Koja bi bila najbolja HIMNA ?

  • Začetnik teme Gradjanin
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gospodine NOVI, Srbija jeste uvek bila monarhija, cak i za vreme Turaka, ali tvoje (ne)obrazovanje ti ne omogucava da znas da monarsi nisu samo kraljevi, nego i knezovi, carevi ... , tako da tvoja prva primedba nema nikakvog smisla!!! Ostale tri su potpuno smesne!!!
 
SNAJA:
Samo Hej,Sloveni necete valjda da nam sviraju neke crkvene himne.Najbolje da stavimo nekog popa na zastavu.Kakve ce biti utakmice Jugoslavije bez te himne?
ODGOVORITE

tako je snajo, i ja sam za to. "Hej Sloveni", je najbolja himna jer obuhvata sve pozitivne elemente koje jedna himna mora da ima: energiju, jasnocu, i ja se uvek najezim kada je cujem. To ce vecno biti moja himna, jer ja jesam sloven.
 
Draga snaja, i dragi cegevara! Jugoslavija vise ne postoji, kao ni komunizam, kao ni Elvis Prisli, ali je vama izgleda tesko da to shvatite! Mozete vi da se zanosite koliko god hocete, ali toga vise NEMA!!! ISTORIJA! Zato hajde da se okrenemo nasoj drzavi i da vidimo koju kompoziciju vecina zeli za himnu!
 
jaa:
Draga snaja, i dragi cegevara! Jugoslavija vise ne postoji, kao ni komunizam, kao ni Elvis Prisli, ali je vama izgleda tesko da to shvatite! Mozete vi da se zanosite koliko god hocete, ali toga vise NEMA!!! ISTORIJA! Zato hajde da se okrenemo nasoj drzavi i da vidimo koju kompoziciju vecina zeli za himnu!


Varas se, jer drzavu ne cini ime, vec teritorija, stanovnistvo i vlast. Naravucenije je da ime-formu mozes promeniti(pa i himnu), ali sustina uvek ostaje, a to je da smo mi=SLOVENI!
 
Da, ja hocu Kraljevinu zato sto je to ocigledno najefikasnije drzavno uredjenje, a prestolonaslednik Aleksandar nije nikakav katolik, vec pravoslavni hriscanin, ali to nema nikakve veze. To sto ne zna da prica srpski jezik to je plod toga sto je on odmah po rodjenju 1945 g. proglasen za drzavnog neprijatalja ove komunisticke zemlje br 1.



Ti hoces kraljevinu, a ja hocu republiku. Ti hoces da postoji jedan covek, koji je "bogom dan" da vlada, pa cak i da te muci, a ja sam za to da svi vladamo i da ne mucimo nikog. Ti si mazohista, a ja sam realni komunista.
 
Ti hoces kraljevinu, a ja hocu republiku. Ti hoces da postoji jedan covek, koji je "bogom dan" da vlada, pa cak i da te muci, a ja sam za to da svi vladamo i da ne mucimo nikog. Ti si mazohista, a ja sam realni komunista.[/quote]


Da ja hocu kraljevinu zato sto je parlamentarna monarhija najbolje i najefikasnije drzavno uredjenje. Ja hocu trzisnu ekonomiju i kapitalizam i hocu da sve komunjare odu na smetliste istorije gde i pripadaju.

Necu republiku, a posebno ne onu kojom si ti zaludjen. Nakazni sistem koji predstavljas najbolje govori o tome da apsolutno nemas pojma o cemu govoris. Uporedi samo moderne monarhe sa najistaknutijim predstavnicima tvog sistema kao sto su: Staljin, Broz, Honeker, Zivkov, Causesku, Rakoci, Mao CeTung, Pol Pot, Deng Sjaoping, Enver Hodza, Fidel Kastro... sa: Kraljem Huanom Karlosom, Kraljicom Elizabetom II, Kraljem Gustavom, Kraljicom Beatrisom, Carem Hirohitom.... Ko su ovde samodrzci, apsolutisti, tirani, autokrate, patoloski zlocinci. Ko ovde zastupa despotiju ti ili ja? Ko koga muci? U kom od ovih sistema ne postoje slobodni izbori?

Nacizam i komunizam su dve grane jednog istog drveta!

Tvoja zabluda je razresena jos pocetkom 19. veka Tjerovom maksimom: KRALJ VLADA ALI NE UPRAVLJA!

