Hosting

Koliko je to više članova? Koji bandwith procenjuješ da ti treba? Koliko prostora na disku? Treba li ti backup? Koji OS? Koji aplikacije, skript jezici sem naravno web servera?
 
Ja imam dobra iskustva za sada sa www.uniwebhosting.com imas 500Mb prostora i 20 Gb transfer sto je sasvim dovoljno ako planiras da imas 30-tak clanova. Medjutim ako ti se forum prosiri pa imas i preko 1000 clanova koji ti redovno dolaze na forum ovo ce ti biti malo.
 
Ako imas Visa karticu sa kojom mozes da placas online, mogu ti preporuciti jedan odlican hosting:
Pazi sta dobijas za 9.95$ mesecno:
Prostor - 5,000mb
Protok - 75gb
I sve sto ide ostalo..cpanel, unlimited my sql, unlimited sites,ftp bla bla bla, podrska 24/7/365 bla bla bla...
Josh ako uzimas na 3 meseca unapred, dobijes 9.94$ popust ( tj prakticno jedan mesec dzabe) ;)
 
Svaki ciga svog konja hvali, pa ajd i ja :P

Na Servage hostingu platite 71.4€ za godinu dana i dobijete dva meseca gratis.

To je 5.1€/mes ili 61.2€/god za 244GB prostora i 2100GB protoka mesecno.

Dodatno, na istom hosting accountu mozete hostovati neogranicen broj sajtova uz ogranicenje od 400.000 hitova dnevno (4,6 hitova/s).

Koristim ga dve godine i od tada su imali samo jedan DoS napad koji su razresili za 45min.
 
Kako su misljenja podeljena oko tog servagea da je to neverovatno LOL
Znam desetine ljudi, sto odavde sto iz inostranstva koji su imali katastrofalnih problema sa njima.
Npr gasenje sajtova zbog prevelikog broja zahteva u 30 minuta ( konkretan primer - decku su ugasili sajt zbog 32 000 zahteva u pola sata, a to svaki jaci free host podnosi bez problema LOL ) pa do neobavestavanja isticanja domena koji je kod njih registrovan itd itd itd...
Pre godinu i po do dve su ih svi hvalili, nije da nije, ali su onda postali preoptereceni i poceli da mlate paznu slamu...A toliko boljih hostinga ima u odnosu na njih da je to smesno :D
 
Imam slično pitanje u vezi hosta. Naime, potrebno je preseliti sajt i forum sa postojećeg hosta na neki drugi ali pre svega pouzdan. Postojeći nam skoro onemogućava pristup sajtu i funkcionisanje foruma. Naravno mislim na plaćeni host, kod nas ili u inostranstvu. Ako je potrebna još neka informacija, recite mi pa ću javiti. Hvala
 
Novi Sad ili nikad:
Lepo je covek napisao 'uz ogranicenje od 400.000 hitova dnevno (4,6 hitova/s)', za pola sata to je 60sek x 30min x 4,6hit/s = 8280 hitova, a taj je imao 32000. Hit je isto sto i zahtev, zar ne? Ili glups od mene!

Napisao si: Ako imas Visa karticu sa kojom mozes da placas online, mogu ti preporuciti jedan odlican hosting: Pazi sta dobijas za 9.95$ mesecno: Prostor - 5,000mb, Protok - 75gb. U cemu je prednost ako Servage nudi Prostor - 250,000mb, Protok - 2100gb za iste pare?

Da li bi mogao da obrazlozis zbog cega su powercthost 'najveci lopovi i izbegavati ih u sirokom luku' ? Jako su zanimljivi sa cenama (plus neogranicen protok), uzeo bih neki od njiihovih paketa, ne pre nego sto cujem razlog zbog cega ne bih trebao, pa pisi!

Sto se tice powertchosting-a, googlas pa nadjes ovo:
http://www.mycity.co.yu/Hosting-i-domeni/Busted-Da-li-ste-culi-za-powercthost.html
A + znam iz licnog izkustva jer sam pricao sa vlasnikom a doticni gospodin je jedna velika lazovcina.

Ono sto ja znam o Servageu je to da su mojih nekoliko prijatelja imali neprijatnosti tipa gasenje sajtova i josh sto sta bla bla..No, ima i ljudi koji nisu imali takvih problema naravno.
A sto se tice one preporuke, ona se povecala na 100gb prostora + 1 000 gb protoka + neograniceno domena +sve sto ide uz svaki standardni hosting paket i to za isti novac.
 

Back
Top