Misli poznatih mislilaca

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Smatraj svaki dan kao jedan ceo, odpocet i zavrsen zivot. Odzivi ga kao celinu, a ne kao deo. Nek se svaki tvoj dan odroni od tebe kao ceo jedan covek s kojim ces zeleti da se opet sastanes kao s prijateljem i da ga bez stida pokazes vasioni.
(Vladika Nikolaj Velimirovic)



Najsrecniji je onaj covek koji je ucinio srecnim najvise drugih ljudi. (Didro)



Prava je tajna srece u tome da mnogo zahtevamo od sebe, a vrlo malo od drugih. (Albert Ginjon)



Prema sreci treba da se odnosimo kao prema zdravlju: da uzivamo u njoj kada je dobra, da budemo strpljivi kad je losa. (La Rosfuko)



Istinska sreca u zivotu postize se putem napora. Radost uspesno ispunjenih odgovornosti moze se ceniti osetiti samo nakon sto se poneo teret takve odgovornosti. (Lung Ci Cau)



Ako nemamo vremena da budemo sami sa sobom, nemamo ni vremena da budemo srecni. (Cernisevski)



Srecu cete postici kad budete resili da se za nju borite. (Darvil)



Nemoguce je sakriti ljubav ocima koje ljube. (Dzon Kraun)



Jadna je ljubav, ako je ne prati masta. (Graf)



Voleti i biti voljen, znaci osecati sunce sa obe strane. (Denev)



Ljubav nije cudo, ali cini cudesa. (Milan Begovic)



Ko ljubi zbog ljubavi, taj je slep. (Platon)



Samo ono sto cinimo iz ljubavi, cinimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizaslo. (Tagora)



Zena vidi duboko, covek daleko. Coveku je srce - svet, zeni je svet - srce.
(Nesin)


Najbolji ljudi to su oni koji su prema sebi najstrozi, i koji oproste drugom i ono sto ne bi nikad oprostili samom sebi. (Jovan Ducic)



Najvise se vole oni ljudi koji imaju iste vrline, a najvise se mrze oni koji imaju iste mane. (Jovan Ducic)


Nista ljude ne vezuje tako kao zajednicki i srecno prezivljena nesreca. (Ivo Andric)



I prijateljima treba reci istinu u lice. (Ivan Cankar)



Ko prijatelja nadje, nasao je blago. (Biblija)



Proverite da li ste zaista dobar covek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti. (Dusan Radovic)



Ako budete cinili dobro, cinicete ga za sebe, ako budete cinili zlo, cinicete ga sebi. (Kur'an)
 
If you live a life of make-believe, your life isn't worth anything until you do something that does challenge your reality. And to me, sailing the open ocean is a real challenge, because it's life or death. - (Morgan Freeman)
 
''Кад се хлеб поједе и друштво се разиђе.'' (Сервантес)

''Опроштај је мирис који љубичица оставља на точковима кола које је прегазе.'' (Марк Твен)

''У већини случајева су људи, чак и злочинци, далеко безазленији и простодушнији него што ми о њима мислимо. А такви смо и ми сами.'' (Достојевски)

''Није противно разуму претпоставити уништење целог света огреботини малог прста. Зато разум може једино бити роб страсти, и никада не сме полагати право на другу улогу.'' (Дејвид Хјум, шкотски филозоф)

''Пакао? То су други.'' (Сартр)

''Буди филозоф, али усред целе своје филозофије остани човек.'' (Хјум)

Рачун сведи, шта сад вреди младост тричава
Неважно је то све скупа
Сећање је смешна лупа
Која ситне ствари увеличава
(Ђорђе Балашевић)

''Један гренд слем те усере, два су знање.'' (Марат Сафин, тенисер)
 
''Ако вас занима шта Бог мисли о новцу, погледајте људе којима га је дао.'' (Дороти Паркер)

''Ако желите да направите питу од јабука из почетка, морате прво да створите универзум.'' (Карл Саган)

''Често се у старости кајемо због непочињених грехова из прошлости.'' (не знам ко је аутор)
 
Није истина да је женина реч увек последња.Некад она разговара и са другим женама.Макс Фишер

Као што је познато,особина генија је да снабдева глупане мислима - двадесетак година касније.Брехт

Постоје само две врсте људи са којима не могу никако да изађем на крај: то су они који све знају и они који ништа не знају! Сартр

Људи би требало да говоре тихо или што је још боље - да не говоре ништа ,поготово кад немају шта да кажу.Пекић

Сваки човек би требало да сваког дана прочита један добар стих,да погледа једну добру слику и ако је икако могуће да проговори - неколико паметних речи! Гете

Живот је заиста чудан : једна реч изговорена пред матичарем и већ си ожењен,једна реч изговорена у сну и већ си - разведен. Фернандел

Мој тип мушкарца о ком сањарим би био Тарзан са Нобеловом наградом за физику.Брижит Бардо

Мудраци измишљају мудре мисли,глупаци их даље преносе.Хајне

Добри карактери су као добра књижевна дела :не одушевљавају толико на почетку колико на крају. Волтер

Брак је налик на печурку-- да ли је добра или отровна,приметиш тек на крају. Сервантес

Мисао о томе да је човек паметан чешће долази њему на памет него другима. Албер Ками

Новац је као жена --да би га сачувао треба да се бавиш њиме иначе ће да усрећи друге. Сафир

Неке жене су као упаљена цигарета - - ако их не ухватиш са праве стране,опећи ћеш се! Курт Тихолски

Човек постаје паметнији више од туђих глупости него од своје памети. Алфонс Доде

Прави јунак је онај који се усуди да каже свом берберину како му лосион не ваља. Чаплин

Кад људи имају мишљење као ја, увек имам утисак да сам се негде преварио.Радјард Киплинг

Пре него што другог прогласиш за будалу,погледај се најпре у огледалу.Маркузе

Свет је пун људи који нису много мудри. Лафонтен

Кад жена не зна шта да одговори -- значи да је море пресушило! Лао Це

Уопште није тешко обогатити се.Само треба да имате богатог тату или по могућству богату стрину... Дени Кеј

Људи воле оно што је добро или што им се чини да је добро,али обично погреше у процени шта је добро. Русо

Данас је веома тешко бити лош политичар -- због велике конкуренције.Кисинџер

Завидници су двоструки мученици - они пате због тога што немају као и због тога што други имају. Један спартански краљ

Лов на жене је безопасан.Опасности долазе тек кад једну од њих уловите! Фернандел

Данас сам добио комплименте од тројице људи да сам други Роберт Редфорд.Од њих тројице двојица су била слепа а трећи је био досељеник из Анголе,али не марим...Вуди Ален
Можда Вуди Ален не припада познатим мислиоцима,али ми се свиђа његов смисао за хумор...
 
"Krajnja slabost nasilja je ta sto je to jedna spirala koja stalno ide prema dole, radjajuci istu onu stvar koju zeli unistiti.Umesto smanjenja zla,ono ga umnozava.
Uz pomoc nasilja vi mozete ubiti lazova, ali ne mozete ubiti laz, niti uspostaviti istinu.
Uz pomoc nasilja vi mozete ubiti onoga koji mrzi, ali ne mozete unistiti mrznju.
U stvari, nasilje samo povecava mrznju...
Vracanje nasilja nasiljem povecava nasilje, donoseci jos crnji mrak noci kojoj vec nedostaju zvezde. Mrak ne moze oterati mrak; samo svetlost moze to uciniti.
Mrznja ne moze oterati mrznju; samo ljubav moze to uciniti."
Dr. Martin Luther King
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top