Ti si relikt, a ko je mazohista, valjda je jasno!
 
Da ja hocu kraljevinu zato sto je parlamentarna monarhija najbolje i najefikasnije drzavno uredjenje. Ja hocu trzisnu ekonomiju i kapitalizam i hocu da sve komunjare odu na smetliste istorije gde i pripadaju.

Necu republiku, a posebno ne onu kojom si ti zaludjen. Nakazni sistem koji predstavljas najbolje govori o tome da apsolutno nemas pojma o cemu govoris. Uporedi samo moderne monarhe sa najistaknutijim predstavnicima tvog sistema kao sto su: Staljin, Broz, Honeker, Zivkov, Causesku, Rakoci, Mao CeTung, Pol Pot, Deng Sjaoping, Enver Hodza, Fidel Kastro... sa: Kraljem Huanom Karlosom, Kraljicom Elizabetom II, Kraljem Gustavom, Kraljicom Beatrisom, Carem Hirohitom.... Ko su ovde samodrzci, apsolutisti, tirani, autokrate, patoloski zlocinci. Ko ovde zastupa despotiju ti ili ja? Ko koga muci? U kom od ovih sistema ne postoje slobodni izbori?

Nacizam i komunizam su dve grane jednog istog drveta!

Tvoja zabluda je razresena jos pocetkom 19. veka Tjerovom maksimom: KRALJ VLADA ALI NE UPRAVLJA!

Ti si relikt, a ko je mazohista, valjda je jasno![/quote]

Mislim da si u taj tvoj spisak "*********-tirana", ubacio i neke kojima tamo i nije mesto, kao npr. Hitler koji je bio fasista i Fidel Kastro, kojeg nikad ne bi zvao tiraninom.

Pored toga, ja zastupam realni komunizam, tipa onog u Kini ili Kubi, gde odvojeni sistemi drze vezu sa drugim sistemima, ali pre svega cuvaju svoju ekomomiju i privredu.
Kada si vec kod "trzisne ekonomije", slazem se da je ona bolja od planske, ali i jedna i druga su krajnosti, ekstremi.
Kapitalizam je kao sistem daleko brutalniji od komunizma. Njegov produkti, kao sto je globalizacija, direktno su usmereni na eksploataciju, industrijski i vojno nerazvijenih, ali poljoprivredno veoma razvijenih zemalja. A moras priznati da je poljoprivreda osnov zivota i opstanka jedne drzave. Mi trenutno zavisimo od nekih zemalja od kojih imamo jacu poljoprivredu, i to zelim da promenim.
Brutalan je i po tome sto npr. mnogi svetski bogatasi(npr. Bil Gejts), u svojim trezorima imaju milijarde i milijarde dolara koji trunu, a svakodnevno u svetu(citaj Africi) umiru milioni dece i ljudi. Priznaces da je to "posredno" ubijanje mnogo destruktivnije i opasnije, cak i od svih onih gore navedenih "tirana komunizma", upravo zbog toga sto kapitalizam u velikoj meri koristi medije da proklamuje da se tu radi o "demokratsim sistemimna", gde "svi imaju pravo glasa" i "jednaka prava i obaveze". A da li je to bas tako?

Tacno je (eto i cegevara nesto priznaje), da je receno :"Kralj vlada, ali ne upravlja", ali da pitam ja tebe: Cemu onda kralj? Da bude maskota? Da zamlacuje narod i da mu skrece misli sa vaznih stvari, od kojih mu zavisi egzistencija? Takav luksuz mogu sebi da dozvole samo te bogate kapitalisticke zemlje, nama ne samo da nam ne bi pomogao, nego bi, cini mi se i bio teret.

Na kraju, ko je relikt, pokazace istorija, nije na meni i tebi da sudimo. Cini mi se da si i ti, ko i "Jaa" previse impulsivan, mada se, za razliku od njega, trudis da shvatanja objasnis cinjenicama. Ipak je ovo samo borba misljenja, bar za sada.
 
Opet zablude i neznanje.
I to narocito iz ekonomije odnosno njenog dela koji proucava poljoprivredu. STRASNO!
A stavovi vezani za globalizaciju? SKANDAL
Poslusaj Envera Hodzu i izoluj se. To je put za tebe i sve vas, koji razmisljate kao ovaj komunist.
Lepo vas je Dimitrije Ljotic nazvao komunjare (komunist + funjara).

