modem agere(lucent)

  • Začetnik teme nikola888
  • Datum pokretanja
N

nikola888

Gost
ljudi pomazite...
imam modem agere(lucent) i do skoro je radio ok. imao je prenos oko 45,6 k iako je hardverski 56k.
meni je bilo dovoljno sve do prosle nedelje kada je poceo da smara(bukvalno) .Prikljucivao se jedva , i prikljuci se na oko 40 k i ne moze da ucita nijedan skoro sajt. Moram u accessibility da iskljucim i font i boju i sve da bi mi nekako ucitao.
Prvo sam mislio da je do ptt-a a posle sam video da ne moze ni na 041. Pomislio sam da je mozda neki virus i onda formatizovao disk ali opet nista. Evo sada pise da se prikljucio na 115,5 kbs sto je i nemoguce za njega ali opet ne radi.
Sta da radim. Nece ni na win 98 ni na win xp. Instalirao sam oba sistema i nece ni na jednom.
Pomozite mi molim vas...
 
PCM - Pulse Code Modulation

Recnikom 'obicnih smrtnika', to je uredjaj koji modulise vise signala u jedan, pa tako omogucava koriscenje istih parica za vise telefonskih linija. Uglavnom, Telekom kaci PCM-e koji razdvajaju 4 linija, pa tako PCM zakacen za digitalnu centralu (uglavnom, jer se za analogne kace FM uredjaji) degradira protok 4 puta... Ako uzmemo za teoretski maksimum 56000 bps na digitalnoj liniji, to znaci da kad zalape PCM, tvoja linija se pretvori u 14000... I to je teoretski maksimum... Kad ubacis interferencije u mrezi, 'lag' PCM-a i sl, tesko da ces realno izvuci vise od 9600 bps, ili ti 1.1 KB/s protoka... Sto je vrlooooooo sporo... Zasto to Telekom radi... Pa eto, kupi PCM uredjaj za 65€, a proda jednu liniju (100 €) cetiri puta (400€), i zaradi lepe pare... A usput, dobije i 4 pretplatnika kojima ce udarati harac dokle god im monopol ne istekne... Bez ikakvih ulaganja u dalju infrastrukturu... inace PCM uredjaji u svetu su cak i kontrolisani zakonom, pa ne mogu kompanije da ti isti zalepe bez tvog odobrenja, i uglavnom se koriste u ruralnim naseljima, gde je ljudima vazan samo voice, a ne bi da placaju skupu infrastrukturu...

Ono sto ti napise modem, okaci macku o rep... Bice da mu je los inicializacioni string... Probaj da mu namerno oboris brzinu na v.34 (ako imas PCM, to ce itekako pomoci)

Sto se spyware-a tice, pogledaj svoj task manager...

Poz.
 
cao
evo najzad sam uspeo da se ulogujem
ovako...
ja imam samo jednu liniju u kuci. i jos je delim sa jednim komsijom znaci da sam dvojnik
sto se tice pcm ne razumem
jel mogu da mi ga nakace na tu "polovicnu" liniju
a smanjio sam u modem properties max. na 9600kbs
i malo pomaze
 
Mogu... i to bez obavestenja, tvoje saglasnosti... bez icega... Samo te zalepe, pa sta ti bog da...

Inace, nisam mislio na obaranje brzine za komunikaciju izmedju 'porta' i modema, vec izmedju modema i tvog provajdera... Stavi za init string:

ATX3 +MS=V34

Pa vidi kako reaguje...

Poz.
 
v34 protokol je ogranicen na brzinu od 33600bps, tako da vise od toga sa istim neces izvuci... mozes probati i v32, v32bis, v42, v42bis, v90 i v92 (posto ne znam po kom protokolu ti ide modem u default modu, i koje sve protokole podrzava), a opet i zavisi od provajdera kakve modeme ima...

Ako su ti zalepili PCM, ili si na analognoj centrali, i v34 je mnogo...

Poz.
 
Prvo, moras da obratis paznju na drivere za Agere zato sto nikada nisu napravljeni pravi koji zadovoljavaju sve Lucentove potrebe. Ne postoji hardware-ski Lucentov interni modem. Onaj ko ti bude govorio tako nesto nema pojma. Nadji nove drivere i adiamo...
 

Back
Top