File System - problem

Deky75

Zainteresovan član
Poruka
363
Kada pokusam da udjem na F particiju dobijam sledece upozorenje

1.jpg


File system je bio NTFS ali sada pokazuje da je RAW

2.jpg


Ne znam kako se to desilo, a interesuje me da li postoji nacin da se vrati u NTFS bez formatiranja jer imam vaznih podataka na toj particiji koje bih sascuvao.

Unapred hvala.
 
Na osnovu opisa izgleda da je oštećen ili lista particija u MBR ili sama particija. Probaj da vidiš pomoću nekog programa kao što je Active UNDELETE, da li može da vidi podatke u okviru particije, pa ako može iskopiraj ih negde i uradi ponovo format. Ukoliko je oštećena samo lista particija to onda možda može i direktno da se promeni, bez kopiranja podataka i ponovnog pravljenja particije.
 
Na osnovu izveštaja, izgleda da ti je oštećen file system na toj particij. Treba ti neki alat koji je u stanju da ili oporavi file system ukoliko je moguće ili da sa njega izvuče sve što je moguće. Jedan sam već naveo, ali i bilo koji drugi koji to radi verovatno će ti završiti posao tj. ono što je moguće učiniti sa tim file systemom.
 
Upravo tako. Uzmi skini Get Data Back za NTFS file system, ovde. Zatim kreni sa njim da skenirash tu particiju, ukoliko pronadje nesto od podataka sachuvaj na drugoj particiji. Ukoliko ne pronadje, formatiraj tu particiju u NTFS file system, ali uradi format (quick) nemoj full. Zatim ponovo skeniraj tu particiju u potrazi za podacima. Javi sta si uradio.
 

Back
Top