Ja Hitlera nisam nijednom spomenuo, a by the way, on nije fasista. To su veoma razliciti pojmovi, do kojih tvoja zakrzljala moc saznavanja jos uvek nije dosegla.

O borbi misljenja, sa ogradom "bar za sada" necu mnogo da govorim, osim toga da je to jos jedan dokaz, u korist lustracije, zabrane delovanja pokreta sa revoluciomarnim i teroristickim metodama. Komunisti, postoje izbori!

BOZE PRAVDE TI STO SPASE
OD PROPASTI DO SAD NAS
CUJ I OD SAD NASE GLASE
I OD SAD NAM BUDI SPAS
MOCNOM RUKOM VODI BRANI
BUDUCNOSTI SRPSKE BROD.

BOZE SPASI BOZE HRANI
SRPSKOG KRALJA SRPSKI ROD.

IZ MRACNOGA SINU GROBA
SRPSKE KRUNE NOVI SJAJ
NASTALO JE NOVO DOBA
NOVU SRECU BOZE DAJ
KRALJEVINU SRPSKU BRANI
PETVEKOVNE BORBE PLOD.

BOZE SPASI BOZE HRANI
MOLI TI SE SRPSKI ROD.

Tekst iz drame: "Markova sablja" 19.vek
Muzika: Davorin Jenko, jedan od najcuvenijih srpskih kompozitora, po rodjenju Slovenac.

JEDINO I ISKLJUCIVO RESENJE ZA OVU ZEMLJU.

DOK SE ONA OVAKO ZOVE, DRUGO RESENJE NE POSTOJI I NARAVNO NE DOLAZI U OBZIR!
 
Nema sta mnogo da se polemise oko himne.Naravno da je "Boze pravde"nasa himna,sa malim tekstualnim izmenama prilagodjenim danasnjem vremenu.Ovo sa polemikama me samo podseca na onu prevaru sa ranijim izborom za himnu gde su nam dali da biramo izmedju Boze pravde ili Mars na Drinu.U slucaju da ne bude izabrana ni jedna ostaje ova postojeca.Svi znamo sta se desilo...
 
Ne bih da se mesam,vec sam dao svoje misljenje oko himne,ali,neki dan sam procitao da se novoformrana komisija za izradu HIMNE nam,dvoumi oko predloga nove komopzicije i texta MILUTINA POPOVICA ZAHARA?!
E ako smo dotle dosli,onda.....
ma ko ce nas i pitati uopste...osvanucemo sa NOVOM HIMNOM,jednog dana.....
 
xxx:
Otkada to Hitler nije bio fasista?????!!!!!

Hitler je bio, ponavljam, nacista (nacional-socijalista), a ne fasista.

Nauci u cemu je razlika!

Boze pravde je najbolja i to je jedina srpska himna. Sigurno postoji neko i u Velikoj Britaniji, Belgiji, Holandiji, Spaniji, Norveskoj.... ko ne voli kralja ili kraljicu, pa mu ne pada na pamet da zbog toga menja himnu ili prilagodjava njen tekst. Podseticu te da su to ipak zemlje EU, a ne izolovani deo Balkana, gde ti i tebi slicni ocito pripadate.

Kom Madjaru smeta pominjanje madjarske krune i kralja u himni ili kruna na grbu, iako je Madjarska republika.

Kom Dancu smeta tekst himne (najstarija evropska himna) u kom se pominje danski kralj koji u krvi buzdovanom udara na svog neprijatelja i time donosi slobodu-tako glasi tekst. I niko tamo nije lud da to menja. Bitna je sustina, bitna je TRADICIJA, a ne razni komunisticki diskontinuiiteti i hibridna resenja poput IDIOTSKE i DISKRIMINATORSKE himne Hej Sloveni (jer njom vredjamo sve gradjane Srbije koji nisu Sloveni, a srpski su drzavljani). Znam sigurno da im manje smeta pominjanje srpskog Kralja i srpske drzave jer su i oni sami integrativni deo toga.

Zakljucak: Bez Kralja ne valja!
 
E OVO,OVO vec ne ide.Ovo vec nije dobro!OVO je vec nesto sto mi se ne dopada ni malo.Ne daj Boze,da sad pocne prepucavanje,ode to u nedogled.Moram da APELUJEM na Srbe(kad je vec u opste pusten ovaj post?!):NE NASEDAJTE PROVOKACIJAMA! Ocigledno se radi o nekom klincu ili narkicu......
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top