potrebne su mi skripte

garfild u cizmama

Početnik
Poruka
3
Ja sam na drugoj godini Pravnog fakulteta! Prvu godinu sam jedva zavrsio! Udzbenici za drugu godinu su preopsirno napisani uz veliku upotrebu strucne terminologije i veoma je malo datih prakticnih primera! Ja stvarno ne znam kako cu sve to uspeti da nabubam?Ima li neko nekakve skripte napisane razumljivim jezikom i gde se pojavljuje dosta prakticnih primera koji cine da ucenje bude zanimljivije i lakse? Da li uopste postoje takve skripte?
 
Ako su ti udzbenici na 2. preopsirni mogu da zamislim sta ces pricati na trecoj...:) Nije bas tako,jedino je ustavno malo razvuceno,ovo ostalo i nije. A sto se tice strucne terminologije - pa zar nije jedan od ciljeva svakog fakulteta da usvojis terminologiju koja ce ti biti potrebna u toj struci?!!! Ne mozes ocekivati da se te knjige pisu za laike. Vjeruj mi,nije to nista komplikovano,samo je potrebno malo koncentracije kad citas,kada ti pojmovi jednom udju u glavu- ne izlaze! Skripte su mnogo gore resenje jer u njima tek nemas objasnjenja tih termina,sve izvuceno iz konteksta! A sto se tice necijeg komentara da je pravo bubanje...ma necu ni da komentarisem, vise mi je muka od takvih konstatacija od strane ljudi koji predstavu nemaju sta je pravo i sta se tu uci,samo su culi Peru kako prica Lazi da se sve to uci napamet i nikako drugacije...
 
sve sto ti je bananica rekao/la ......
I plus dodatak da skoro ne postoji skripta iz koje mozes poloziti ispit.... dakle skoro.... mozda neki negde ali imas srece i sve ostalo .... ali ako je imas polozices i sa 30% naucenih pitanja :)
 

Back
Top