AMD i ASUS

B

Bane 2

Gost
Citam i vidim ima dosta iskusnih , imam i ja jedan problem mozda mi neko pomogne ???
nadam se da cu dobiti dobar savet , ASUS A7V8X-X + 512 DDR + AMD 2500 Barton 333
Kad stavim Video karticu ASUS RADEON 9200SE ona obori Brzinu procesora
sa 1833 na 1822.49 Mgh tj 165,68/33 i 331.36ddr . Dali sam ja negde pogresio ili
nesto nije u redu sa karticom , usput se i Procesor greje za koji stepen vise .
isto se desilo i sa AMD 2400 , i jos jedno pitanje dali za hladjenje da stavim belu ili
srebrnu pastu cini mi se da je sa srebrnom temperatura bila niza ,
Unapred hvala Svakom ko mi da savet BANE !!! :?: :?:
 
Ja imam isti procesor i plocu samo sto ja imam graficku asusovu fx 128 i nemam nikakvih problema a i nije mi jasno zasto svi uzimate radeon. A koliko ti se greje procesor ako si kupio box ne bi trebalo da imas problema. Zajebi radeon uzmi g-force fx 5200 8)
 
Vec jako dugo radim sa racunarima, tako da mislim da se ne varam - ASUS za AMD je cist promasaj. Daleko bolje perfomanse imaju MSI i GA, a mislim da je i ABIT malo 'popustio' u ovoj trci. AMD-ovi procesori na MSI i GA plocama su UVEK nesto hladniji nego na ASUS ploci, sa istim komponentama - pokupio sam servisere i zamolio ih da isti procesor (AMD 2400 BOX), memoriju (Kingston 2x256/400 i graficku plocu (Gainward Ti 4200)- isprobaju na ove cetiri maticne ploce. I sta se dogodilo? Pa MSI je oduvao konkurenciju i to sa vidnom razlikom, GA se dobro drzao, ali je zato ASUS - jao pao. Na ASUSU je temperatura procesora desetak stepeni veca!!?? Rezultati testova u Mad union 3D max-u su slabiji za 5-10% ...
Za zainteresovane cu uskoro sve to lepo prezentovati jer smatram da ovo nije mesto za reklamiranje nekih proizvoda ili firme u kojoj radim...
Hristos se rodi :)
Poz.
 
Hvala , ali ja imam to sto imam , pa moram da se snadjem , sve je novo sa garancijama ali treba mi savet a to niko nece da pomogne ljudi su suvise sujetni a mene nije sramota da pitam i ne hvalim se da sve znam . Ima stvari koje znam ali ono sto neznam lako me je prevariti , Ljudi lako je nekom Zagorcati a tesko ulepsati ili pomoci , na kraju sujeta je uvek prisutna . Ja bih voleo ako neko ko nije takav mi pomogne . Pozdrav svima Bane 2
 
ma rucno podigni FSB na 167 i zavrsi posao (ako ti tih pola MHz-a stvarno toliko znaci :D )

a asus me je inace kao proizvodjac ploca potpuno razocarao.... primer, 333MHz memorija koju ja ne mogu da stavim u asinhroni rad (iako bi to tebalo na papiru da podrzava) na KT333 ploci.... ali kada sam nabavio otkljucani procesor, ploca radi stabilno i sa FSBom podignutim sa 133 na 175MHz (na najagresivnijim podesavanjima), ali asinhron rad i dalje jok.... idiJotizam :?
 
Hvala na savetima , ali vidim da ste samo uopsteno upuceni u kommpjuterske sisteme , lepo pisete " NISTA "
to zna i moja cerkica ali to nije bitno vidim da imam posla sa i SAMO sa obicnim priucenim (ali lose ) Amaterima koji sem ovog pisanja neznaju nista bas me ovaj forum a i vi Razocarali mogli bi i neku knjigu da procitate . Prodajete se kao pametnjakovici ali to je sve . Ako mozete razmislite malo . pozdrav .........
 
d1:
/me vise voli da ***** negoli da razmislja.... rodila me takvog majka sta ces :mrgreen:

Sto se tice hladjenja mogu da ti preporucim sledece, za ostalo se negde raspitaj, nisam dovoljno strucan...


