu,Maroku i S. Arabiji.
    Od evropskih zemalja zanimaju me separatisticke teznje u Holandiji,Severnoj Finskoj (Deda Mraz) i na Islandu.

Poznat inagadadavida (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Niti su Skoti i Velsani manji smradovi od Engleza ( to samo u Srbiji kruzi fama, ko zna zasto ) niti tamo ikome ozbiljnom , za sada ne pada na pamet da se odvaja iz GB...........oduvek su u Skotskoj , Velsu i Irskoj postojali pokreti ili partije koje su zagovarale secesiju, i ta ideja je varirala nekada sa vise , nekada sa manje pristalica............ali , do sada nikada nije bilo ni priblizno dovoljno raspolozenja da bi cak parlament oglasio referendum, a kamoli jos i da se neko na tom referendumu odvoji od UK.....

Dakle, ne kazem da se to mozda nece jednoga dana desiti , ali za sada je samo novinarska prica za prodaju tiraza, i utopija.........i ako se dogodi, odvajanje ce biti mirno i civilizovano , van Ruandsko - eksJugoslavenskog klanja kasikama, vadjenja ociju, i masovnih grobnica.........

No big deal.......

Iskusan Salvantis (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Pa jes' klali se vekovima pa im dosadilo.

Učlanjen
    17.07.2006.
    Reputaciona moć
    65

@inagadadavida

Ma,nisi ti mene razumeo. Jednostavno ne mirisem bas taj ostrvljanski nadmeni i nadrkani mentalitet,kapiras. Mislim to je potpuno privatan stav van politike.
    Inace,ne razumem ljude koji misle da je ovo neka toliko AKUTELNA tema da bi se otvarao topik na forumu.
    Imam utisak da ekipa Aleksandar2,Jerry,eremita...itd...imaju vise topika nego postova.
    Citao sam o tome da raste ideja o odcepljenju Skotske od UK,pre mesec dana...i sta to mene zabole kitta,kada Srbija ne moze da se sastavi i ovako mala i jadna.
    Gledam bre samo u svoje dvoriste osatli me ne zanimaju koliko ni lipov ****.

Učlanjen
    16.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

@korner
    jel moramo ovde samo o domacoj politici da diskutujemo: "dal je pera veci lopov od zike"?
    A kad neko spomene nesto svetsko (a da nije nase) odmah krenu prozivke. Pa majku mu nemoj samo da gledas u svoje dvoriste, osvrni se malo i na svet oko sebe. Tek ces onda da vidis da i nismo mi bas toliko losi kao sto mislis.

Učlanjen
    17.07.2006.
    Reputaciona moć
    65

Ma,kakvi bre...nema sta da se osvrcem.
    Ovo je moje dvoriste,ono je tvoje. Komsija koliko kosta ovo? Toliko! Ok!
    Posto ono? Toliko. Ok!
    A jeli komsija,sto ti svako vece bijes svoju zenu?
    Sta te boli ****!

Učlanjen
    16.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Jeste ali kad taj komsija bije i tvoju zenu onda je tu mali problem

I pobogu zar nismo deo sveta, pogotovo se neki ovde se ubise da nas toliko priblize svetskim procesima, a sa druge strane krajnje ogranicen pogled samo na unutrasnju politiku.

Učlanjen
    17.07.2006.
    Reputaciona moć
    65

Moju zenu mogu da bijem samo JA!!! A komsija bolje da zazmuri kad pridje pored moje avlije.

No,narvno da treba da pratimo svetske tokove,procese,ali ne i da se zamlacujemo nekim sporednim stvarima.
    Vidis ovo sa Skotskom i Engleskom to je unutrasnje pitanje UK. Moze da se komentarise,ali to je vise za neke dokone. Mislim da je ovde postavljac teme vise hteo da se sladi time sto ce UK da se raspadne bogati. Ajdeee!
    Nas treba da zanima da li ce Skotska nesto sutra da kupi od nas,za ostalo...zdravo dovidjenja.

Učlanjen
    16.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Problem sto Srbija nema takve komsije, vec one koji "brane zenu" cak i kad je niko ne bije, i jos nam uredjuju nase dvoriste a ne vide deponiju u svome.

A za mene je vise dokona i dosadna ova prica o 2-3 domaca politicara i krimosa nego o medjunarodnim odnosima. Stvar ukusa valjda

Aktivan član joca111 (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Srbi mozda jesu osvojili Vojvodinu, ali u kojoj su ziveli Srbi, i u kojoj i danas zive!
    Jedino ako ti nisi srpskog porekla, onda prihvatam izjavu!
    Je-biga, izvini, oprosti nam!

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Citat Original postavio joca111

Srbi mozda jesu osvojili Vojvodinu, ali u kojoj su ziveli Srbi, i u kojoj i danas zive!
    Jedino ako ti nisi srpskog porekla, onda prihvatam izjavu!
    Je-biga, izvini, oprosti nam!
    Па наравно да није српског порекла, који би Србин писао онакве бљувотине. 8-)
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Iskusan Silent Bob (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Englezi nisu osvojili Skotsku vojnim putem, negoo su 1701. usli u "personalnu" uniju zvanu Velika Britanija... mirnim putem.

Primećen član
    Učlanjen
    23.10.2006.
    Reputaciona moć
    46

Skoti sa vekovima ginuli braneci se od Engleza,a to sto su usli mirnim putem,pa valjda su se umorili od borbi.

Zainteresovan član Yan (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2006.
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio eremita
    Па наравно да није српског порекла, који би Србин писао онакве бљувотине. 8-)
    "Srbi" canak i kostres , gori od svih kira...

Slične teme

1. Rajfajzen i Erste banke u velikoj krizi
    Autor Тихи u forumu Politika
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 19.02.2009., 17:54
  2. moze li se raditi u velikoj britaniji
    Autor atlantic 7 u forumu Evropa
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 04.01.2009., 03:10
  3. Odgovora: 119
    Poslednja poruka: 27.05.2008., 11:09
  4. Odgovora: 16