Problem sa instaliranjem Win-a

Sale cvrcak

Zainteresovan član
Poruka
152
Drug probao sam da instalira Win ,tj da rusi sistem posto mu je jako kocio, medjutim nije obratio paznju pa je instalirao na D: particiji posle je instalirao na C: ali mu nikako nije ponudio opciju da formatira C: pa su ostali svi instalirani programi a neki naravno nisu hteli da se pokrenu(sto je i normalno).
Sad probao sam i da mu pomognem posto sam to vec radio vise puta ali stvarno prilikom instalacije se ne nudi formatiranje C: particije samo formatiranje D: i E: particije.Formatirao sam D: ali prilikom podizanja sistema mi opet nudi da biram koji cu win da koristim bez obzira sto je formatirana particija D: na koju je on greskom prvo instalirao windows.
Interesuje me kako da se resi toga da mu ne nudi da bira izmedju dva windowsa iako na D: ne postoji?Drugo pitanje je zasto ne nudi varijantu da se prilikom instalacije Win-a formatira C:?
 
Sta je radjeno a sta nije ,nije bitno.Ako ste u mogucnosti da podatke sa tog diska prebacite na drugi HDD ili event. backup na DVD , pa ceo disk formatirati ponovo.
Znaci, pri instalaciji a posle backupa, odaberes delete partition( brise sve sa diska) pa ponovo kreiras C particiju ,velicine po zelji.Ostatak diska ,delis posle InstalXP, na delove po zelji.
 
1. Ovako da bi vam se uopšte nudilo da formatirate particiju ubacite cd sa bootabilnim windowsom .
2. Kada vam ponudi autorun ili sam pokrene instalaciju prekinite je !!
3. Restartujte kompjuter i uđete u bios i podesite da vam cd uređaj bude prvi boot uređaj a hard disk drugi boot uređaj sačuvate promene i izađte iz biosa.
4. Dok vam se startuje računar ponudiće vam "press any key to boot from cd" pritisnite bilo koji taster na tastaturi i tada će on učitati pokretačke datoteteke i startovati xp sa cd-a.
5. Ponudiće vam "press enter to setup windows" i "press r to epair windows" stisnete enter i posle njega F8 - taster da prihvatite "licence agreement" ugovor
6. Sada treba samo da pratite šta vam nudi kao opcije , a nudiće vam SVE od uklanjanja diskova pa particionisanja pa do formatiranja postojećih pa do mogućnosti biranja formata , a na vama je da stiskate željeno dugme , samo malo obratite pažnju i treba vam malo znanje engleskoga :)
 
Sale cvrcak:
Drug probao sam da instalira Win ,tj da rusi sistem posto mu je jako kocio, medjutim nije obratio paznju pa je instalirao na D: particiji posle je instalirao na C: ali mu nikako nije ponudio opciju da formatira C: pa su ostali svi instalirani programi a neki naravno nisu hteli da se pokrenu(sto je i normalno).
Sad probao sam i da mu pomognem posto sam to vec radio vise puta ali stvarno prilikom instalacije se ne nudi formatiranje C: particije samo formatiranje D: i E: particije.Formatirao sam D: ali prilikom podizanja sistema mi opet nudi da biram koji cu win da koristim bez obzira sto je formatirana particija D: na koju je on greskom prvo instalirao windows.
Interesuje me kako da se resi toga da mu ne nudi da bira izmedju dva windowsa iako na D: ne postoji?Drugo pitanje je zasto ne nudi varijantu da se prilikom instalacije Win-a formatira C:?

Sta tvoj drug ima od particija,
sta je instalirano na kojoj particiji,
sta je zabrljao i na kojoj particiji,
STA ZELI DA INSTALIRA na particiji-particijama???
 
ALOOOOOOOOOO ljudi bombardujete čoveka sa glupim pitanjima.
Lepo je naveo da su hteli da reinstaliraju windows a da je problem to što im nije nudio format particija na hardu. To što je on naveo da su greškom instalirali windows na D particiju me navodi na taj zaključak da su ubacili cd od windowsa dok je sistem radio i da su krenuli sa instalacijom tako prihvatajući sve šta im je instalacija nudila pa tako je windows dospeo i na D particiju. Zato je i bio onaj moj tekst , zaključak je da moraju to da rade sa BOOTABILNIM WINDOWS diskom pokrećući ga pri restartu sistema !!!!
 

Back
Top