Probaj da nabavis Coolermaster Jet 7 prozivodjaca AeroCool Deep Impact DP-102 ...Ako imas januarsko izdanje Sveta kompjutera pogledaj karakteristike. Cooler je fenomenalan , samo je problem sto je bucniji.

Kosta oko 50 eura , a na tu cenu moras da dodas jos cenu 2 ventilatora koji se ugradjuju sa leve i desne strane vec postojeceg...(2 coolera hlade bakar koji stoji na procesoru!)

Pozdrav
 
Ko je pricao o hladjenju ovde??? Ako mu temperatura skace za samo jedan stepen, ima on dobro hladjenje. Sto se 'pasti' tice, imas vise vrsti i belih i sivih... Ako nadjes belu berilijumsku, to ti je nesto najbolje... Ali zato papreno kosta :? ...

Inace pocinje da me blago iritira svaki post tzv. kompjuterskih znalaca i strucnjaka, koji svoje znanje crpe iz SK-a... Ma dajte, i u Blicu sam vidjao ozbiljnije i profesionalnije clanke o kompjuterima... Koliko sam samo nebuloza video u tom SK-u, da je prosto smesno zvati taj casopis tim imenom...
 
proizvodjaci ploca koriste razne "dovitljivosti" da bi njihova ploca bila brza ili stabilnija.... pre dve-tri godine, asus je uvek oc-ovao ploce za 1 ili 2 MHz da bi njihove ploce na testovima bile najbrze... na mom KT333 sam primetio da uvek stavlja veci napon od onog koji mu kazem za 0,005V verovatno iz istog razloga.... posto je 9200 8X kompatibilna kartica, i moja pretpostavka je da je zamenio tom karticom neku stariju (4XAGP), moguce je da je problem u ploci i da je asus na ovaj nacin (smanjenjem FSB-a i vrlo mogucim podizanjem napona (procesor se vise greje pa predpostavljam da je napon u pitanju)) hteo da dobije na stabilnosti sistema.... ovo su naravno samo pretpostavke :roll:
 
Gost je u pravu. Bane, probao sam ove 'stvarcice' koje si naveo i ..... nista. Sve radi OK. Vrlo je moguce da imas 'problemcic' sa napajanjem, mozda Radeon povuce onu poslovicnu KAP struje vise nego sto tvoje napajanje moze da izdrzi, a logican natavak ovog problema je blago povecanje temperature, pad frekvencije procesora, ploce i memorije. Zamoli nekog od prijatelja koji imaju malo bolje napajanje da ti pozajme (ako je to moguce naravno) to pod boljim podrazumevam Chiftec, DTK, Thermaltake... Danas na zalost na trzistu imamo masu 'finih' napajanja od 300, 350 ili 400w a sva njihova 'snaga' padne u vodu kad uzmemo aparat i izmerimo spravicu. E, onda se desava to da sa zaloscu utvrdimo da nam napajanja u najboljem slucaju imaju do 250w...
Poz.
 
Ipak eto ima i nekog ko nesto zna , imam INS 400w napajanje neverujem da je to isina , a i napon na diskovima se krece kod opterecenja 12.4 -12,8 ako u biosu ogranicim napon na 1,65 manualno taj napon na diskovima padne . Nisam perfekcionista i nije bitno sto pada frekvenca nego me zanimalo zasto , ako imate neku ideju jos unapred hvala , pokusacu da promenim elektrolite mozda bude bolje (mislim u napajanju )
Bane
 
Dali i koj dvd rezac eventualno da nabavim asus ili neki drugi za njega imam ponudu 120 e . inace sutra menjam napajanje da vidim da l ce ploca i graficka raditi korektno , specijalno hvala " super hiku i ostalim drugarima ,voleo bih ako bi neko mogao da mi da jos neke savete ....
Unapred hvala Bane2
 

Back
Top